Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Pasaulio galingiausi ir įtakingiausi (Žvilgsnis į visuomenę | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(52) 2010-12-18 -1
IT verslo magnatai: 55 m. Billas Gatesas (Microsoft) ir 26 m. Markas Zuckerbergas (Facebook). Abu – pasiutusiai turtingi, abu – pasiutusiai sėkmingi, abu – pasiutusiai... panašūs? Ir ne tik išoriškai.
(12) 2010-12-17 0
JAV žurnalas „Time“ Metų žmogumi trečiadienį paskelbė socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą.Už M. Zuckerbergą balsavo dauguma leidinio ekspertų, manančių, kad būtent jis šiais metais padarė didžiausią poveikį pasaulio įvykiams.
(17) 2010-11-26 1
Likus keliems mėnesiams iki G20 viršūnių susitikimo, Kinijai buvo priklijuota šmėklos etiketė – šalis tapo sunkiai suvaldomų problemų, su kuriomis šiuo metu susiduria daugelis pasaulio ekonomikų, atpirkimo ožiu. Tarp šių problemų – nedarbas, prekybos disbalansas ir manipuliavimas valiuta.
(11) 2010-11-17 51
CIA World Factbook ir Wikipedia paskelbė dešimt turtingiausių šalių pasaulyje. Lyginant šalis, buvo atsižvelgiama į BVP ir kokią dalį vidaus produkto sukuria vienas gyventojas. Sąrašo pirmajame penketuke vietas dalijasi šalys, turtus susikrovusios iš naftos ir dujų. Įdomu ir tai, kad daugelyje šio dešimtuko valstybių gyvena santykinai mažai žmonių. Beje, turtingiausia pasaulio valstybe tapo ne kuri nors iš Arabijos pusiasalio valstybių, o Europos „nykštukas“ Liuks...
(30) 2010-11-08 0
JAV žurnalo „Forbes“ sudarytame 68-ių įtakingiausių pasaulio žmonių sąraše šiemet pirmoji vieta skirta Kinijos lyderiui Hu Jintao. Praėjusių metų sąrašo lyderis JAV prezidentas Barackas Obama liko antroje vietoje. Pirmajame dešimtuke dominuoja įtakingiausių pasaulio valstybių lyderių pavardės, tačiau jau antrus metus iš eilės į jį patenka ir vienas iš IT technologijų pasaulio magnatų – „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas (Bill Gates). Visame sąraše IT...
(9) 2010-11-05 0
Kai kurie analitikai prognozuoja, kad auganti Kinijos galia nurungs JAV, ir Azijos milžinė taps vienintele pasaulyje dominuojančia jėga. Tačiau Harvardo universiteto profesorius, politologas Josephas S. Nye pateikia visą sąrašą argumentų, kodėl taip neturėtų atsitikti.
(31) 2010-10-28 5
Vakarai vis dar vyrauja pasaulyje, tačiau artimiausiais dešimtmečiais tai gali pasikeisti; geografija gali nustoti vaidinti svarbų vaidmenį.
(3) 2010-10-16 0
Kinijos ir Japonijos santykių atšalimas po to, kai netoli ginčytinų Senkaku salų Japonija areštavo agresyviai su pakrantės apsauga besielgusį žvejybinio laivo kapitoną iš Kinijos, tėra vienas šios Azijos milžinės agresyvaus elgesio su savo kaimynėmis pastaraisiais metais pavyzdys. Deja, ne vienintelis.
(23) 2010-04-20 0
Jungtinės Valstijos tapo beveik visiškai priklausomos nuo kompiuterių kietųjų diskų gamyboje naudojamų retųjų metalų, tarp jų – neodimo, kuris būtinas diskų magnetams, skelbia „ComputerWorld“. Beveik 100 proc. viso pasaulio neodimo išgaunama Kinijoje, sakoma pranešime.