Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Populiariausios knygos (Knygos | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-01-08 38
Mano senelis J. R. R. Tolkienas mirė, kai man tebuvo keturiolika. Mano atmintyje jis yra išlikęs per vaikystės prisiminimus – aksominės liemenės ir pypkės dūmas; žodžių žaidimai, žaidžiami lietingą popietę pajūrio viešbučio hole ar stovint apačioje besidriekiančiame vėjuotame paplūdimyje mėtant plokščius juodus akmenukus per pilkas bangas; degtukų dėžutė, kurią jis išmetė į orą norėdamas mane pralinksminti, pakylanti ir nukrentanti per didžiulio kaštonmedžio šakas tarsi sulėtintoje juostoje.
(17) 2015-12-08 33
Jei nesate labai smarkiai įsigilinęs į Bibliją, kai kurios ištraukos iš šios knygos gali išties nustebinti žiaurumu. Tad du olandai Bibliją aplenkė Korano viršeliu ir perskaitė praeiviams kelias ištraukas. Kaip reagavo žmonės?
(11) 2015-08-04 11
„Forbes“ paskelbė kasmetį daugiausia pajamų gaunančių rašytojų sąrašą. Reitinge – rašytojų pajamos, neatskaičius mokesčių per laikotarpį nuo 2014-ųjų birželio iki to paties šių metų mėnesio. Į jas įtraukta, už kokias sumas buvo parduota spausdintų, elektroninių ir audioknygų bei tai, kiek rašytojai gavo už jų kūrinių ekranizacijas.
(17) 2013-09-18 1
Leidykla „Vaga“ parengė legalią ir kokybišką el. knygos versiją, kurią patalpino nemokamam priėjimui skandalingai pagarsėjusioje „Linkomanijoje“ ir oficialiame knygos tinklalapyje VerslasNaujai.lt.
(2) 2012-12-13 12
Architektas Peteris Archeris iš Pensilvanijos valstijos, įkvėptas garsiosios J. R. R. Tolkieno trilogijos „Žiedų valdovas“, suprojektavo ir pastatė „Hobitų namą“. Šiame name eksponuojami pasaulinės klasės rašytojo rankraščiai ir įvairūs atmintini daiktai. Namas stovi netoli Filadelfijos miesto, Česterio apygardoje (JAV).
(2) 2012-09-12 5
Britų filologas Johnas Ronaldas Reuelis Tolkienas (1892 – 1973) labiausiai išgarsėjo, savo grožinėse knygose sukūręs detalų fantastinį Viduržemio pasaulį, kuriame greta žmonių apgyvendino daugelį kitų pasakiškų būtybių. Šioms būtybėms jis suteikė ne tik savitą išvaizdą, charakterį ar savybes, bet ir sugalvojo savitas realiame pasaulyje neegzistavusias kalbas.
(22) 2012-05-10 74
Tikriausiai kiekvienas turime savo mėgstamų knygų sąrašą – jei ne visą sąrašą, tai bent vieną mylimą knygą. Pagal tai, kiek per pastaruosius 50 metų knygų buvo išspausdinta ir parduota, sudarytas visų laikų skaitomiausių knygų dešimtukas. Galbūt jis ir neatspindi visos tiesos, bet tendencijos matosi gana aiškiai.