Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Knygos

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2010-01-01 iki 2010-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(100) 2010-12-02 1
„Dievo iliuzija“ (angl. „The God Delusion“) — tai 2006 m. išleista knyga, kuri sudrebino visą anglakalbį pasaulį ir tapo tarptautiniu bestseleriu. Įžymus mokslininkas ir atviras ateistas Ričardas Dokinsas (Richard Dawkins) šioje knygoje taikliai, aistringai ir dažnai su humoru parodo religinio tikėjimo nepagrįstumą.
(48) 2010-09-24 1
Populiariojo mokslo literatūros atstovai išsakė savo spėjimus, jog mokslinių atradimų era artėja prie pabaigos, mat dėl ribotų žmogaus protinių sugebėjimų tolesni moksliniai laimėjimai taps nebeįmanomi.
(13) 2010-06-17 0
Mūsų portalui gal kiek netradicinės formos straipsnis, kviečiantis skaitytojus pamąstyti apie spartėjantį technologijų ir mokslo progresą ir bendrąja prasme – populiarėjančio loginio bei argumentuoto mąstymo tendencijas, kurios galbūt nulems žmonijos ateitį ir visą būsimąją kultūrą. Tokią temą netiesiogiai pasiūlė viena iš mūsų skaitytojų, atsiuntusi rašytojo Jevgenij Zamiatin romano „Mes“ trumpą apžvalgą, kurią žemiau ir pateikiame.
(3) 2010-06-03 0
Amerikiečių mokslininkas pasiūlė knygose spausdinti dvimačius kodus. Nufotografavus kodą mobiliojo telefono kamera, atsidarys interneto tinklapis su knygos temą atitinkančią papildomą informaciją.
(31) 2010-04-22 22
Voiničiaus rankraštis – tai paslaptinga iliustruota knyga, parašyta maždaug XV-XVI a., nežinomo autoriaus, nežinoma kalba ir kol kas neiššifruota rašto sistema. Voiničiaus rankraštį iššifruoti bandė daugybė profesionalių šifruotojų ir mėgėjų (tarp jų ir geriausi Antrojo pasaulinio karo kodų šifruotojai), tačiau niekam to sėkmingai atlikti nepavyko. Neretai manoma, kad rankraštis tėra mistifikacija - atsitiktinis bereikšmių ženklų kratinys. Knyga pavadinta j...
(6) 2010-04-14 1
Ar būtų gerai, jeigu gyvenimas būtų panašus į pasaką? Viena vertus, tokiame pasaulyje raganos keptų vaikus, o nunuodytos gražuolės miegotų žiemos miegu. Vilkai griautų kiaulių suręstus namelius ir ėstų neįgalias seneles. Kita vertus, teisingumas ir tretieji broliai visada nugalėtų, o nevidonai mirtų baisiose kančiose. Taigi, prieš atsakant į šį iš pažiūros paprastą klausimą, tektų gerai pasverti visus tokio pasakiško pasaulio pliusus ir minusus.
(11) 2010-04-07 0
„Ant stalo yra n akmenukų. Žaidėjas gali pašalinti 2m akmenukų, kur m yra sveikasis neneigiamas skaičius. Kuris žaidėjas laimės dabar?”. Tai – ne kiekvienam įkandamos užduoties, kurios nerasi paprastuose matematikos vadovėliuose, pavyzdys.
(9) 2010-04-03 0
Knygų leidykloje "Quercus Press" dirbantis Johnny Carrera 1995 metų vasarą po savo senelio mėgiamiausiu krėslu rado nudriskusį 1898 metų leidimo iliustruotą žodyną "Webster’s International Dictionary". Knyga jam padarė didelį įspūdį, ir J. Carrera nusprendė naujai atkurti jos kopiją. Tada jis dar nežinojo, kad visas procesas iš jo pareikalaus dešimties metų darbo.
(0) 2010-03-17 0
Pirmoji plačiajai visuomenei skirta knyga apie socialinių tinklų poveikį „Mano virtualieji aš: kaip socialiniai tinklai keičia gyvenimą, darbą ir pasaulį“ kovo 18 d. bus pristatyta Vilniuje. Į jos pristatymą atvyks ir vienas iš knygos autorių, žymus žurnalistas ir mokslininkas Matthew Fraseris.
(0) 2010-02-17 0
Lietuvoje antroje praėjusio amžiaus pusėje laukinių bičių ir kamanių sumažėjo 70 proc. Iki šiol apie šiuos įdomius ir naudingus vabzdžius išsamesnio leidinio lietuvių kalba nebuvo. Vasario 18–21 dienomis Vilniaus knygų mugėje leidykla „Lututė“ pristato dvi pažintines knygas apie mūsų šalyje gyvenančias kamanes – „Kamanės“ ir „Kamanė Dūzgalė“ – bei naują pažintinį leidinį „Žuvys“.
(2) 2010-02-09 0
Didžiausiai pasaulyje knygai pakelti reikia šešių žmonių jėgos. "Klencke Atlas" dar prieš 350 metų buvo padovanota Anglijos karaliui Charles II jo įžengimo į sostą proga. Nuo pat to meto šis rekordas nebuvo pagerintas, o pati knyga atverstais lapais nebuvo nei karto demonstruojama viešai.
(4) 2010-01-19 15
Nors Klaipėdos laivai kadaise plaukiojo su Prūsijos vėliava ir tik prieš 87 metus (1923 metų sausio 9-16 dienomis) šis kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos, uostamiesčio burlaivių istorija dabar - mūsų palikimas. Laivybos istorikas Dainius Elertas teigia, kad visai be reikalo nuvertiname dabartinės Lietuvos teritorijos jūrinės istorijos puslapius.
(42) 2010-01-16 2
Pasaulyje yra manančių, kad rašytinių raidžių reiktų atsisakyti, paliekant vien tik didžiąsias raides. Tačiau pasigirsta ir radikalesnių nuomonių – kad reikėtų atsisakyti visų formų rašytinio teksto. Viena šio požiūrio atstovių – Oberlin koledžo dėstytoja Anne Trubek – teigia, jog rašyba – tai technologija, kuri yra per daug lėta dabartiniams laikams.
(37) 2010-01-13 3
Gruodžio 31 dieną uždarius Ignalinos atominę elektrinę lietuviai raginami kuo labiau taupyti elektros energiją, o Vyriausybė vis dažniau kalba apie alternatyvių energijos šaltinių naudojimą. Garsus britų fizikas Davidas MacKay nusprendė baigti tuščiažodžiauti populiaria šiais laikais energijos taupymo tema. Atlikęs seriją skaičiavimų jis atsakė į klausimą, ar atsinaujinantys šaltiniai sugebės pakeisti iškastinį kurą.