Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Požiūris - komentarai ir nuomonės

Tipas: Pažintiniai straipsniai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(27) 2008-09-24 5
Jūs to jau savęs klausėte (nebent esate paauglys vaikinas), galbūt net prieš kelias dienas: ar kažkas negerai su paauglėmis merginomis? Kalbant konkrečiau, ar jos tampa pernelyg seksualios? Vargiai praeina savaitė be naujienomis apie kitą garsią besilaukiančią ar savo apatinius demonstruojančią paauglę mus apakinančios žinutės spaudoje. 15 metų Miley Cyrus pusnuogė! 16 metų Jamie Lynn Spears nėščia! Būrys vaikų besilaukiančių aukštosios mokyklos mokinių Masači...
(57) 2008-09-20 1
Vos tik atsirado naujosios technologijos, žmonija visais įmanomais būdais pradėjo ieškoti kontaktų su protingomis būtybėmis kitose planetose. Anot Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto astrofiziko dr. Vlado Vancevičiaus, būtų nelogiška manyti, kad Visatoje gyvybė egzistuoja tik Žemėje, tačiau ar galime būti tikri, kad siųsdami signalus apie savo egzistavimą, taip sau nepakenksime?
(15) 2008-09-18 0
Paradoksalu, tačiau XXI amžiuje mus supa ne tik naujausi mokslo ir technologijų stebuklai, bet ir daugybė visiškai nemoksliškų teorijų bei gandų, kuriais esame linkę tikėti. Ir jų daugėja. Viena iš tokių pseudomokslinių fantazijų yra kreacionizmas, kurio autoriai mėgina įrodyti, kad gyvoji gamta evoliucionuoja pagal Protingo Dizainerio (t.y. Dievo) kažkada paruoštą planą.
(5) 2008-09-08 0
Keičiasi ne tik mados, bet ir mokslo bei technologijų tendencijos. Vienos temos tampa madingos, o kitos, nesubrandinusios sensacingų atradimų, pasitraukia į šešėlį. Pastaruoju metu daug kalbama apie genomo tyrimus, klimato prognozavimą, įvairius ekologiškus sprendimus. Daug dėmesio sulaukia nanotechnologijos. Todėl įdomu pažiūrėti, kokios temos vyrauja pasaulio spaudos puslapiuose bei TV ekranuose. Ir tai, kokias naujas arba bręstančias problemas sprendžia mokslininkai.
(10) 2007-10-30 0
Skaitytojų dėmesiui pateikiame įdomų ir kitokį požiūrį į mūsų gyvenimo paradoksus. Nors tema labai konkreti - kiek mes išlošiame (ar apsimetame išlošę) persukdami laikrodžius ir keisdami laiką iš vasaros į žiemos - visgi ji netikėtai išsirutulioja žymiai platesniais mąsteliais: apskritai kiek dabar populiarių "ekologiškų" šūkių ir lozongų yra tikri ir praktiškai veiksmingi.
(15) 2007-09-27 1
Nuo šiol skaitytojams karts nuo karto pateiksime aktualiausias dabartinio mokslo diskusijas, su kuriomis ne tik galėsite susipažinti patys, bet ir aktyviai pareikšti savo nuomonę. Tuo labiau, jog tik per mokslinius debatus įmanoma „išgryninti“ aiškiais įrodymais ir faktais neparemtas mokslo hipotezes. Galbūt jūsų originalus požiūris padės pasiekti naujus atradimus? Šį sykį mokslinę diskusiją jums siūlo Vilniaus universiteto, Gamtos mokslų fakulteto, Biochemijos ir b...
(2) 2007-09-27 0
Kai prieš septynerius metus garbioje auditorijoje, kurioje netrūko žinomų ir daug akademinei bendruomenei nusipelniusių žmonių, teko pasakyti, kad švietimas yra paslauga, reakcija buvo kaip Baltijos jūros per kokį „Erviną“ ar „Anatolijų“. Būti paslaugos teikėju daugeliui pasirodė žema, neoru. Šiandien situacija kiek pasikeitusi.
(21) 2007-09-27 0
Vienas garsiausių šiuolaikinio pasaulio fizikų, Nobelio premijos laureatas Steven Weinberg viešai sukritikavo JAV vykdomas ir planuojamas ateityje kosmoso misijas. Jo kritikos susilaukė tiek Tarptautinė Kosminė Stotis (TKS), tiek ir NASA ateities planai skraidinti į kosmosą žmones. Mokslininko nuomone, visi šie dalykai kartu sudėjus neatneša jokios praktinės naudos tikrajam mokslui, tačiau reikalauja labai didelių investicijų ir laiko sąnaudų.