Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Požiūris - komentarai ir nuomonės

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2011-12-30 1
Liaudies išmintis byloja: „Skubos darbas – šuniui ant uodegos“. Ši patarlė kaip niekad tinka ypatingos skubos tvarka ir panakčiais priimamiems Seimo įstatymų pakeitimams apibūdinti – taip pat ir susijusiems su atminties laikmenų apmokestinimu.
(0) 2011-12-28 0
Gerb. Danas Augutis rugsėjo mėn. „Miškuose“ tvirtino, kad „reali gamtos vertybių apsauga yra užtikrinta tik 1 % Lietuvos miškų“. Kaip tik dėl šios priežasties „vis dar nepavyksta išsaugoti retų ir nykstančių rūšių bei buveinių“, o „kiekvienas naujas Raudonosios knygos leidimas yra vis storesnis…“
(1) 2011-12-21 0
Apie nanotechnologijų srityje dirbančių mokslininkų tyrimus ir pasiekimus kalbamės su Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto Nanotechnologijų ir medžiagotyros centro (NanoTechnas) vadovu prof. habil. dr. Arūnu Ramanavičiumi.
(2) 2011-12-21 0
Dažnai susidaro įspūdis, kad mes, lietuviai, nemokame pasidžiaugti savo pasiekimais. O sričių, kuriose pirmaujame, yra ne viena - pavyzdžių gausu ir IT sferoje.
(44) 2011-12-20 0
Akademikas Jurgis Vilemas mano, kad iš Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto pasitraukę lenkai tiksliai susiskaičiavo ne mūsų atominio projekto komercinę naudą, o žalą, Beje, akademikas buvo prognozavęs, kad Lenkija pirmoji pasitrauks iš projekto.
(13) 2011-12-19 0
Seimas ketina svarstyti Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisas (toliau – Įstatymo projektas). Batalijos svarstant ateinančių metų biudžeto ir kitus „krizinius“ įstatymus nuslopina susidomėjimą šiuo projektu. Tačiau klausimas išlieka aktualus – kam apskritai reikalingas toks apmokestinimas?
(18) 2011-12-13 0
Lietuvai šiandien nesiseka, tad laikas atsikratyti naivaus pasitikėjimo savimi ir gręžtis į Skandinaviją, kaip tai padarė Estija. Tai interviu delfi.lt sakė beveik 20 metų Lietuvoje gyvenantis režisierius, vertėjas, žurnalistas švedas Jonas Ohmanas. Pasak J. Ohmano, mūsų visuomenė sovietmečio sužalota labiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
(28) 2011-12-13 0
Artėjantį Vakarų civilizacijos saulėlydį vokiečių filosofas ir istorikas Oswaldas Spengleris numatė apytiksliai prieš šimtą metų. Istorikas Česlovas Laurinavičius sako, kad visas praėjęs amžius šias prognozes lyg ir neigė, tačiau dabar reikia konstatuoti, kad jos pildosi: euro zona skeldėja, Europos šalyse atgyja nacionalizmas, Europos Sąjungos struktūros pasmerktos neveiklumui, Europos visuomenė yra pavargusi ir tingi.
(0) 2011-12-12 0
Kodėl tiek daug dėmesio skiriu socialinei sąveikai internete? Skaičiai byloja, kad vis daugiau žmonių praleidžia vis daugiau laiko skaitydami ar rašydami komentarus Facebook, Delfi ar kituose forumuose. Kitą vertus mūsų gyvenimui daroma didesnė įtaka internetu nei tradicinėmis medijomis.
(37) 2011-12-12 0
Visi Lietuvos verslininkai yra vagys ir sukčiai, siekiantys tik pasipelnyti ir apgauti darbuotojus. Panašus visuomenės požiūris į verslininkus, žinomo verslo laidų kūrėjo Andriaus Tapino nuomone, yra pagrindinė kliūtis kuriant verslą ir formuojant jo įvaizdį. LRT laidoje „Įžvalgos“ A. Tapinas su V. Savukynu dalijosi mintimis apie tai, ko lietuvius išmokė praūžusi ekonominė krizė ir kaip tautiečiai priima specifines verslo naujienas mūsų žiniasklaidoje.
(45) 2011-12-08 0
Nauja atominė elektrinė Lietuvai yra vienintelė reali alternatyva esminėms energetikos problemoms spręsti – sukurti šalyje bazinės, pastoviai gaminamos elektros energijos gamybos pajėgumus ir garantuoti apsirūpinimo energija saugumą.
(0) 2011-12-06 0
Į kasdienį gyvenimą „įsibrovusios“ technologijų teikiamos galimybės ne tik keičia socialinę realybę, bet ir daro įtaką psichinei sveikatai. Atsirado nauja sąvoka „virtualus draugas“, kurios definicija turėtų sukelti sumaištį, tačiau yra plačiai naudojama bei retai kvestionuojama.
(60) 2011-12-06 0
Kokią grėsmę kelia Irano branduolinė ir balistinės programos? Koks Rusijos vaidmuo kuriamo ginklo atžvilgiu? Kodėl Lietuva liko mažumoje priešinantis Palestinos autonomijos priėmimui į UNESCO? Apie tai Lietuvos radijo laidoje „Akiračiai“ pasakojo Izraelio ministro pirmininko pavaduotojas ir užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas.
(8) 2011-12-04 0
Ar autorių teises galime saugoti aukodami sąžinę ir bet ką kitą, pavyzdžiui, neįgaliųjų ir kitų nuskriaustųjų teises? Autorių teisių tarpininkams (ne patiems autoriams) – kolektyvinio administravimo asociacijoms, leidėjams – ir jiems prijaučiantiems autorių teisių ekspertams (prof. dr. V. Mizarui) atrodo, kad taip, komentuoja MRU profesorius, advokatas Mindaugas Kiškis.
(9) 2011-12-02 0
Ar mes verti skaityti literatūrą, ar mes sugebame ją tinkamai įvertinti ir suprasti tokią, kokią ją norėjo perteikti mums autorius…
Skaitydamas prozos kūrinius, mintimis kartais nuklystu. Nors skaityti knygą – tai sekti jos turinį, gyventi tuo kūriniu, bet mane jis paveikia įveikdamas ir nublokšdamas į savo paties praėjusių įvykių prisiminimus. Ar literatūra taip veikia žmogų? Aš jau nebeskaitau, bet svajoju. Iš transo sugrįžusios mintys primena, kad keletas pra...