Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Žvilgsnis į visuomenę

Misteris Haidas, Hemingvėjus ar Merė Popins – į ką pavirstate išgėrę

2015-08-08 (1) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (165)
    Share

Kiekvieną alkoholis veikia skirtingai. Kai kas tiesiog girtėja, tačiau jo asmenybė pernelyg nekinta. O kai kas tampa visai kitu žmogumi. Daugiausia problemų kyla „Misteriams Haidams“ – šis asmenybės tipas nuo alkoholio keičiasi radikaliai.

Alkoholis keičia žmogaus asmenybę. Kiekvienas galime prisiminti atvejų, kai geraširdis kaimynas ar bičiulis, padauginęs virsta agresoriumi, o ramutį tylenį patraukė pokalbiams. Kai kas išgėręs užsisklendžia, o kai kas atvirkščiai, tampa atviresnis ir draugiškesnis.

Ši problema sudomino mokslininkus. Kolumbijos valstijos Misurio universiteto ekspertai 374 studentams pasiūlė dukart atlikti asmenybės charakteristikų nustatymo testą. Pirmą kartą atlikdami testą, jie pasakojo apie save, antrą – apie save girtą. Atskirai informaciją apie juos pateikė vienas iš dalyvių draugų.

Po to mokslininkai atliko grupinę analizę ir išskyrė keturis žmonių, kurių asmenybė kinta, tipus. Su studentais atliktus bandymus galima naudoti ir vyresniems.

Hemingvėjus

Jei žmogaus sąmonei ir protui alkoholis įtakos beveik nedaro, tai jis priklauso būtent šiam tipui. Tokį žmogų mokslininkai vadina „Hemingvėjumi“ dėl rašytojo nuostabaus atsparumo alkoholio poveikiui atminimą.

Kuoktelėję profesorius

Žmogus didžiąją laiko dalį elgiasi kaip introvertas, jam sunku būti didelėse kompanijose ir jis dažnai tyli. Tačiau nuo alkoholio jis tampa labiau bendraujantis ir mažiau sąmoningas. Žmogus laikinai virsta ekstravertu. Šį tipą mokslininkai pavadino „Kvaištelėjusiu profesoriumi“ to paties pavadinimo filmo garbei.

Merė Popins

Šiuos žmones alkoholis veikia ne itin stipriai. Blaivūs jie būna malonūs žmonės, linkę į kompromisus. Apgirtę jie daugiau ar mažiau šias savybes išsaugo. Šiuos žmones sąlygiškai pavadino „Mere Popins“.

Misteris Haidas

Tai problematiškiausia žmonių grupė: apgirtę jie praranda sąmoningumą, gebėjimą tartis ir apdairumą. Tokį žmogų mokslininkai vadina Misteriu Haidu – veikėju Roberto Stehensono novelės „Keista daktaro Džekilo ir misterio Haido istorija“, kurioje Haidas yra neigiama daktaro Džekilo asmenybės pusė.

Kas labiausiai kenčia nuo alkoholio

Ankstesni tyrimai parodė, kad jeigu apgirtusio žmogaus asmenybės charakteristikos keičiasi, tai, veikiausiai jis patirs neigiamas alkoholio poveikio pasekmes. Tačiau viskas priklauso nuo to, į kurią pusę asmenybė keičiasi. Jei staiga iš tylenio virstate atviru pašnekovu, tai vargu ar bus rimtų pasekmių. O, štai, jeigu praradote savikontrolę ir tapote agresyvus, problemų galima tikėtis.

Misterių Haidų grupė dažniau susidurdavo su neigiamomis alkoholio poveikio pasekmėmis. Studentai iš šios grupės gaudavo blogesnius pažymius, apgailestavo dėl girto sekso ir po vakarėlio ryte jautė stiprų norą išgerti. Beje, du trečdaliai Misterio Haido grupės dalyvių buvo moteriškos lyties (iš viso tyrime dalyvavusių studentų imtyje buvo 57 % merginų).


Вера Ерохина
bg.ru

Verta skaityti! Verta skaityti!
(17)
Neverta skaityti!
(11)
Reitingas
(6)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
60(1)
36(0)
30(8)
21(1)
20(0)
16(0)
15(0)
14(3)
13(0)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
60(0)
Mėnesio
235(8)
105(22)
87(0)
82(3)