Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žmonių pasaulis

Nustatyta Mona Lisa tapatybė

2008-01-20 (2) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (330)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Heidelberg'o universiteto (Vokietija) mokslininkai teigia, jog nustatyta moters, pozavusios įžymiosios Leonardo Da Vinči "Mona Lisa" portretui, tapatybė. Debatai šiuo klausimu "siautėjo" šimtmečius ir tai buvo viena didžiausių meno pasaulio mįslių. Kai kurie manė, jog autorius tapydamas suliejo daugybės žmonių bruožus į vieną, kiti manė, jog modeliu buvo jo motina, ar netgi jis pats. Kas gi iš tiesų buvo Mona Lisa?

Heidelberg'o universiteto mokslininkai mano, jog 500 metų senumo knygos paraštėse padaryti įrašai yra įrodymas, jog Luvre (Paryžiuje) kabančiame portrete pavaizduota nežymiai ir paslaptingai besišypsanti moteris yra Lisa Gherardini, Giocondo (prekybininko iš Florencijos) žmona.
Daugybė meno entuziastų jau kurį laiką manė, jog paveikslui pozavo Lisa La Gioconda. Pagrindu tam pasitarnavo Giorgio Vasari rašytiniai komentarai, išlikę nuo 1550 metų. Tačiau šie komentarai buvo padaryti praėjus 50 metų po to, kai paveikslas buvo nutapytas.
Šį faktą patvirtino universiteto bibliotekoje rasti Leonardo da Vinčį pažinojusio Agostino Vespucci užrašai. Šiuo metu Heidelbergo bibliotekos atstovai teigia, jog šis atradimas panaikino visas abejonės dėl Mona Lisa tapatybės.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Visi šio ciklo įrašai:
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
54(2)
30(1)
25(0)
11(3)
11(0)
Savaitės
78(9)
71(6)
68(4)
65(4)
Mėnesio
166(16)
133(2)
104(1)
82(3)