Mokslo ir technologijų pasaulis

Tiesiai šviesiai, be jokių užuolankų: garsus fitoterapeutas apie vėžį, šiuolaikines dietas ir pačius blogiausius mitybos įpročius
Publikuota: 2016-07-17

Būtų labai gerai, jeigu egzistuotų viena paprasta dieta, galinti eliminuoti vėžio riziką. Deja, joks maistas negali apsaugoti nuo vėžio, pirmiausia jį reikia gydyti vaistais, po to žolelėmis. Taip sako garsus fitoterapeutas, su onkologiniais ligoniais 20 metų dirbantis Juozas Ruolia. Ką daryti, kad nesusirgtume vėžiu? Ar vegetarinė mityba gali apsaugoti nuo onkologinių ligų?

Žurnalistės Daivos Žeimytės ir J. Ruolios pokalbis – „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Vasara tiesiogiai su Daiva Žeimyte“.

– Mano mama šešerius metus sirgo vėžiu, metastazės buvo bent į kelis organus: prasidėjo nuo krūties, perėjo į stuburą ir galiausiai į kepenis. Ji gydėsi tradiciniais metodais: chemoterapija, vaistais. Ar kažkur galėjo būti padarytos klaidos?

– Kad organizmas galėtų priešintis navikui tame laikotarpyje tarp gydymų, spindulinės terapijos, chirurginio būdo, reikia, kad gerai dirbtų imunitetas ir neleistų navikui laisvai elgtis – kur noriu, ten einu, o pasipriešinimo nėra.

Reikia 5 metus vartoti antioksidantus, save detoksikuoti paprastu vandeniu – sugerti iki litro po du gurkšnius. Mes per dieną išskiriame 3 litrus vandens, tai 2 litrus gauname su maistu ir 1 litrą reiktų gauti iš šalies

Kodėl po du gurkšnius? Nes nereikia atskiesti fermentų. Jeigu to nepadarom, atsiranda pilnumas, gurgėjimas, puvimas, o puvimo produktai – baisesni už kancerogenus.

– Po stipraus vėžio gydymo žmogaus imunitetas labai nusilpsta. Ar įmanoma jį atstatyti vandeniu, žolelėmis?

– Vanduo padeda inkstams, o augaluose yra gausybė veikliųjų medžiagų. Aš, turėdamas neaiškius navikinius ženklus, bijodamas naviko, visada vartoju žolinius preparatus, kurie nesudarytų sąlygų navikui elgtis savavališkai.

Nesityčiokime iš savęs – metų metus žarnynas gurgia, dujos skiriasi 4 kartus per valandą, o jūs nekreipiate dėmesio.

Visą mėsą reiktų valgyti smulkiną, faršo pavidalu – kotletus, frikadeles, dešreles, ypač, jeigu vartojote sudėtingesnius antibiotikus, turėjote chemoterapiją, spindulinę terapiją.

Mums būtinai reikia 20-ies fermentų. Elementarų maistą valgant mes neužtikriname net jų.

Pelynų arbata prieš valgį paskalaukite burną ir išspjaukite. Tai automatiškai įjungia visų fermentų gamybos fabrikėlius.

– Ką turėtų žinoti tie žmonės, kurių giminaičiai sirgo vėžiu? Jie turbūt yra rizikos sąraše.

– Jeigu genetiniai tyrimai neatlikti ir genetiškai neįrodyta, iš veido esi panašus į mamą ar tėvą, o mama ir tėvas sirgo naviku, visada reikia atkreipti dėmesį į panašumą. Vokiečių 20-ies tūkst. žmonių studija ir kitos studijos įrodė, kad iki 200 mikrogramų seleno vartojimas aprūpina organizmo fermentus, kurie pastebi net genetines klaidas, ląsteles su blogais genais ir jas sunaikina. Nevenkite juodos duonos iki žilos senatvės.

– Tačiau jos reiktų paieškoti be konservantų?

– Lietuvoje yra toks pereinamasis laikotarpis – kas ką nori, tas tą daro. Instrukcijose teoriškai prisilaiko moralės normų, bet su raundapu prieš nukuliant pila grūdus ir sąžine ramia gula, į bažnyčią eina, žegnojasi.

Tu gi velniui paslaugą darai, susargdinsi šimtus žmonių, pildamas raundapą ant grūdinių kultūrų! Kažkodėl laukai, žydint rapsams, purškiami, o iš rapsų bitės neša medų. Tas medus užterštas.

– Dabar atsirado įvairios mados: žaliavalgystė, vegetarizmas, įvairios dietos. Sakote, kad mėsą reiktų valgyti kuo smulkesnę, o kiti sako, kad mėsa yra didžiausias nuodas, taip pat ir termiškai apdorotas maistas yra nuodas – reikia valgyti tai, ką randi gamtoje. Ką manote apie tokius judėjimus?

– Kasmet yra judėjimai. Buvo aronijos laikotarpis, kuomet su ja gydė visas ligas. 10 metų tęsėsi svarainių laikotarpis, kai su svarainių sultimis gydė visas ligas. Gatvės žmonių knygų neskaitymas, intelekto neturėjimas verčia žmones ką nors sukultinti. Dabar sukultintos morkų sultys.

Gerbiamieji, juk morkų karotinoidai tirpsta tik aliejuje. Pasidarykite sultis, bet tuos tarkius pakepkite aliejuje, tuomet tikrai gausite karotinoidus, gerus pagalbininkus – antioksidantus, detoksikuojančias priemones, saugančias nuo jau genetiškai pakitusių ląstelių supiktybėjimo.

Dėl perėjimo vien į žaliavalgystę, tai man garbingi tūlai iš Amerikos, Lietuvos neatsako į vieną klausimą. Genetiškai mes užprogramuoti 24-ioms amino rūgštims, o augaluose yra 16. Jei kepenys sveikos, tai pagamina tas trūkstamas 8, o jei kepenys po sunkių ligų, gydymo, chemoterapijos – tų 8 pagaminti negeba. Tada organizme amžinas nepriteklius. Imunitetą stimuliuojame, o statybinių medžiagų imunitetui nėra. Kraujodarą stimuliuojame, o sudedamųjų medžiagų nėra.

O jų negalima gauti iš gamtos? Juk yra tokių, kurie labai nenori valgyti mėsos.

– Prisiekiu vaikų sveikata, tiek metų dirbdamas nemačiau nė vieno vegetaro, pasveikusio nuo vegetarinės mitybos. Kad ir ką kas bešnekėtų, tik radikaliai pašalinus naviką gana sėkmingai žmogų gali saugoti su tinkama mityba. Dabar yra vegetarizmo bumas, po 10 metų ateis kitų priemonių vartojimo bumas.

– O kaip su žaliaisiais kokteiliais?

– Nemaišykite sulčių, pavyzdžiui raudonųjų burokėlių, svarainių, agrastų sulčių ir imbiero. Chemijos fakultete tikrinome, net aparatai neįkanda nustatyti, kokie nauji junginiai susidaro – sulčių makalynė. Susidaro nauji junginiai, o mūsų organizmas nepripratęs, kepenys nesupranta.

Nuo gausaus imbiero vartojimo šlapime atsiranda kraujas, o gydytojai nesugalvoja paklausti, ką valgai. Imbiere yra dervos, jo nedideli kiekiai labai gerai, padeda suvirškinti mėsos produktus, bet jo gausybė – negerai. Dėl raudonųjų burokėlių sulčių, tai niekur nėra atliktų studijų dėl šių makalynių. Gerkit vienas sultis.
– O tos sultys gali būti onkologinių ligų faktoriais?

– Gali būti paskutinis lašas kepenų, inkstų suvėžėjimui. Juk vėžiai pakito. Anksčiau chirurgai išoperuodavo inkstų vėžį, žmogų paleisdavo ir vėžį užmiršdavo. Dabar inkstų vėžį išoperavo, po 3 metų šiuolaikiškos mitybos, gėrimų – recidyvas, navikas pabėgo. Žmonės, atsikvošėkit!

– Ar kinta žmonių grupė, kuri vis dažniau susiduria su onkologinėmis ligomis?

– Gerbiami jaunuoliai ir jaunuolės, apsiženijot – darykit vaiką. Jeigu 5 metus vaiko nekuriat, moteriškės, jūsų krūtys tikrai suvėžės. Ne viena pseudošeima iš mano kabineto išėjo raudodama, kad ji daugiau negalės turėti vaikų. Tie žmonės, kurie vedę gimdo, kuria, be galo retai suserga, nebent iki vestuvių būna navikas. Susituokėt – gimdykit nors vieną vaiką, nes organizmas po to ne taip piktai reaguoja. Gamtoje mes sutverti kurti vaikus.

Vyrams su amžiumi yra prostatos navikas. Išsioperuokite, atlikite gydytojų patarimus. Niekaip nesuprantu: susirgo infarktu, insultu – visi kviečia greitąją, susirgo vėžiui – visi į pakrūmes, išrūgas, maslionkas geria, tepalais tepasi, o pas gydytojus neina. Ateina tada, kai vėlu, kai vėžys nugalėjo, užblokavo imunitetą, organizme prigamino griuvenų ir organizmas niekaip neatsigauna.

Moterys, pasisėkite savo darželiuose ežiuolę, ne Marijanas žiūrėkit, paravėkit daržus. Vien pastovus pradėjusios žydėti ežiuolės arbatos gėrimas vos ne 100 proc. apsaugo imuniteto kokybę. Nesvarbu, yra viena, ar kita liga.

„Mano nagai nulūš!“ Liežuvis tavo nulūš ir kūnas supus, jei esi tinginė ir neravi paprastų vaistažolių – medetkų, mėtų. Jei yra polinkis ar mama užgeso nuo krūtų vėžio, medetkos yra pagrindinis saugiklis nuo jo.

– Dabar yra tiek informacijos, kad žmonės pasimeta. Susiduria su liga, puola į kraštutinumus, geria ne preparatus, o gėrimus. Kaip atsirinkti?

– Gal reiks kreiptis į Katalikų bažnyčią, kad melstųsi už žmonių tamsumą. Kiek kartų per televiziją prašiau, apie 200 straipsnių paskelbta, kad savalaikis vėžio pašalinimas apsaugo žmogų ir garantuoja gyvenimą iki mirties. Mes nė vienas neapdraustas nuo susirgimo vėžiu. Visi, kurie radikaliai gydosi, visada išsigydo ir tą vėžį užmiršta.

Tikėkit gydytojais, bet visada patikrinkit, ar jūsų organizme vėžys išskiria specialų baltymą – žymenį. Po to žmogų labai saugu sekti, saugoti. Šie baltymai, prieš atsinaujinant vėžiui, atsiranda prieš pusę metų.

– Yra daug istorijų, kuomet išsigydė žolėmis, keistomis procedūromis.

– Nesutikau nė vieno, kuris išsigydytų vienomis vaistažolėmis. Tik užvilkina naviką, o po to chemoterapiją keikia, kad apnuodijo. Dabar savigydos kultas, televizijoje meluoja seniokas iš Panevėžio, kad jis išsigydė kažkuo. Profesorius Dainys sako: „Tu gi meluoji, aš tave išgydžiau“.

Meluoja psichiškai nesveiki žmonės, kviečiami į televizijas. Jie susikuria kultus, pasakas, kad sirgo vėžiu, nors nesirgo, biopsija nepadaryta – vėžys neįrodytas. Kitas su kažkokia soda išgydė nesamą vėžį. Dabar sodos, citrinos rūgšties kultas. Kada Lietuvoje baigsis savigyda neįrodytomis priemonėmis?

– Jūs žolininkas, tokių kaip Jūs Lietuvoje irgi ne vienas. Gal kažkas norėtų Jums pasakyti, kad su tomis žolėmis ir preparatais irgi nieko nepadarote.

– Yra tyrimai, žymenys. Imi žmogų su buvusiu kepenų vėžiu, naviko nesunaikini, bet sustabdai, kai chemoterapija nebepadeda. Jie gyvi, padarai tyrimus ir matai – navikas nebeprogresuoja. Jie spėja užauginti vaikus, močiutės – anūkus.

– Kokius esminius dalykus turėtų žinoti tie, kurie susidūrė su onkologine liga, praėjo medicininį kelią? Kaip jie turėtų maitintis?

– Žmogus privalo gauti visus vitaminus. Mitai, kad negalima B ar C grupės vitaminų. Ponios ir ponai, nusipirkit gerą mikserį, kasdien pasidarykit mėgstamų daržovių piurė ir gausit visus vitaminus. Mes sukramtom tik kas šimtąją ląstelę, o reikia perlaužti kiekvieną ląstelę.

Mėsą vartokit faršo pavidalu, kad nepūtų ir vartokit seleną. Į vandenį įpilkit citrinos sulčių, jos organinės rūgštys šarmina organizmą.

Vaistinėse prašykite seilių matuoklio, pasidėkit po liežuviu, pamatuokit.

Žmonėms, kurių pH yra 7, paprastai navikai nepasikartoja, ne tik, kad neatsiranda.