Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Žvilgsnis į visuomenę

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2007-10-18 0
Integruotų telekomunikacijų, IT ir TV paslaugų teikėja TEO LT, AB (toliau – TEO) spalio mėnesį baigė diegti Naujosios kartos tinklą, leisiantį vartotojams teikti aukštesnės kokybės paslaugas. Į Naujojo tinklo infrastruktūrą bendrovė iki šių metų galo investuos daugiau kaip 75 mln. litų.
(3) 2007-10-17 0
Technologijų ir inovacijų kompanija „Siemens“ šių metų spalį mini 160 metų veiklos jubiliejų. Praėjusio amžiaus viduryje Berlyne įkurta nedidelė dirbtuvė tapo 190 šalių veikiančia pasaulio technologijų rinkos lydere, kuriai priklauso per 60 tūkst. išradimų – nuo elektromagnetinio telegrafo iki efektyviausios pasaulyje dujų turbinos ar greitųjų „maglev“ traukinių.
(1) 2007-10-14 0
Berklio (Berkeley) universitetas tapo pirmuoju universitetu pasaulyje, nemokamai ir laisvai platinančiu savo paskaitas internete. O iš tikro, juk to reikėjo jau senų seniausiai – mokslas arba žinios turėtų būti prieinamos visiems, o kas ir ką mokės su jomis padaryti – jau asmeninis reikalas. Juk mokslas ir švietimas neturėtų būti biznio darymo vieta.
(0) 2007-10-13 0
Lietuvos Vyriausybės Strateginio planavimo posėdyje buvo svarstoma, kaip paspartinti daugiafunkcinių lustinių kortelių naudojimą asmens tapatybės dokumentuose.

Posėdyje sutarta, kad jau nuo kitų metų balandžio 1 d. Lietuvos piliečiams bus išduodamos asmens tapatybės kortelės su lustu ir įdiegtais identifikavimo ir elektroninio parašo sertifikatais.
(0) 2007-10-11 0
Toliau skelbiami 2007 metų Nobelio premijos laureatai. Šįsyk paskelbtas chemijos mokslo laureatas. 71-ąjį gimtadienį trečiadienį švenčiantis Vokietijos mokslininkas Gerhardas Ertlas sulaukė įspūdingos dovanos - už cheminių procesų ant kietųjų paviršių tyrinėjimus vokiečiui paskirta 2007-ųjų Nobelio chemijos premija.
(2) 2007-10-11 0
Integruotų telekomunikacijų, IT ir TV paslaugų teikėja TEO LT, AB (toliau – TEO) trečiadienį pasirašė sutartį su Šiaulių rajono savivaldybės švietimo paslaugų centru dėl kompiuterinės įrangos Šiaulių rajono mokykloms tiekimo. Sutartis, kurios vertė siekia 356 tūkst. litų, buvo pasirašyta TEO laimėjus kompiuterinės įrangos ir programinės įrangos įsigijimo konkursą.
(0) 2007-10-10 0
Vakar rašėme apie medicinos ir fiziologijos srities Nobelio premijos apdovanojimus, šiandien pristatome Švedijoje paskelbtus 2007 metų Nobelio premijos laureatus fizikos srityje. Jais tapo prancūzas Albert Fert ir vokietis Peter Grunberg, kurie 1988 m. atrado milžiniškos magnetovaržos efektą.
(3) 2007-10-09 0
Prasideda prestižiškiausi mokslo pasaulio renginiai – Nobelio premijų nominacijų skelbimas. Visas procesas užtruks pakankamai ilgai ir bus baigtas iškilminga Nobelio premijų įteikimo ceremonija, kuri įvyks gruodžio 10 d. – Alfredo Nobelio mirties dieną. Švedijos karalius apdovanojimus visiems laureatams įteiks Stokholmo koncertų salėje, o paskui žydrojoje rotušės salėje įvyks banketas. Visą šį laiką mes nuosekliai informuosime apie šių metų Nobelio premijos laur...
(10) 2007-10-06 0
AB „Lietuvos geležinkeliai“ centrinėje Vilniaus geležinkelių stotyje vakar oficialiai pristatė pirmąjį šalies teritorijoje važinėsiantį 1520 mm pločio geležinkelio vėžei pritaikytą „Eurorunner“ dyzelinį prekinį lokomotyvą „ER 20 CF“. Tarptautinės technologijų ir inovacijų kompanijos „Siemens“ transporto sistemų grupės pagamintas lokomotyvas yra galingiausias ir sunkiausias Europoje.
(0) 2007-10-04 0
49-oje tarptautinėje elektronų, jonų ir fotonų spindulių technologijos ir nanogamybos konferencijoje surengtas "Keistų ir nuostabių" mikrofotografijų konkursas, kuriame dalyviai galėjo pademonstruoti savo pasiekimus ir išmonę šioje srityje. Pirmoje nuotraukoje pavaizduoto unitazo plotis yra mažesnis nei vienas nanometras. Fotografuota elektronų mikroskopu, autorius - nanotechnologas Kaito Takahashi. Ši fotografija ne tik iliustruoja jau pakankamai dideles šiandienines nanotec...
(3) 2007-10-03 0
Anglija, kaip ir likęs senasis pasaulis vis dar turi išlikusių veikiančių akvedukų arba bent jau jų fragmentų, kaip senovės inžinierijos pasiekimus menančių paminklų. Bendras visų D. Britanijos akvedukų ilgis viršyja 3 220 kilometrų - pakankamai įspūdingas atstumas, jog jie taptų vos ne tipine Anglijos peizažo dalimi.

Kas gi yra akvedukai? Tai dirbtinis kanalas vandeniui tiekti. O pavadinimas kilęs iš lotyniškų žodžių junginio aqua „vanduo“ + duco „vedu“...
(5) 2007-10-01 0
"New York Times" ir "National Geographic" pateikė nerimą keliančius duomenis apie kalbų išnykimą. Pasaulyje vidutiniškai kas 14 dienų miršta viena kalba. Tokiais tempais iki 2100 metų pasaulyje liks mažiau nei pusė iš daugiau nei 7000 šiuo metu egzistuojančių kalbų. Taip į užmarštį pasitrauks nemaža dalis informacijos apie žmonijos istoriją, kultūrą, natūralią žmogaus aplinką ir kai kurias jo smegenų ypatybes. Nustatyti 5 regionai, kuriuose šis procesas yra int...
(3) 2007-10-01 0
Taigi, antroji savaitės mokslo ir technologijų pasaulio įvykių apžvalga. Šį kartą kaip niekada gausu gamtos mokslo naujienų - gamtininkai, medikai ir fizikai pralenkė technologijų atstovus. Tiesa, jei sąžiningai rašant visas IT, GSM ar automobilių rinkos naujienas, tai čia be konkurencijos būtų pirmūnai. Bet šių rinkų naujienos dažnai standartinės, tad stengiamės pateikti tik įdomesnes. Deja, šį kartą tuščias skyrelis apie mokslo ir technologijų tematikos komen...
(3) 2007-10-01 0
Šį mėnesį pristatyti konkurso "2007 International Science and Engineering Visualization Challenge" laimėtojai. Apdovanojimus kasmet suteikia JAV Nacionalinis mokslo fondas ir žurnalas "Science" už geriausiai mokslinę informaciją ir koncepcijas perteikiančius vaizdus. Čia galėsite peržiūrėti kai kurias prizus laimėjusias iliustracijas.
(58) 2007-09-27 0
Šiais laikais mes keičiame savo kūnus būdais, kurie ne tik buvo neįmanomi prieš 100 metų, tačiau ir nesuvokiami. Jei gyvenate turtingos ir pažangios valstybės mieste, greičiausiai nesugebėsite įvertinti koks milžiniškas atotrūkis tarp dabartinio ir praeities pasaulio, kuriame gyveno jūsų seneliai. Dažnai jie gyveno namuose plūktinėmis grindimis, be elektros, vandentiekio, antibiotikų ir, be abejo, interneto; patys augino sau maistą ar siuvosi drabužius. Tačiau dabar k...