Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Pažintiniai straipsniai

Laikotarpis: Nuo 2012-01-01 iki 2012-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2012-09-27 0
Ar žaidėjo spirtas futbolo kamuolys buvo įskriejęs į vartus? Ar prieš tai nebuvo nuošalės? Nenuginčijamus atsakymus kol kas turi tik teisėjai. Taigi varžybų baigtį gali nulemti kad ir netyčiniai, tačiau klaidingi jų verdiktai. Ir tai vyksta ne todėl, kad nėra tikslesnių įrankių nei žmogaus akys.
(4) 2012-09-26 18
Į XXI amžių palydovinė televizija įžengė aukštai iškėlusi galvą. Ji vienintelė galėjo pasiūlyti tūkstančius nemokamų kanalų ir puikią vaizdo bei garso kokybę. Šiandien kosmoso eros kūdikio blizgesys ne toks ryškus, bet jis vis dar turi ką pasiūlyti ištikimiems savo gerbėjams.
(0) 2012-09-25 1
Galvojate, jog turite daug daiktų ir šiaip materialaus turto? Taip, jūs greičiausiai galvojate teisingai, jei palygintumėme jus su šeimomis, gyvenančiomis Kinijoje. Jų buitį fotografuojantis menininkas Huang Qingjun praėjusį dešimtmetį praleido keliaudamas į tolimus šalies kampelius, mėgindamas įtikinti vietinius gyventojus papozuoti nuotraukai šalia savo namų kartu su visu jų turtu.
(9) 2012-09-23 4
GTGCCAGCAGCCGCGGTAATTCCAGCTCCAATA GCGTATATTAAAGTTGCTGCAGTTAAAAAG Atrodo lyg beprasmis raidžių kratinys, tačiau ši DNR seka yra išties nuostabi. Ji yra visose ląstelėse – jūsų kūno, jūs
(0) 2012-09-20 2
M97 arba Pelėdos ūkas yra tipiškas planetiškasis ūkas, kurį galima surasti Didžiųjų Grįžulo Ratų žvaigždyne. Jis nuo Žemės nutolęs 2,6 tūkst. šviesmečių. Šis ūkas įdomus tuo, jog byloja, kokia lemtis laukia mūsų Saulės. Tokiu pat planetiškuoju ūku Saulė taps po maždaug 5 mlrd. metų.
(2) 2012-09-19 6
Rudenėja. Artėja (ir netgi prasidėjo) palankiausias metas naktinio dangaus gelmių stebėjimui. Palankiausias nebūtinai reiškia patogiausias: rudenį ir žiemą dangus naktį tamsesnis, naktys ilgesnės, tačiau žvarbesnės. Tiesa ir tai, kad tas gelmes visų pirma reikia išmokti stebėti. Vien teleskopo gali ir nepakakti. Reikia ir įgūdžių. O ten, viršuje – tiek įdomių dalykų, kurių dar nebuvo progos „pačiupinėti“ smalsiems portalo skaitytojų protams. Tad ko laukti? ...
(12) 2012-09-18 4
Elektroninis parašas žingsnis po žingsnio vis plačiau žengia į viešojo ir privataus sektorių teikiamų paslaugų elektroninę erdvę, ir tų paslaugų visuma sudaro prielaidas masiniam elektroninio parašo naudojimui. Didelį indėlį į elektroninio parašo plėtrą įneša ir bankai, diegdami jų naudojimą elektroninės bankininkystės sistemose, tačiau ar pakankamai žinome apie elektroninį parašą, jo saugumą, teikiamas galimybes?
(0) 2012-09-17 0
Visai netrukus rytais ieškodami namuose pasimetusių batų, naudosimės „Google“. Tokią mintį prieš septynerius metus pasakė technologijų vizionierius Bruce‘as Sterlingas. Tačiau šiandien apsižvalgę po kamabrį, rasime tik keletą prie interneto prijungtų prietaisų: kompiuterius, telefonus ir greičiausiai televizorių, rašo "Forbes".
(0) 2012-09-17 1
Televiziją žiūri beveik visi: statistinių tyrimų duomenimis, 98 proc. mūsų šalies gyventojų. Bet retas iš mūsų, įsijungę žydruosius ekranus, žino, kad televizija jau gyvuoja daugiau nei 80 metų. Žinoma, per tą laiką ji smarkiai patobulėjo, tačiau jos esmė išliko nepakitusi – tai pigi arba visiškai nemokama, galinga, plačioms masėms skirta žiniasklaidos priemonė.
(15) 2012-09-16 3
„Nelengva galvai, dėvinčiai karūną,“ rašė Šekspyras. Tas pats galėtų būti pasakyta apie dalelių fizikos Standartinį modelį (SM), kol kas sėkmingiausią materijos sudedamųjų blokų
(0) 2012-09-14 2
Ostine (Teksasas, JAV) gyvenanti 23-ejų metų amerikietė Lizė Velaskez (Lizzie Velasquez) priversta taikstytis su gyvenimu psichologiniame pragare. Merginą gatvėje pasibaisėtinais žvilgsniais nulydi praeiviai, o nepraustaburniai interneto menkystos ją talžo įžeidinėjimais bei tituluoja „atgrasiausia pasaulio moterimi“. Nepaisant to, kad per dieną ji valgo ar užkandžiauja net 60 kartų, Lizė sveria vos 28 kg. Taip yra dėl retos ligos: mergina nuo pat gimimo neturi kūno ri...
(0) 2012-09-13 3
Gyvenimas po žeme turi savų privalumų: tokie namai yra patvarūs, gerai izoliuoti, ekonomiški energijos požiūriu ir apskritai tiesiog gerai atrodo. Žinoma, gal ir ne kiekvienas tokį galėtume įsirengti, tačiau bent trumpam juose apsistoti būtų neišdildoma patirtis.
(2) 2012-09-12 5
Britų filologas Johnas Ronaldas Reuelis Tolkienas (1892 – 1973) labiausiai išgarsėjo, savo grožinėse knygose sukūręs detalų fantastinį Viduržemio pasaulį, kuriame greta žmonių apgyvendino daugelį kitų pasakiškų būtybių. Šioms būtybėms jis suteikė ne tik savitą išvaizdą, charakterį ar savybes, bet ir sugalvojo savitas realiame pasaulyje neegzistavusias kalbas.
(8) 2012-09-11 0
Notingemo universiteto (Jungtinė karalystė) chemikų kolektyvas išleido naują pažintinį filmuką apie vieną iš radioaktyviųjų cheminių elementų – americį: sidabriškai baltą metalą, kuris tamsoje švyti. Anot jų, americis – bene vienintelis transuraninis elementas, kurio galima rasti daugelyje darbo biurų ar kitose (taip pat ir gyvenamosiose) patalpose. Americį pirmieji susintetino amerikiečiai ir šią paslaptį sugebėjo išlaikyti maždaug vienerius metus. Nors NASA ...
(2) 2012-09-07 0
Žmonės supranta akių matomą vaizdą ir ausimis girdimą garsą be papildomų mąstymo pastangų, vienas kitą atpažįstame iš vieno trumpo žvilgsnio ar išgirsto žodžio. Patys retai keliame klausimą, kiek informacijos reikia apdoroti, norint atlikti tokius palyginti paprastus atpažinimo veiksmus. Tuo tarpu technikos srityje net pats paprasčiausias automatizuotas bet kokio objekto atpažinimas reikalauja nemažų pastangų.