Mokslo ir technologijų pasaulis

Studentų sukurta programėlė leis pranešti, ar kelyje nėra policijos ir reidų
Publikuota: 2015-06-03

Kauno technologijos universiteto studentai sukūrė mobilią aplikaciją „Kur policija“, kuri vartotojams leidžia pranešti apie kelyje sutiktus policijos pareigūnus, transporto grūstis, greičio matuoklius ir kelyje pasitaikančias kliūtis.

„Vartotojai aplikacijoje gali matyti žemėlapyje sužymėtus objektus, kuriuos skelbia jie patys. Duomenys yra saugomi internete duomenų bazėje ir atnaujinami kas minutę. Objektas galioja dvi valandas. Vartotojas gali paskelbti objektą nurodydamas jo vietą, tipą bei komentarą“, – pasakojo vienas aplikacijos sumanytojų Marijus Šimkus.

Žemėlapyje taip pat yra pažymėti visi Lietuvoje esantys greičio matuokliai, kuriuos programėlėje galima įjungti arba išjungti. Aplikacijoje naudojami „Google Maps“ žemėlapiai.

Pasak M.Šimkaus, programėlė „Kur policija“ pavadinta siekiant atkreipti vartotojų dėmesį, tačiau ji skirta ne vien tik norintiems pranešti apie policijos pareigūnus – vartotojai galės skelbti apie transporto grūstis, greičio matuoklius, policijos reidus ir pan.

Pasak kūrėjų, per pirmąją dieną aplikaciją atsisiuntė 500 žmonių. Kol kas aplikacija sukurta „Android“ platformoje.