Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Žvilgsnis į visuomenę

Smūgis „Brexit“ kamuojamai Britanijai: Škotijos lyderiai iš naujo sieks nepriklausomybės

2016-09-05 (0) Rekomenduoja   (19) Perskaitymai (110)
    Share

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon penktadienį inicijavo naują didelį tyrimą dėl krašto suverenumo ir pareiškė, kad Didžiosios Britanijos apsisprendimas trauktis iš Europos Sąjungos pakeitė sąlygas, egzistavusias 2014 metais, kai Škotija referendume nubalsavo prieš savo nepriklausomybę.

„Brexit“ (Britanijos išstojimas iš ES) iš naujo iškelia nepriklausomybės klausimą ... Tai sudarytų sąlygas mums patiems nuspręsti savo likimą“, – pasakė N.Sturgeon deputatams iš saviškės Škotijos nacionalinės partijos (SNP), pritariančios atsiskyrimui nuo likusios Jungtinės Karalystės.

Centro kairiųjų pažiūrų lyderė N.Sturgeon sakė, kad apklausa bus atliekama internetu, taip pat bus apklausti SNP nariai. Bus siekiama, kad savo nuomonę pareikštų bent 2 mln. žmonių – maždaug pusė Škotijos rinkėjų. Tyrimo rezultatai turėtų būti paskelbti iki lapkričio 30 dieną minimos Škotijos globėjo Šv. Andriejaus dienos.

 „Manau, teisinga, kad mūsų partija dabar vadovautų naujam pokalbiui apie nepriklausomybę. Debatai bus nauji, o ne 2014-ųjų pakartojimas“, – sakė ji.

Škotai labai nesutaria šiuo klausimu: penktadienį paskelbti naujos tinklalapio „YouGov“ apklausos rezultatai parodė, kad 54 proc. jų nepritaria nepriklausomybei, o 46 proc. – pritaria. Per Škotijos nepriklausomybės referendumą 55 proc. prieš 45 proc. buvo nubalsuota likti Jungtinės Karalystės dalimi.

Visgi N.Sturgeon sakė mananti, kad atsiskyrimo šalinininkų padaugės, kai tik pasireikš „Brexit“ poveikis. Ji įrodinėjo, kad dėl Britnijos pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos silpnumo centro dešinioji Konservatorių partija gali dar dešimtmečius išlikti valdžioje.

Konservatorių vyriausybės nesugebėjimą pasirengti išstojimo šalininkų pergalei birželį įvykusiame referendume ji pavadino neapgalvotu ir neatsakingu, taip pat perspėjo, kad toks rezultatas labai pakenks Škotijos ekonomikai.

„Nesu pasirengusi be kovos stovėti ir žiūrėti, kaip visa tai vyksta“, – sakė N.Sturgeon.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(19)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(19)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
54(2)
30(1)
25(0)
11(3)
11(0)
Savaitės
78(9)
71(6)
68(4)
65(4)
Mėnesio
166(16)
133(2)
104(1)
82(3)