Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Technologijų įtaka visuomeniniam gyvenimui (Kaip mes gyvename | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2010-02-10 0
Tikriausiai ne kartą esate pastebėję, jog aplink mus dažnai galima pamatyti mygtukų ir kitokių valdymo elementų, kurių funkcinė paskirtis yra mažų mažiausiai abejotina. Tai galioja, pavyzdžiui, dažnai neveikiantiems pėsčiųjų perėjų mygtukams. Naudos iš jų nedaug, tačiau žmonėms jie užtikrina ramybės suteikiančią situacijos kontrolės iliuziją.
(10) 2010-02-06 0
Vienoje iš rytų šalių platinamas vaikiškas žaislas pavadinimu "Kaba Kick" imituoja... "rusišką ruletę". Žaidėjas turi nutaikyti šautuvą į savo galvą, spausti gaiduką - skirtumas tik tas, kad vietoj kulkos į galvą atsitrenkia pora žaislinio rožinio begemoto kojų. Jei žaislas nesuveikia, žaidėjas gauna taškų. Ir kas gi galėtų atsitikti blogo?..
(11) 2010-01-28 0
Mokslininkai jau kurį laiką teigia galintys laboratorinėmis sąlygomis išauginti mėsą iš kamieninių ląstelių. Tai reiškia, jog ateityje galėsime mėgautis gardžiais kepsniais, ir dėl to nenukentės nei vienas gyvūnas. Tačiau visuomenėje tai iškėlė naujų, neišvengiamų ir tuo pačiu gan įdomių klausimų. Pavyzdžiui, ar dietiška būtų valgyti laboratorijoje sukurtą kumpį?
(42) 2010-01-16 2
Pasaulyje yra manančių, kad rašytinių raidžių reiktų atsisakyti, paliekant vien tik didžiąsias raides. Tačiau pasigirsta ir radikalesnių nuomonių – kad reikėtų atsisakyti visų formų rašytinio teksto. Viena šio požiūrio atstovių – Oberlin koledžo dėstytoja Anne Trubek – teigia, jog rašyba – tai technologija, kuri yra per daug lėta dabartiniams laikams.
(0) 2010-01-12 0
Deguonies terapija yra seniai žinoma procedūra, taikoma tiek grožio, tiek medicininėse klinikose. Jos metu klientams suteikiama galimybė pakvėpuoti daugiau deguonies turinčiu oru nei įprasta. Japonijoje tuo pačiu pasimėgauti gali ir keturkojai žmogaus draugai - šunys
(43) 2010-01-02 0
Jei vanduo yra šventintas, tai dar visiškai nereiškia, jog jis yra sterilus. Vadovaudamasis šia mintimi išradėjas iš Italijos Luciano Marabrese sukūrė automatinį švęsto vandens išdavimo įrenginį.
(4) 2009-12-16 0
Kai Leytonstone (Didžioji Britanija) gyventoja Emma Smith pradėjo gimdyti, jos vyras Leroy suprato, jog iki ligoninės nuvažiuoti laiku jie jau nespės. Tada jis ėmėsi kiek neįprasto, tačiau, panašu, logiškiausio veiksmo: savo mobiliuoju telefonu internete susirado instrukcijas, kaip priimti gimstantį vaiką.
(6) 2009-11-27 0
Funkcinio magnetinio rezonanso (fMRI) nuotraukos pirmą kartą buvo panaudotos kaip įrodymas priimant nuosprendį dėl mirties bausmės. Ilinojuje (JAV) dešimtmetės mergaitės išprievartavimu ir nužudymu kaltinamo vyro advokatai šiomis nuotraukomis ketino įrodyti, jog jų klientas turi smegenų veiklos sutrikimą ir dėl turėtų išvengti mirties bausmės.
(14) 2009-11-24 0
Kalifornijos Tiburon miestas taps pirmąja bendruomene, kur bus fotografuojami visų įvažiuojančių ir išvažiuojančių automobilių valstybiniai numeriai. Miesto administracijos atstovai sako, jog sistema bus įdiegta jau per ateinančius šešis mėnesius.
(14) 2009-11-15 0
Norintys lauktuvėms lėktuvu pargabenti žaislinius rutulius nuo šiol susidurs su papildomais sunkumais - JAV Transporto saugumo administracija (TSA) išleido naują nurodymą, pagal kurį bus konfiskuojami net mažesni nei 85g sniego rutuliai. Beje, toks sprendimas motyvuojamas gan juokingai - nėra priemonių skysčio masei išmatuoti.
(10) 2009-09-24 0
Bulgarijoje vykstančios loterijos metu 6 laimingų skaičių derinys buvo ištrauktas du kartus iš eilės. Ar tai neįtikėtinas sutapimas, ar didžiulės loterijos konspiracijos įrodymas?
(39) 2009-08-25 10
Šaltojo karo metais daugelis žmonių konstruodavo nedideles slėptuves, kad apsisaugotų nuo galimo atominės bombos sprogimo. Tačiau kai kurie jų šią idėją gerokai pastūmėjo į priekį. Čia išvysite seriją nuotraukų iš autoriaus Richard'o Ross'o knygos "Waiting for the End of the World", kuriose pavaizduoti apokalipsei besiruošiančių asmenų sukurti slėptuvių interjerai.
(4) 2009-08-18 0
Socialiniai tinklai ir internetas šiuolaikinio žmogaus gyvenime užima vis daugiau vietos. Dirbama ir bendraujama internetu, internete informacijos apie būsimus darbuotojus ieško darbdaviai ir antrosios pusės. Dauguma ėmė talpinti asmeninio gyvenimo akimirkas į įvairiausių socialinių tinklų internetines svetaines. Deja, gyvenimiška realybė kartais atrodo ne tokia patraukli, todėl stulbinančiu greičiu populiarėja asmeninių nuotraukų retušavimas.
(4) 2009-07-24 0
Tikriausiai nekenčiate tų dienų, kai atostogas sugadina prastas oras? Dabar tokią situaciją iš dalies galima kompensuoti - tereikia įsigyti draudimą nuo blogo oro. Būtent tokią paslaugą pradėjo siūlyti Prancūzijos kelionių agentūros.
(20) 2009-07-23 0
Prieš du metus sugedęs Pietų Afrikos karinis robotas nužudė devynis kareivius. Šių metų pradžioje buvo nubausta viena Švedijos gamykla, kai robotizuota mašina sužeidė vieną darbininką. Robotams kaltė verčiama už dar daugybę smulkesnių nusižengimų, tokių kaip nereagavimas į komandas. Kaip apsisaugoti nuo tokių problemų?