Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Pasaulio galingiausi ir įtakingiausi (Žvilgsnis į visuomenę | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2011-04-27 0
Amerikiečių leidinys „Time“ sudarė įtakingiausių 2011 metų žmonių sąrašą, kurio viršuje – pagrindinis revoliucijos Egipte koordinatorius Waelas Ghonimas.
(27) 2011-03-21 0
Pastaruoju metu vis daugiau analitikų kalba apie Amerikos kaip supervalstybės nuosmukį, ir prognozės Jungtinėms Valstijoms darosi vis niūresnės. „Amerikos nuosmukis. Šįkart iš tikrųjų“, – skelbiama vieno žurnalo viršelyje. „Taip, Amerika išgyvena nuosmukį“, – pritariama kitame. Nejaugi laikas rašyti nekrologą paskutinei supervalstybei?
(16) 2011-03-03 0
Diktatoriaus jau toks likimas: užliūliuotas begalinės valdžios, prisiplėšęs pasakiškų turtų, jis nepastebi, kad tėra iškamša ant valstybės panteono, butaforija kažkada ją iškėlusios liaudies istoriniame teatre. Ar ne taip atsitiko Romos imperatoriams, antikos didikams, Europos karaliams, Rusijos carams, tam pačiam Napoleonui Bonapartui, A. Hitleriui, J. Stalinui ir jų gerų bei šėtoniškų darbų tęsėjams?
(24) 2011-02-15 0
2008 m. prasidėjusi pasaulinė recesija atskleidė vieną paradoksalų dalyką – panašu, kad Komunistų partijos valdomai Kinijai suvaldyti kapitalizmo krizę sekasi geriau nei demokratiškai išrinktai Jungtinių Valstijų valdžiai. Pekino fiskalinės politikos skatinamosios priemonės buvo kur kas efektyvesnės įveikiant ekonomikos sulėtėjimą, be to, jos nukreiptos į infrastruktūros kūrimą ir tolesnę ekonominę plėtrą. Kaip Kinijai visa tai pavyksta?
(20) 2011-02-15 0
Technologijų bendrovė „Apple“ 2012 m. gali tapti didžiausia pasaulio kompanija pagal rinkos vertę ir aplenkti dabartinę lyderę – energetikos milžinę „Exxon“, praneša telegraph.co.uk.
(17) 2011-02-10 0
Baltijos šalių ir Gruzijos protestai dėl Prancūzijos sprendimo parduoti karinius desantinius laivus „Mistral“ Rusijai, atrodo, virsta niekais. Sausio 25-ąją didžiausiame vakarų Prancūzijos uoste Sen Nazere (Saint Nazaire) tarp šios šalies ir Rusijos buvo pasirašyta sutartis statyti ir parduoti pastarajai keturis laivus „Mistral“, kuriais plukdomi sraigtasparniai. Iškilmėse dalyvavo prezidentas Nicolas Sarkozy, iš Rusijos pusės – vicepremjeras Igoris Sečinas. Taip ba...
(0) 2011-02-07 0
Kasmet sausio pabaigoje tūkstančiai įtakingiausių pasaulio žmonių atvyksta į Šveicariją penkias dienas padiskutuoti debatuose, pasimėgauti prašmatniais patiekalais ir šiek tiek paslidinėti. Šis susitikimas, vadinamas Pasaulio ekonomikos forumu, per dešimtmečius tapo labai populiarus, tačiau įgijo ir gana solidų peikėjų chorą. Tiesą sakant, šis susitikimas nėra nei, kaip teigia kritikai, toks privilegijuotas ar konspiracinis, nei, kaip įsivaizduoja jo propaguotojai, ...
(52) 2010-12-18 -1
IT verslo magnatai: 55 m. Billas Gatesas (Microsoft) ir 26 m. Markas Zuckerbergas (Facebook). Abu – pasiutusiai turtingi, abu – pasiutusiai sėkmingi, abu – pasiutusiai... panašūs? Ir ne tik išoriškai.
(12) 2010-12-17 0
JAV žurnalas „Time“ Metų žmogumi trečiadienį paskelbė socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą.Už M. Zuckerbergą balsavo dauguma leidinio ekspertų, manančių, kad būtent jis šiais metais padarė didžiausią poveikį pasaulio įvykiams.
(17) 2010-11-26 0
Likus keliems mėnesiams iki G20 viršūnių susitikimo, Kinijai buvo priklijuota šmėklos etiketė – šalis tapo sunkiai suvaldomų problemų, su kuriomis šiuo metu susiduria daugelis pasaulio ekonomikų, atpirkimo ožiu. Tarp šių problemų – nedarbas, prekybos disbalansas ir manipuliavimas valiuta.
(11) 2010-11-17 49
CIA World Factbook ir Wikipedia paskelbė dešimt turtingiausių šalių pasaulyje. Lyginant šalis, buvo atsižvelgiama į BVP ir kokią dalį vidaus produkto sukuria vienas gyventojas. Sąrašo pirmajame penketuke vietas dalijasi šalys, turtus susikrovusios iš naftos ir dujų. Įdomu ir tai, kad daugelyje šio dešimtuko valstybių gyvena santykinai mažai žmonių. Beje, turtingiausia pasaulio valstybe tapo ne kuri nors iš Arabijos pusiasalio valstybių, o Europos „nykštukas“ Liuks...
(30) 2010-11-08 0
JAV žurnalo „Forbes“ sudarytame 68-ių įtakingiausių pasaulio žmonių sąraše šiemet pirmoji vieta skirta Kinijos lyderiui Hu Jintao. Praėjusių metų sąrašo lyderis JAV prezidentas Barackas Obama liko antroje vietoje. Pirmajame dešimtuke dominuoja įtakingiausių pasaulio valstybių lyderių pavardės, tačiau jau antrus metus iš eilės į jį patenka ir vienas iš IT technologijų pasaulio magnatų – „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas (Bill Gates). Visame sąraše IT...
(9) 2010-11-05 0
Kai kurie analitikai prognozuoja, kad auganti Kinijos galia nurungs JAV, ir Azijos milžinė taps vienintele pasaulyje dominuojančia jėga. Tačiau Harvardo universiteto profesorius, politologas Josephas S. Nye pateikia visą sąrašą argumentų, kodėl taip neturėtų atsitikti.
(31) 2010-10-28 5
Vakarai vis dar vyrauja pasaulyje, tačiau artimiausiais dešimtmečiais tai gali pasikeisti; geografija gali nustoti vaidinti svarbų vaidmenį.
(3) 2010-10-16 0
Kinijos ir Japonijos santykių atšalimas po to, kai netoli ginčytinų Senkaku salų Japonija areštavo agresyviai su pakrantės apsauga besielgusį žvejybinio laivo kapitoną iš Kinijos, tėra vienas šios Azijos milžinės agresyvaus elgesio su savo kaimynėmis pastaraisiais metais pavyzdys. Deja, ne vienintelis.