Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Portalo interviu (Požiūris - komentarai ir nuomonės | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-09-20 3
Lawrence'as M. Schoenas — tai JAV mokslinės fantastikos rašytojas, kurio paskutinysis darbas — romanas „Barskas: Dramblių kapinės“ — pateko į prestižinės „Nebula“ premijos atrankos finalą.
(8) 2015-06-25 18
"Kažkodėl nieko nestebina, kad moterys vairuoja troleibusus ir autobusus. Vyrams nė motais, kad moterys prekybos centruose už minimalų atlyginimą nešioja dėžes. Tai normalu, o tai, kad aš vairuoju taksi automobilį, jiems kažkokia anomalija", - sakė naktimis taksiste dirbanti 25 metų studentė Eglė Naujokaitytė.
(6) 2015-04-28 87
Urologo prof. Balio Dainiaus knyga, parašyta kartu su bendraautore žurnaliste Danute Jonušiene, „Urologo užrašai“ prilyginama savo laiku audrą sukėlusiam sovietmečio vadovėliui apie intymiąją sritį – J. Zalyčio „Meilės vardu“. Medikas išsako ne vieną revoliucingą mintį, kaip turėtume keisti požiūrį į savo kūną, lytinius santykius ir poreikius.
(14) 2014-09-24 45
Kelerius metus vairuojantis elektromobilį „Nissan Leaf“ Gediminas įsitikinęs, kad elektra neišvengiamai taps pagrindiniu visų automobilių energijos šaltiniu, o jį įkrauti bus galima kaip dabar įsipilti degalų. Kaunietis sutiko pasidalyti savo patirtimi važinėjant tokiu automobiliu, atskleidė jo trūkumus ir privalumus.
(15) 2014-09-08 11
Valdantieji rudenišką tautos nuotaiką skaidrina žiniomis apie jau spalį didinamą minimalų mėnesio atlyginimą. Netrukus jis bus lygiai 300 erų (1035 litai) . Pasak ekonomisto Nerijaus Mačiulio, augančią atlyginimo naudą pajusime per ateinančius dvejus metus, kuomet Lietuvos gyventojų perkamoji galia sugrįš į prieškrizinį lygį.
(3) 2014-06-10 45
Gyvenimas įgauna vis didesnį tempą, sparčiai kinta ne tik darbo aplinka, bet ir žmogus. Apie asmens, kuris yra ir vartotojas, ir gamintojas, pokyčius siūlo pagalvoti vienas žymiausių Europos antropologų, Oslo universiteto Technologijos, inovacijų ir kultūros centro socialinės antropologijos profesorius, Norvegijos Mokslo akademijos narys Thomas Hyllandas Eriksenas.
(1) 2014-05-30 35
Norvegas Stigas Roaras Myrsethas į Vilnių atvyko gyventi Lietuvoje įsteigęs investicijų valdymo įmonę „Dovre Forvaltning“. " "Kol kas Lietuvoje yra didžiulis skirtumas tarp atlyginimų ir pajamų lygio, palyginus su senąja Europa. Manau, kad Lietuva turi per žemą atlyginimų lygį pagal darbuotojų išsilavinimą",- įsitikinęs ne vieną dešimtį metų investavimo srityje sėkmingai dirbantis vienas geriausių Norvegijos finansininkų.
(0) 2014-03-31 0
Inovacijos – ši tema pastaruoju metu Lietuvoje skamba vis dažniau. Jų pagrindu kuriami naujos technologijos ir gaminiai, gerinamos vartotojams teikiamos paslaugos ir jų kokybė. Dažnai pasitaiko nuomonių, jog Lietuvai trūksta potencialo, kad pagal inovacijų skaičių ir jų mastą mūsų šalis pavytų pasaulio technologijų elitą. Tačiau šioje srityje tikrai nestovime vietoje, o naujos iniciatyvos nuteikia optimistiškai.
(2) 2014-03-10 2
„Sociologų atliekami tyrimai rodo, kad lietuviai pusę vaistų vartoja be reikalo, valgo dukart daugiau nei būtina organizmui, pastaruoju metu mažiau rūko ir geria (lyginant su 1990-aisiais), taip pat yra vieni didžiausių šiukšlintojų Europoje“, - pasakojo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas, istorikas Aurimas Švedas.
(0) 2014-02-13 0
Visai neseniai JAV ambasada Lietuvoje paskelbė tvarios aukštosios mokyklos aplinkos projektų konkursą, kuriame kviečiami dalyvauti įvairiausių specialybių studentai ir jų dėstytojai. Tai pirmasis toks konkursas, kurį Lietuvoje organizuoja JAV ambasada, tad natūraliai kyla daug klausimų – kokie šio konkurso tikslai ir ar tai „įkandamas“ iššūkis Lietuvos studentams? Apie tai technologijos.lt kalbėjosi su JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Nina Murray
(0) 2013-12-30 0
Ugnis visose pasaulio kultūrose turi labai svarbią apeiginę ir maginę reikšmę. Tas poškėjimas nėra šiaip sau – tai piktųjų jėgų nubaidymas, ritualinis apeiginis veiksmas, ir visai nesvarbu, kad jis dabar yra išreikštas šiuolaikinėmis priemonėmis.
(14) 2013-12-02 1
Europos pacientų forumo prezidentas Andersas Olausonas, neseniai viešėjęs Vilniuje, kur dalyvavo sveikatos forumo konferencijoje „Tvarios sveikatos sistemos – darniam Europos vystymuisi“, teigė, kad šiuo metu Lietuvoje esančią pacientų padėtį galima palyginti su ta, kuri kitose Europos šalyse buvo prieš keliasdešimt metų. Švedas stebisi jo ausis pasiekiančiais mūsų šalies pacientų skundais, kad gydytojai už savo darbą reikalauja kažkokio atlygio ar dovanų. Jei iš tiesų taip yra, esą reikia kelti aliarmą.
(29) 2013-11-15 57
Lietuvos krepšinio legendą, žurnalistą Šarūną Marčiulionį, pasirodo, taip pat galima drąsiai priskirti prie NSO žinovų. Neatpažintų skraidančių objektų pasirodymais Žemėje jis domisi jau 45 metus. Dalyvauja tarptautinėse NSO konferencijose, seka spaudoje pasirodančią informaciją, bendrauja su ateivių tyrinėtojais. Š. Marčiulionis teigia, kad mokslininkai apie ateivius turi daugybę informacijos. Tik ji kol kas griežtai slepiama, nes žmonija dar nepribrendusi priimti faktų apie nežemiškų civilizacijų egzistavimą.
(0) 2013-01-21 1
Televizijos ir kino kartelė sliuogia žemyn: viską užgožia pramoga ir noras perrėkti garsiai rėkiančius konkurentus, tad žiūrovas sulig kiekvienu „Kietu riešutėliu“ girdi vis daugiau ir vis galingesnių sprogimų. Taip tvirtina žinomas laidų ir straipsnių mokslo temomis bei kino recenzijų autorius, LRT televizijos programų direkcijos vadovas Rolandas Maskoliūnas.
(17) 2012-12-13 18
Didžiosios Britanijos politikas, buvęs Margaret Thatcher patarėjas, verslininkas lordas Christopheris Moncktonas į visuomenės akiratį patenka dėl radikalių pasisakymų – laisvosios rinkos idėjų propagavimo ar neigimo, kad klimato atšilimas vyksta dėl žmogaus veiklos.