Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Knygų perspektyvos ateityje (Knygos | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2020-02-01 12
Jau seniai kalbama, kad naujosios technologijos išstums paprastas popierines knygas. Technologai nuo Thomo Edisono iki Steve‘o Jobso ištisą šimtmetį prognozavo, kad tradicinės knygos išnyks. Praėjusiais metais tokią mintį taip pat išreiškė Billas ir Melinda Gatesai.
(0) 2015-01-15 5
Šiemet, palyginus su praėjusiais metais, daugiau nei 1 000 proc. padaugės pirkimų parduotuvėse, naudojant išmaniuosius telefonus. Nors „mobilioji piniginė“ dar nepakeis tradicinės, 2015 m. bus perversmo metai, kai vis daugiau vartotojų parduotuvėse atsiskaitys naudodami savo išmaniuosius telefonus.
(13) 2013-01-25 1
Elektroninės knygos – sparčiai pasaulyje tobulėjanti alternatyva įprastoms, popierinėms jų versijoms, vis dažniau paskatinanti specialistus prabilti apie popierinės korespondencijos „mirtį“. E-knygų pranašumai akivaizdūs: interaktyvumas, ekologiškumas, galimybė tekstą papildyti vaizdais bei garsais, paprastesnis ir kur kas greitesnis platinimas, galiausiai – žemesnė kaina.
(7) 2012-05-10 0
52 proc. suaugusiųjų teigia, per savaitę visiškai neskiriantys laiko skaitymui, tuo tarpu televizoriaus nežiūri tik 2,5 proc. gyventojų. Tarp vaikų visiškai neskaitančių respondentų šiek tiek mažiau – 35 proc. Tokius skaičius atskleidė leidyklos „Alma littera“ užsakyta apklausa, kuriostikslas buvo išsiaiškinti lietuvių skaitymo įpročius.
(9) 2011-12-02 0
Ar mes verti skaityti literatūrą, ar mes sugebame ją tinkamai įvertinti ir suprasti tokią, kokią ją norėjo perteikti mums autorius…
Skaitydamas prozos kūrinius, mintimis kartais nuklystu. Nors skaityti knygą – tai sekti jos turinį, gyventi tuo kūriniu, bet mane jis paveikia įveikdamas ir nublokšdamas į savo paties praėjusių įvykių prisiminimus. Ar literatūra taip veikia žmogų? Aš jau nebeskaitau, bet svajoju. Iš transo sugrįžusios mintys primena, kad keletas pra...
(41) 2011-11-27 6
Maždaug kas trečias Lietuvos gyventojas per metus neperskaito nė vienos knygos. Auga jau antra neskaitančių lietuvių karta. Vaikai, nematydami tėvų su knyga rankose, ir patys renkasi kitokius laisvalaikio leidimo būdus.
(0) 2011-09-12 0
Kūryba, veikiausiai, yra vienas būdų neprisitaikyti prie pirminės, realiosios tikrovės, priešintis jai, kaip vaikas priešinasi, norėdamas išlaikyti savo individualumą, parodyti savo valią ar išbandyti veto teisę dažniausiai nepalankiomis, gniuždančiomis aplinkybėmis. O sykiu – išgyventi, išbūti, ištverti. Kaip rinkos cenzūros sąlygomis (vengrų režisieriaus Bélos Tarro terminas) tai daryti sekasi rašytojams?
(20) 2011-07-18 2
Daugumai šių dienų studentų niekas nebeįdomu: jie tingi skaityti knygas, domėtis, gilintis. Prieš daugiau nei dešimt metų dėl žemo studentų lygio skundėsi Gintaras Beresnevičius, tačiau dabar padėtis ne pagerėjo, o pablogėjo. Taip tvirtino knygų leidyklos „Aidai“ direktorius Pranas Vildžiūnas. Vien šiemet „Aidai“ gavo pagrindines Kultūros ministerijos paskirtas grožio premijas, premijomis apdovanoti buvo ir leidyklos vertėjas bei redaktorius.
(3) 2010-06-03 0
Amerikiečių mokslininkas pasiūlė knygose spausdinti dvimačius kodus. Nufotografavus kodą mobiliojo telefono kamera, atsidarys interneto tinklapis su knygos temą atitinkančią papildomą informaciją.