Mokslo ir technologijų pasaulis

Kelių dešimtmečių senumo pastabumą lavinantys galvosūkiai - ar pastebėsite, kas negerai šiuose paveikslėliuose?
Publikuota: 2016-12-09

Prieš keletą dešimtmečių vaikai savo protus lavindavo įvairiais vizualiniais galvosūkiais. Pasaulyje buvo populiarios galvosūkių kortelės - reikėjo pavaizduotame paveiksliuke rasti paslėptus daiktus ar keistas detales. Siūlome pamiklinti savo pastabumą ir išspręsti tris paprastus galvosūkius.

Kaip ir praeitą savaitgalį, taip ir šį skaitytojams siūlome išspręsti keletą galvosūkių. Tiesa, šie galvosūkiai yra daug lengvesni nei praeitą penktadienį pateiktos sovietinės loginį mąstymą tikrinančios užduotys. Visgi, juos išspręsti jums prireiks pastabumo.

 

Pirmąjame piešinyje matote seną rašomąjį stalą. Gerai įsižiūrėkite ir atsakykite - kas šiame paveiksliuke yra negerai?

Gerai įsižiūrėkite ir suraskite klaidą. Vėliau savo spėjimą galėsite pasitikrinti antrame puslapyje pateikiamuose atsakymuose.

Šiame galvosūkyje turėsite padėti medžiotojui - kur slepiasi lokys?

O kas negerai šiame paveikslėlyje?

Savo spėjimus galite pasitikrinti antrame straipsnio puslapyje pateikiamuose atsakymuose.
Visi šie galvosūkiai buvo skirti lavinti pastabumą, todėl į juos reikėjo atidžiai įsižiūrėti. Tačiau pirmajam išspręsti reikėjo ir šiokių tokių anglų kalbos pradmenų.

Paveikslėlyje matomas kalendorius, o jame - birželio 31-osios data. Birželis turi tik trisdešimt dienų.

Pastebėti lokį galėjo būti sudėtinga - tam reikėjo apversti paveikslėlį.

Šis paveikslėlis turėjo du pagrindinius akcentus - laikrodį ir Saulę. Laikrodis rodo pirmą valandą, o Saulė tokiu laiku nekyla ir nesileidžia.

Taigi, visi šie galvosūkiai buvo gana nesudėtingi. Jie būdavo spausdinami ant kortelių, su kuriomis žaisdavo vaikai, todėl užduotys negalėjo būti pernelyg sunkios – vaikai pavartydavo kiekvieną kortelę ir greitai griebdavo kitą.

Tuo tarpu sovietiniai loginį mąstymą tikrinantys galvosūkiai yra daug sudėtingesni, tačiau dažniau nespalvoti, o kartais ir per daug sunkūs.