Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Platesniam požiūriui (Knygos | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-08-13 11
Dauguma mūsų gyvenime nepakrutiname nė piršto ir nepadarome nieko reikšmingo, kad tik nesuteiktume kitiems progos mus sukritikuoti. O ar kada susimąstėte, ką iš tiesų galėtumėte nuveikti, jei kitų nuomonė Jums nerūpėtų?, – verslumą kurstančioje knygoje “Būk, kuo nori būti” (Alma Littera) klausia rašytoja Laura Čeber.
(0) 2015-04-07 34
Harvardo universiteto profesoriaus Michaelo J. Sandelio knyga „Ko nenusipirksi už pinigus“, yra „New York Times“ bestseleris. JAV filosofas knygoje kelia daug trikdančių klausimų, į kuriuos atsakymų, ko gero, ieško ir daugelis iš mūsų.
(0) 2014-05-08 11
Nors oficialiai kastų sistema Indijoje panaikinta daugiau nei prieš 60 metų, ji gyvuoja iki šiol. Kai kuriose tankiausiai pasaulyje apgyvendintos šalies vietovėse bendravimas ar net valgymas su kito visuomenės sluoksnio žmogumi gali būti laikomas nepriimtinu ir užtraukti aplinkinių panieką.
(71) 2013-12-03 34
Temos apie pomirtinį gyvenimą nuolat kelia diskusijų tarp tikinčiųjų ir mokslinius įrodymus pasitelkiančių tikėjimo skeptikų. Ar galima patekti į Dangų ir kas žmonių laukia po mirties? Į šiuos klausimus stengiasi atsakyti neurochirurgas Ebenas Aleksanderis neseniai Lietuvoje išleistoje knygoje „Gyvas dangaus įrodymas“. Gydytojas septynias dienas buvo komos būsenos ir patyrė ypatingus išgyvenimus, kuriuos prilygino pomirtiniam gyvenimui. Visus savo potyrius jis aprašė bestseleriu tapusioje knygoje.
(5) 2013-03-13 1
Hiperinfliaciją – visišką pinigų nuvertėjimą – gali sukelti ne tik neatsakinga vyriausybių veikla, bet ir tulpių svogūnėliai ar nevykę kortų lošėjo pasiūlymai. JAV ekonomistas Michael Maloney sako, jog istoriniai įvykiai atskleidžia ir ateities krizių ženklus.
(1) 2012-12-12 7
„Forbes“ publikuoja ištraukas iš Richardo Bransono knygos „Velniop verslą kaip visada“ („Screw Business as Usual“). Joje skandalingasis verslininkas pasakoja apie naujos kapitalizmo formos atsiradimą.
(2) 2012-12-10 11
„Forbes“ publikuoja ištraukas iš Richardo Bransono knygos „Velniop verslą kaip visada“ („Screw Business as Usual“). Joje skandalingasis verslininkas pasakoja apie naujos kapitalizmo formos atsiradimą.
(3) 2012-06-07 3
Tokiais atvejais sakoma, jog baigėsi epocha. Vakar Los Andžele (JAV), eidamas 92-uosius metus, mirė garsus amerikiečių rašytojas fantastas Rėjus Bredberis (Ray Bradbury), tokių knygų kaip „Marso kronikos“, „451 Farenheito“, „Kai artinasi blogis“, „Pienių vynas“ autorius. Šį faktą patvirtino rašytojo šeima bei jo biografas Semas Veleris (Sam Weller).
(13) 2011-11-29 3
Pasirinkdami vaiko gimimo datą tėvai neretai pasikliauja zodiako ženklais. Vieniems svarbu atsidavimas šeimai, kitiems – sėkminga karjera, tretiems – kūrybinga asmenybė. Mokslu besidomintiems skaitytojams tai turbūt atrodys pakankamai kvaila. Tačiau pasigilinus į kai kuriuos gyvenimo atvejus, aiškėja ryški statistinė koreliacija tarp gimimo datos ir profesijos. Tai ypač pastebima detaliau patyrinėjus sportininkų karjerą. Nejaugi zodiako ženklai tikrai veikia? Iš karto ...
(0) 2011-08-22 0
Kasdien Vilniaus troleibusais į darbą, mokyklą ar universitetą ir namo keliaujantiems miestiečiams tas pats kelias – tai ta pati rutina. Bet šįkart leidykla „Vaga“ kartu su „Vilniaus troleibusais“ keleiviams nusprendė pasiūlyti sustabdyti laiką ir praskrieti sostinės gatvėmis panirus į visai svetimas keliones…
(21) 2011-01-18 4
Kas lemia žmogaus sportinius ar meninius gabumus? Tokios frazės kaip „talentais apdovanotas muzikantas“, „atletas iš prigimties“, „įgimtas intelektas“ ir pan. rodo, kad žmonės ilgą laiką tikėjo, jog talentas yra genetiškai paveldima savybė, kurią vieni iš mūsų turi, kiti – ne, rašo BBC.
(100) 2010-12-02 1
„Dievo iliuzija“ (angl. „The God Delusion“) — tai 2006 m. išleista knyga, kuri sudrebino visą anglakalbį pasaulį ir tapo tarptautiniu bestseleriu. Įžymus mokslininkas ir atviras ateistas Ričardas Dokinsas (Richard Dawkins) šioje knygoje taikliai, aistringai ir dažnai su humoru parodo religinio tikėjimo nepagrįstumą.
(48) 2009-10-14 0
Dabartinėmis sąlygomis dauguma priešistorinių Australijos aborigenų lengvai aplenktų Usainą Boltą, pasiekusį pasaulio rekordą 100 ir 200 m bėgime, skelbia „Reuters“.
(16) 2007-08-22 5
Jau kurį laiką po internetą ir kitokiais keliais klaidžioja filmas apie vandenį. Jį galima peržiūrėti tiek anglų, tiek ir rusų kalbomis. Abejingo jis paprastai nepalieka – vieni patiki pateiktais faktais, kiti piktinasi per didele autorių vaizduote ir kritikuoja filme išgirstas legendas. Kaip yra iš tikrųjų nedaug kas gali pasakyti, tačiau faktas lieka faktu - vanduo tikrai vienas iš mažiausiai žinomų substancijų, ir tuo pačiu tai labiausiais paplitusi medžiaga pasa...