Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Žvilgsnis į visuomenę

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(54) 2011-06-21 1
Viso pasaulio, taip pat ir Lietuvos, mobiliųjų telefonų vartotojai kūrena Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) karų židinį. Bendrovės negali nurodyti, iš kur atkeliauja telefonams pagaminti būtinos medžiagos, todėl nė vienas negali būti tikras, kad įsigydamas telefoną nenupirko sukilėliui šautuvo ir nepasiuntė myriop dar vieno KDR gyventojo.
(9) 2011-06-20 0
Demografams didžiulį nerimą kelia nuo 1992 m. prasidėjęs spartus Lietuvos gyventojų mažėjimas. Per pastaruosius 19 metų mūsų šalies gyventojų skaičius sumažėjo 462 tūkst. arba apie 12 proc., o likusi populiacija sparčiai sensta. Vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių mūsų visuomenėje jau yra daugiau nei vaikų iki 14 metų. Pirmieji šiuo metu sudaro beveik 21 proc. Lietuvos populiacijos, antrieji – tik 15 proc.
(156) 2011-06-19 6
Galima lažintis, kad devyni iš dešimties skaitytojų šio straipsnio pavadinimą supras kaip ironiją. Jie tiki nuolat skelbiamais tekstais apie siaubingą gyvenimą Lietuvoje. Tačiau tikėjimas ir faktai ne visada sutampa.
(15) 2011-06-19 0
Pastaruoju metu Lietuvos spaudoje vis dažniau rašoma apie IKEA. Tas pavadinimas mirga įvairiuose kontekstuose – ir teigiamuose, ir neigiamuose. Vienuose straipsniuose žavimasi IKEA baldais, jų dailumu, praktiškumu ir pigumu, ir apgailestaujama, kad Lietuvos žmonės, norėdami jų nusipirkti, turi keliauti į kaimyninę Lenkiją. Kituose leidiniuose rašoma, kad šio koncerno valdoma medžio gamykla teršia aplinką, trečiuose – kad koncernas Lietuvoje perka ir gamina baldus, ir d...
(0) 2011-06-14 0
Rusijos valdžia neseniai ėmė demonstruoti masines saugumo priemones, kurios bus įgyvendintos iki 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių. Ji turi pagrindo nerimauti. Smurtas Šiaurės Kaukaze tampa jau nebe rimtu regioniniu konfliktu, bet vis labiau egzistencine grėsme visai Rusijos Federacijai – evoliucija, kuri atspindi beveik visas valdžios klaidas, nesėkmes ir nusikaltimus.
(119) 2011-06-13 0
Pastaruoju metu vienoje ar kitoje žiniasklaidos priemonėje (dažniausiai internetinėje) pasirodantys pamąstymai tendencingai dėlioja mintį, kad baigei mokyklą – ir važiuok iš Lietuvos. Na, o jei dar taip suklydai ir studijas baigei čia, Lietuvoje, tai jau po studijų tikrai laikas emigruoti. Ir nedelsiant. Nesvarbu, studijos, darbas ar kas tik norisi, svarbu ne Lietuvoj. O jei dar nepavyko baigti studijų, tai kuo greičiau iš Lietuvos. Gi laukia patogus gyvenimas ir laimė, o ga...
(0) 2011-06-06 0
Šį kartą norėtųsi pasidomėti Suomijos energetiniu saugumu, padiskutuoti apie šios šalies energetikos grėsmes ir perspektyvas. Iš pirmo žvilgsnio grėsmių tikrai netrūksta.
(0) 2011-06-03 0
Tarptautinėje politinėje arenoje tebetvyrant įtampai dėl neramumų Libijoje, Sirijoje bei kitose Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų valstybėse, pasaulio bendruomenę pasiekė netikėta žinia iš Palestinos. Šių metų balandžio 27 d. Palestinos savivaldos prezidento Mahmudo Abaso partija „Fatah“ ir islamistų judėjimas „Hamas“, valdantis Gazos ruožą, paskelbė apie susitaikymą.
(5) 2011-05-19 0
„Mes, suaugusieji, esame interneto amžiaus imigrantai. O mūsų vaikai – šios informacinės, komunikacinės erdvės čiabuviai. Norime su jais susikalbėti, kalbėkime jiems priimtina kalba“, – tvirtino Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis. Tai – viena priežasčių, kodėl pažangios Lietuvos mokyklos rūpinasi mokiniais, nebijo eksperimentuoti, bando naujas technologijas pamokose, siekia jas pritaikyti ugdymo procesuose.
(13) 2011-05-19 0
Prognozuojama, kad darbo po penkerių metų Lietuvoje neturės apie 130 tūkst. darbingo amžiaus žmonių. Maždaug trečdalis jų bus ilgalaikiai bedarbiai. O kokia padėtis darbo rinkoje bus 2020-aisiais?
(5) 2011-05-18 0
Po bemaž šimtmečio politinės stagnacijos, pokyčiai pagaliau pasiekė ir Artimuosius Rytus. Tačiau kokį vaidmenį šiame pasikeitusiame regione atliks Vakarų valstybės?
(8) 2011-05-17 1
Statistikos departamentas informuoja, kad baigėsi Lietuvos Respublikos visuotinio gyventojų ir būstų surašymo apklausa, per kurią buvo surašyta 2 mln. 15 tūkst. gyventojų. Elektroniniu būdu susirašė ar buvo surašyta 1 mln. 39 tūkst. gyventojų.
(36) 2011-05-16 2
Jungtinių Tautų paskelbtas naujausias pasaulio gyventojų prognozes demografė Vlada Stankūnienė vertina optimistiškai: jei pažengusios valstybės atkurs demografinę pusiausvyrą, vadinasi, išsivystęs pasaulis, kartu ir Lietuva, neišnyks.
(20) 2011-05-15 0
Charles Darwin rašė: „Išgyvena ne stipriausioji rūšis ir net ne protingiausioji, tačiau ta, kuri geba geriausiai prisitaikyti prie pokyčių“.
(24) 2011-05-15 0
Seniau Markas Zuckerbergas savo konkurentus galėjo šokiruoti į verslo susitikimą atėjęs su pižama ar ištrynęs juo iš draugų sąrašo savo socialiniame tinkle. Tačiau toks vaikiškas elgesys jau praeityje. Dabar tie, kurie stoja skersai kelio M. Zuckerbergui arba jo vadovaujamam projektui „Facebook“, gali tapti juodųjų technologijų aukomis, rašo „The Independent“.