Mokslo ir technologijų pasaulis

Iššūkis gudročiams: ar sugebėsite įveikti šimtmečio senumo galvosūkį?
Publikuota: 2016-11-30

Internete pasirodė naujas galvosūkis, kuris vėl drumsčia daugelio internautų galvas. Galvosūkį sudaro H forma išdėliotos 8 monetos, kurias reikia keturiais ėjimais perdėlioti taip, kad gautųsi kvadratas.

Beje, yra keletas papildomų sąlygų: vienu ėjimu galima perkelti tik vieną monetą, o perkeltoji moneta privalo liestis su dar dviem kitomis monetomis.

Šis galvosūkis buvo sugalvotas Henry Ernesto Dudeney‘aus dar praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje, bet net ir po beveik 100 metų jis vis dar nemažai žmonių pakiša koją.

Mėginant išspręsti šį galvosūkį gali prireikti atlikti ne vieną bandymą bei suklysti, tačiau tik tokiu atveju bus atrastas sprendimas, skirtas patikrinti jūsų gebėjimus.

Kitame puslapyje pateikiame sprendimo būdą.
Iš tiesų sprendžiant šį galvosūkį kairėje esančios trys monetos, išdėliotos vertikaliai, lieka savo vietoje. Veiksmai pradedami nuo vidurinės H dalies kairės monetos perkėlimo kiek dešiniau į viršų, viršuje dešinėje esanti moneta perkeliama į tarpą viršuje, dešinėje pusėje per vidurį esanti moneta permetama kiek kairiau ir į apačią, o likusi moneta dešinėje apačioje – į likusį tarpą apatinėje juostoje.

Tam, kad viskas būtų aiškiau, pateikiame galvosūkio sprendimo schemą.