Mokslo ir technologijų pasaulis

Naujas ginčas internete: kokios spalvos ši rankinė? (Foto)
Publikuota: 2016-10-07

Socialinius tinklus sujudino naujas galvosūkis, šiek tiek panašus į garsųjį „suknelės iššūkį“, kuomet vieni tą pačią suknelę nuotraukoje matė kaip baltą su auksine, kiti – juodą su mėlyna spalva.

Šįkart ginčo objektu tapo „Kate spade“ rankinė. Dauguma žmonių įsitikinę, kad ji – akivaizdžiai balta.

Tuo tarpu kai kurie žmonės mušasi į krūtinę, kad rankinė melsva. Melsva spalva nurodoma ir gamintojo interneto puslapyje.

Nekokybiška nuotrauka? Komentaruose atsiliepė ir daugiau moterų, įsigijusių tą pačią rankinę, ir įkėlė jos nuotraukas. O kokią spalvą matote jūs?

Gal susivokti padės kitame puslapyje esanti nuotrauka, kurioje įkelta dar vienas šios rankinės vaizdas.
Nepaisant to, kad savininkėms ir kai kuriems internautams ji taip pat atrodo melsva, nuotraukose dauguma žmonių mato baltą spalvą.

Kaip ir prieš tai internetą užvaldžiusios suknelės nuotrauka, taip ir šioje fotografijoje regimas nesusipratimas mokslininkų yra aiškinamas skirtinga žmogaus smegenų reakcija į spalvą.

Šviesa patenka į akį per lęšį – skirtingi bangų ilgiai atitinka skirtingas spalvas, o smegenys pačios pasirūpina spalvos „iššifravimu“. Jos nustato, kokios spalvos šviesa atsispindi nuo objekto, į kurį žvelgiate, ir tą spalvą „atima“ iš tikrosios objekto spalvos.

Mokslininkai tvirtina, kad kokios spalvos daiktą matome, priklauso ir nuo to, prie kokios spalvos akys labiau įpratusios – dienos ar kambario. O tokios spalvų mįslės geriausiai iliustruoja skirtingą spalvų suvokimą.