Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Technologijų įtaka visuomeniniam gyvenimui (Kaip mes gyvename | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-12-12 0
Kodėl tiek daug dėmesio skiriu socialinei sąveikai internete? Skaičiai byloja, kad vis daugiau žmonių praleidžia vis daugiau laiko skaitydami ar rašydami komentarus Facebook, Delfi ar kituose forumuose. Kitą vertus mūsų gyvenimui daroma didesnė įtaka internetu nei tradicinėmis medijomis.
(0) 2011-12-06 0
Į kasdienį gyvenimą „įsibrovusios“ technologijų teikiamos galimybės ne tik keičia socialinę realybę, bet ir daro įtaką psichinei sveikatai. Atsirado nauja sąvoka „virtualus draugas“, kurios definicija turėtų sukelti sumaištį, tačiau yra plačiai naudojama bei retai kvestionuojama.
(0) 2011-09-30 0
Šokiruojanti ir kartu liūdna, tačiau ir labai pamokanti istorija nutiko Niujorke (JAV). Vienos leidybinės firmos vadovai nėrėsi iš kailio, norėdami sužinoti, kodėl niekas nepastebėjo, kad vienas iš darbuotojų negyvas visas penkias paras išbuvo prie savo stalo priešais kompiuterį, o niekam net nekilo nei menkiausias įtarimas.
(1) 2011-09-28 0
Internete egzistuoja svetainė – nedidelis socialinis tinklas „Nuevo Laredo en Vivo“, kuriame taip pat yra vadinamoji „karštoji linija“, per kurią galima susisiekti su kariškiais ir policija ir pranešti apie smurtaujančias vietos nusikaltėlių grupuotes, kartu užsiiminėjančias ir narkotikų prekyba bei kontrabanda. Deja, anonimiškumo negarantuoja net tokios teisėsaugos tiesiogiai prižiūrimos svetainės.
(8) 2011-09-16 1
Kitų metų spalio pabaigoje bus išjungta eterinė analoginė televizija, tad iš TV transliavimo bokštų televizorius pasieks tik skaitmeniniai televizijos signalai. Žiūrovai baiminasi, kad po metų liks be mėgstamų TV programų. Žinovai tikina, kad, norint matyti skaitmeninę televiziją, yra keli sprendimai.
(9) 2011-09-08 0
JAV Vidaus saugumo departamentas paskelbė gana neįprastą pranešimą, kuriame perspėja įvairias apsaugos struktūras dėl programišių grupuotės „Anonymous“ veiklos. Vienas įdomiausių perspėjimų skirtas finansinėms įstaigoms, kurioms patariama saugotis „ideologiškai nepatenkintų“ darbuotojų, kurie gali bendradarbiauti su „Anonymous“.
(10) 2011-09-06 0
Cynthia Daily ir jos partneris, norėdami susilaukti atžalos, prieš septynerius metus pasinaudojo donoro sperma. Pora tikėjosi, kad viena dieną jų sūnus susipažins su keliais savo netikrais broliais ir seserimis, informuoja „The New York Times“.
(5) 2011-09-02 0
Turbūt daugelis iš mūsų pažįstame porų, kur abi pusės panašios viena į kitą kaip du vandens lašai. Tokias porų sąjungas, kaip princas Charlesas ir Camilla, Kelly Osbourne ir Luke'as Worallas ar Tomas Cruise'as ir Katie Holmes, pasak mokslininkų, lemia panaši veido struktūra ir bruožai. Nenuostabu, jog atsiranda kompiuterinės programos, padedančios rasti „tinkamą“ antrąją pusę.
(0) 2011-08-31 0
Bijote, kad draugai, su kuriais bendraujate socialiniuose tinkluose, pasauliui paskleis jūsų privačią informaciją? Tokiu atveju galima iš draugų sąrašo pašalinti tuos, kurių privatumo suvokimas ir gebėjimas saugoti paslaptis yra prasčiausi. Tačiau informacijos nutekėjimo galimybės tai nepanaikina, ar ne?
(11) 2011-08-23 0
„Sprendimai, kuriuos mes priimame, visa mūsų visuomenės kultūra, mūsų fizinės erdvės – jų susiformavimui vis dažniau įtakos turi kompiuteriniai algoritmai, – įsitikinęs žaidimų kūrėjas Kevinas Slavinas (Kevin Slavin). – Ir mums derėtų tuo susirūpinti.“ Kodėl?
(27) 2011-08-08 4
Žmonės nebemoka taisyklingai reikšti minčių nei raštu, nei žodžiu, tvirtina lietuvių kalbos specialistai. „Manau, galima konstatuoti – Lietuvoje raštingumo lygis yra gerokai smuktelėjęs“, – sako Lietuvių kalbos instituto direktorė. Ji taip pat pastebi, kad dalis vaikų neberašo nosinių raidžių. Tokioms mintims antrina mokytoja iš Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos sakydama, kad turime informuotus naujos kartos beraščius.
(2) 2011-07-27 0
Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį amerikiečių politikos mokslų profesorius Robertas Putnamas išleido knygą „Boulingas vienumoje: Amerikos bendruomenės žlugimas ir atgimimas“ (angl. Bowling Alone: The Collapse and Revival of American Community), kurioje apverkė socialinio kapitalo smukimą Jungtinėse Valstijose – žmonės vis rečiau dalyvavo bendruomenės gyvenime, savanoriavo ir tiesiog turėjo vis mažiau socialinių kontaktų.
(4) 2011-07-18 0
Mokslininkai teigia, kad interneto paieškos sistemos pakeitė žmonių mąstymą: žinodami, kad galės rasti tam tikrą informaciją vėliau, žmonės net nesistengia jos įsiminti.
(6) 2011-07-13 0
Nauja apklausa parodė, kad daugeliui žmonių idealus vakaras yra toks, kuris praleidžiamas su taure vyno ir internetu, o kompiuteriai tampa vis svarbesniu madingu aksesuaru, rašo telegraph.co.uk.
(3) 2011-07-11 0
Žiniasklaidos industriją naujosios technologijos ir socialiniai tinklai ne tik patobulino, bet ir grąžino į praeitį – priešindustrinius laikus, rašo „The Economist“.