Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paramai ( | )

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2010-05-18 0
Masačūsetso technologijų instituto (MIT) mokslininkų vadovaujama komanda jau dabar kuria lėktuvus, kurie naudos 70 procentų mažiau kuro lyginant su šiandieniniais jų pirmtakais. Projekte pavadinimu "N+3" yra numatytos dvi ateities orlaivių koncepcijos - D ir H, kurių kiekviena yra paremta tiksliais inžineriniais skaičiavimais.
(14) 2010-05-18 0
Analizuojant orbitinio teleskopo "Chandra" duomenis, aptikta keistai "besielgianti" supermasyvi juodoji skylė. Vietoj to, kad ji ramiai tūnotų savo gimtosios ir palyginti didelės galaktikos centre, skylė iš jos skrieja labai dideliu greičiu išorės link. Milijardus kartų už Saulę didesniam objektui toks reiškinys yra išties neįprastas.
(0) 2010-05-18 0
Miunchene (Vokietija) įsikūrusio Makso Planko kvantinės optikos instituto mokslininkai atkreipė dėmesį į "egzotiškas" Bose-Einšteino kondensatą sudarančių dalelių sąveikas. Anksčiau buvo manoma, jog vienu metu negali susidurti daugiau kaip du atomai, tuo tarpu eksperimentų metu nustatyta, jog šis skaičius gali siekti 3, 4 ar netgi daugiau.
(27) 2010-05-14 4
Hjūstone (Teksasas, JAV) pradėta plataus masto klinikinė studija, kurioje tiriamas neseniai sukurtų chirurginės paskirties miltelių "Pixie Dust" gebėjimas regeneruoti žmogaus galūnes. Eksperimentuose dalyvauja sužeidimus Afganistane patyrę JAV kariai.
(4) 2010-05-11 0
Gimus žmogui, smegenys praranda daug jas sudarančių nervinių ląstelių, ir šis procesas tęsiasi visą gyvenimą. Tačiau išlieka tam tikros ląstelės, kurios gali dalintis į naujas ląsteles netgi senyvo amžiaus organizme. Tiesa, kol kas jos tiriamos tik pelių smegenyse.
(10) 2010-05-01 0
Tamsioji medžiaga Visatoje yra pasiskirsčiusi gigantiškais amerikietiško futbolo kamuolius primenančiais masyvais. Mokslininkai šią išvadą daro remdamiesi naujausiomis netiesioginiu būdu gautomis nuotraukomis, kuriose vaizduojami mūsų galaktikų ir galaktikų spečių formą išlaikančios paslaptingosios materijos telkiniai.
(7) 2010-04-29 0
Pirmojo Didžiojo priešpriešinių hadronų srautų greitintuvo (LHC) darbo ciklo metu viename iš keturių jo didžiųjų detektorių aptikti retos trumpai egzistuojančios "gražiosios" dalelės pėdsakai. Mokslininkai tai vadina laimingu atsitiktinumu - LHC pilnu pajėgumu pradėjo dirbti kovo 30 dieną, ir jau balandžio 5 dieną pateikė pirmųjų rezultatų.
(213) 2010-04-26 25
Ateiviai egzistuoja, ir Žemei derėtų jų pasisaugoti - taip galvoja vienas žymiausių pasaulio fizikų Stivenas Hokingas (Stephen Hawking). Jo manymu, nežemiškos civilizacijos beveik garantuotai egzistuoja, tačiau vietoj to, kad jų ieškotų, žmonija turėtų dėti visas pastangas į tai, kad išvengtų bet kokio kontakto su jais.
(20) 2010-04-10 0
Rusijos Dubna miesto fizikai teigia susintetinę 117-ąjį Mendelejevo periodinės lentelės elementą. Gauti vos 6 anksčiau planetoje niekada neegzistavusios medžiagos atomai. Naujasis elementas yra itin nestabilus - jo branduolių skilimo pusamžis matuojamas šimtatūkstantosiomis sekundės dalimis.
(2) 2010-04-10 0
JAV maisto ir vaistinių produktų administracijos FDA teigimu, naujausi tyrimai leidžia kelti "teisėtą" susirūpinimą dėl muiluose, indų plovikliuose, skutimosi geliuose ir netgi kojinių, sportinių drabužių ir žaislų audiniuose naudojamą antibakterinio chemikalo - triklozano - poveikį sveikatai.
(16) 2010-04-05 18
Stirlingo variklio idėja buvo sugalvota dar 1816 metais. Jo išradėjas Robertas Stirlingas tikėjosi, jog įtaisas taps sėkmingu konkurentu garo varikliui, tačiau iki pat šiandien jis naudojamas itin retai. Nepaisant to, entuziastų vis gi yra, o pats variklis pasižymi palyginti dideliu naudingumo koeficientu ir įdomiomis pritaikymo galimybėmis.
(23) 2010-03-28 17
Profesionalus motosportas yra atšiauri ir sudėtinga sritis. Jei norite palenktyniauti su "kietais bičais", jums nepakaks tiesiog susirinkti automobilį mamos garaže, tiesa? Visiškai netiesa. Vienam nutrūktgalviui tai kaip tik ir pavyko.
(8) 2010-03-27 0
Vyno rūšių yra pačių įvairiausių - jų kainos svyruoja nuo nepadoriai pigaus iki astronomiškai brangaus. Nesąžiningi vyno prekeiviai susižeria turtus skiesdami brangius šios rūšies gėrimus pigesniais arba klastodami etiketes. Kaip sugauti tokius sukčius? Atsakymas - naudoti radioaktyvios anglies datavimo metodą.
(18) 2010-03-18 7
Šiandien pažymimas pirmojo žmogaus išėjimo į atvirą kosmosą 45 metų jubiliejus. Pirmasis į atvirą kosmosą 1965 metų kovo 18 dieną išėjo rusų kosmonautas Aleksejus Leonovas. Istorinis pasivaikščiojimas atviroje kosminėje erdvėje įvyko „Voschod-2“ skrydžio metu, ir, kaip prisimena pats Leonovas, ekipažui teko įveikti daugybę nesklandumų.
(9) 2010-03-06 2
Stabiliai tirpstantis Sibiro amžinojo įšalo sluoksnis atvėrė naujus mamutų "mumijų" klodus. Pavienių radinių paieškos transformavosi į ištisą industriją - čia kasmet randama šimtai tonų kaulų, o jais prekiaudami išgyvena ištisi kaimai.