Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Gamtinės tematikos (Knygos | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2019-01-27 -13
Nors šiemet žiema gana vėsi ir gausi kritulių, pasaulis dėl to netapo šiltesnis. Praėjusią savaitę apie klimato kaitos tikrovę vyko diskusija, kurios atspirtimi tapo grožinės literatūros kūrinys – rašytojo Marijaus Gailiaus romanas „Oro“.
(0) 2012-12-05 42
Ir profesionalai, ir mėgėjai pagaliau užganėdinti - šiomis dienomis juos pasiekė tik ką išėjusi, naujausia knyga apie Lietuvos paukščius „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“.
(4) 2011-06-22 0
Raudona – tai spalva, gamtoje reiškianti įspėjimą. Įspėjimą žmonėms, jog gamtą reikia ne tik mylėti, ja džiaugtis, bet ir saugoti. Prieš tris dešimtmečius pirmą kartą išleista Lietuvos raudonoji knyga paskutinį kartą keitėsi 2007-aisiais.
(0) 2011-05-31 0
„Niekur kitur nerasime tokios plunksnuočių įvairovės, nepatirsime tiek spalvų ir subtilių potėpių, tiek raibumų, kaip medžių rūmuose. <...> Vienokie balsai krykščia drėgname juodalksnyne, kitokie atliepia sausame beržyne, dar kitokie garsinasi gūdžiame eglyne ar saulėtame pušyne“, – pastebi naujos knygos „Klega miškai paukščių balsais“ autorius Alfonsas Kazitėnas.
(0) 2011-05-16 0
Lietuvoje kiekvieną pavasarį miškininkai, moksleiviai ir gamtos mylėtojai iškelia tūkstančius inkilų uoksiniams paukščiams. Manote, kad juose apsigyvena tik paukščiai – varnėnai, žvirbliai, na, dar zylės? Klystate. Iš tikrųjų inkilų gyventojų sąrašas gana ilgas: juose įsikuria daug įvairių gyvūnų – ne tik paukščiai, bet ir žinduoliai, vabzdžiai, kiti bestuburiai gyvūnai.
(0) 2010-02-17 0
Lietuvoje antroje praėjusio amžiaus pusėje laukinių bičių ir kamanių sumažėjo 70 proc. Iki šiol apie šiuos įdomius ir naudingus vabzdžius išsamesnio leidinio lietuvių kalba nebuvo. Vasario 18–21 dienomis Vilniaus knygų mugėje leidykla „Lututė“ pristato dvi pažintines knygas apie mūsų šalyje gyvenančias kamanes – „Kamanės“ ir „Kamanė Dūzgalė“ – bei naują pažintinį leidinį „Žuvys“.
(0) 2009-02-17 0
Praeitą savaitę leidykla „Lututė“ Lietuvos parodų centre „Litexpo“ rengiamoje Vilniaus knygų mugėje pristatys Lietuvos tūkstantmečiui paminėti dedikuotą knygų seriją „Iliustruotoji Lietuvos gamta“. Pirmasis serijos leidinys skirtas pilkajai gervei (lot. Grus grus). Mūsų šalyje tai reta rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.