Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis » Žvilgsnis į visuomenę

Vokietija turi dėl ko didžiuotis savo šalimi. O mes?

2010-01-05 (102) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (2957)
    Share

Vokietija - viena labiausiai išsivysčiusių, klestinčių ir tvarkingiausių pasaulio valstybių. Daugybė kitų šalių gyventojų gerbia vokiečius ir jiems pavydi. Tačiau pirmiausia save ir savo šalį gerbia patys vokiečiai. Jie gali išvardyti mažiausiai septynias priežastis, dėl ko gali didžiuotis savo tėvyne.

Pirmiausia vokiečiai visiškai pagrįstai didžiuojasi valstybės vadove kanclere Angela Merkel. Nors šiuo metu Vokietijos vyriausybė patiria tam tikrų sunkumų, jų kanclerę žurnalas "Forbes" jau ketverius metus iš eilės vadina viena įtakingiausių pasaulio moterų.

Antra. Vokietijos prekių kokybė laikoma geriausia pasaulyje. Užrašas "Made in Germany" vertinamas labai gerai, nes jis laikomas patikimumo garantija. Šiais metais Vokietija užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal eksporto apimtį. Nors šioje srityje lyderiauja Vokietijos automobilių koncernai, nė kiek ne prasčiau pasaulinėje rinkoje vertinami ir 1800 vidutinio dydžio bendrovių gaminami, atrodytų, tokie nereikšmingi gaminiai kaip plastiko detalės, kištukiniai lizdai, įvairūs darbo įrankiai ir net aliuminio tara.

Trečia. Vokiečiai lenkia kitas valstybes pagal darbo našumą. Nors šioje šalyje yra vienos ilgiausių - 29 dienos - atostogų, vokiečiai serga mažiausiai pasaulyje, o gamybos efektyvumas šioje šalyje visa valanda didesnis nei kitose valstybėse.

Ketvirta. Vokietija yra viena iš ekologiškos, švarios pramonės lyderių pasaulyje. "Žaliajame" Vokietijos ekonomikos sektoriuje (statyba, saulės baterijų eksploatavimas, vėjo generatoriai, biokuro gamyba) dirba beveik 1,5 mln. žmonių.

Penkta. Nors Vokietijos sveikatos apsaugos sistema laikoma viena brangiausių, tarptautinė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija ją pripažino geriausia pasaulyje. Šioje šalyje 1000 gyventojų tenka 1,5 gydytojo ir 5,7 lovos ligoninėje.

Šešta. Statistika patvirtina, kad Vokietija yra vienas svarbiausių pasaulyje kultūros centrų. Šioje šalyje veikia apie 150 teatrų, suburti 133 orkestrai, šiais metais Frankfurto knygų mugėje buvo pristatyta 100 tūkst. naujų leidinių, o ką jau kalbėti apie tai, kad šiemet Vokietijos rašytojai Gerdai Mueller buvo skirta Nobelio literatūros premija.

Septinta. Vokiečiai pagrįstai didžiuojasi savo nuostabiais keliais, kuriuos vadina autobanais. Garsiausi Japonijos ir Pietų Korėjos automobilių gamintojai atveža į Vokietiją savo naujausių mašinų modelius, kad pademonstruotų jų geriausias savybes Vokietijos keliuose. Daugiau kaip pusėje šalies autostradų, kurių bendras ilgis 12 500 kilometrų, nėra greičio apribojimų. Tačiau tai neatsiliepia kelių saugumui. Vokietijos keliuose įvyksta mažiausiai avarijų ir nelaimingų atsitikimų.

Na, o kuo galėtų didžiuotis lietuvis? Pabambėti ant savo tautiečių ar politikų - reikalas paprastas ir visiems žinomas, tačiau negi negalėtume niekuo pasididžiuoti ir pasigirti visam pasauliui? Pabandykime komentaruose sudaryti mūsų tautos vertybių ir pasiekimų sąrašą!

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (102)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
51(2)
36(3)
32(0)
24(0)
23(0)
20(2)
17(0)
15(0)
15(2)
12(0)
Savaitės
88(0)
75(2)
67(6)
67(9)
Mėnesio
151(27)
135(0)
111(1)
109(2)
108(0)