Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Žvilgsnis į visuomenę

Billas Gatesas praktiškai pripažino, kad akcijų biržose statė už „Tesla“ nesėkmę

2021-03-01 (1) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (275)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Billo Gateso ir Elono Musko požiūriai sutampa ne visada, nors abu milijardieriai kovoja su klimato kaita ir stengiasi vystyti žaliąsias technologijas. Muskas neseniai užsiminė, kad turi informacijos, kad Gatesas akcijų biržose galėjo statyti už „Tesla“ nesėkmę ir taip prarado daug pinigų. Dabar naujame interviu Gatesas praktiškai pripažino šiuos gandus.

Sunku pasakyti, kur viskas prasidėjo. Muskui tikriausiai labiausiai užkliuvo tai, kad Gatesas pareiškė, kad „Tesla Semi“ ir elektriniai sunkvežimiai apskritai nebus praktiški. Muskas tokią nuomonę vienoje laidoje įvardino žodžiais „Jis nežinojo, apie ką kalba“, o tada pridūrė, kad yra girdėjęs, kad Gatesas akcijų biržose statė prieš „Tesla“ akcijų vertės kilimą.

Trumpalaikis vertybinių popierių skolinimasis (ang. short selling) apskritai Muskui nepatinka. Ir ne tik jam - tai iš tikrųjų yra keistas būdas maišyti akcijų biržose sklandančius pinigus. Paprastai tariant, jūs pasiskolinate akcijų ir jas parduodate, tikėdamiesi, kad jų vertė kris. Vėliau akcijas nuperkate ir grąžinate savininkui. Jei akcijų vertė krito, tai jūs uždirbote (pardavėte brangiai, pirkote pigiai). Bet jei suklydote ir akcijų vertė pakilo, tai patyrėte nuostolių (pardavėte brangiai, pirkote dar brangiau).

 

Muskas mano, kad tai neturėtų būti leidžiama praktika. Jūs negalite parduoti kieno nors kito automobilio, namo ar bananų, tai kodėl galite pasiskolinti ir parduoti akcijas? Bet kuriuo atveju, tai vis dar vyksta ir 2020 metais statymas prieš „Tesla Motors“ akcijų biržos žaidėjams kainavo 38 milijardus dolerių. Muskas mano, kad tarp tų nuostolių savininkų buvo ir Gatesas. Naujame interviu „Bloomberg“ jis išgirdo klausimą apie tai ir, galima sakyti, pripažino, kad tai - tiesa:

„Na, žinote, manau, kad „Tesla“ yra nuostabi kompanija. Norėčiau, kad būčiau turėjęs [jos akcijų] ilgojoje pusėje, bet viskas puiku“.

 

Ilgojoje pusėje? Na, Trumpalaikis vertybinių popierių skolinimasis angliškai vadinamas „short selling“ („short“ - „trumpas“). Ta ilgoji pusė šiuo atveju būtų akcijų pirkimas, tikintis, kad jų vertė augs. Tai - labiau tradicinis būdas užsidirbti, investuojant į sėkmingas kompanijas. Ir taip, jei iki šiol nežinojote, akcijų biržų vilkai uždirba ir iš krentančių, ir iš augančių akcijų.

Gatesas galėjo pasinaudoti savo žinomumu „Tesla“ akcijų vertės smugdymui - gal dėl to jis ir kritikavo „Semi“. Tačiau, atrodo, didelių pastangų tam neskyrė, o dabar „Tesla Motors“ kompanijai jis skiria daug gražių žodžių. Gatesas pavadino „Tesla“ kompaniją puikiu postūmiu kovoje su klimato kaita.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(5)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(0)
Visi šio ciklo įrašai:
2021-03-01 ->
Billas Gatesas praktiškai pripažino, kad akcijų biržose statė už „Tesla“ nesėkmę
2021-02-15 ->
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
87(1)
60(5)
37(0)
24(6)
23(8)
19(1)
14(0)
13(0)
13(2)
Savaitės
79(0)
74(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)