Mokslo ir technologijų pasaulis

Nauji pasaulio stebuklų rinkimai
Publikuota: 2007-12-12

Ne pelno organizacija „New7Wonders“, anksčiau surengusi naujųjų septynių žmogaus rankomis sukurtų stebuklų rinkimus, daro naują akciją ir jau sulaukė maždaug 300 skirtingų pasiūlymų, ką būtų galima įtraukti į unikaliausių gamtos kūrinių sąrašą. Taigi, pasaulio stebuklų rinkimai prasideda iš naujo.

Pirmuosiuose naujųjų pasaulio stebuklų rinkimuose, apie kuriuos gana išsamiai mes rašėme šioje naujienoje, dalyvavo iš viso daugiau nei 100 mln. žmonių. Tuomet visi balsavę dalyviai žmogaus rankomis sukurtais stebuklais išrinko Indijos Tadž Mahalo šventyklą, Didžiąją kinų sieną, Romos Koliziejų, Peru senovės miestą Maču Pikču, majų miesto Čičen Icos griuvėsius Meksikoje, Rio de Žaneiro Kristaus statulą, Jordanijos „uolų miestą“ Petrą – apie tai mes irgi jau rašėme šioje naujienoje.

Paskatintas tokios sėkmės, o ir vedamas populiarėjančios mados domėtis ir saugoti mus supančią gamtą, rinkimus 1999 metais pradėjęs milijonierius ir nuotykių ieškotoju vadinamas Bernardas Weberis, pradeda naują akciją, skirtą išrinkti natūralios gamtos sukurtiems stebuklams. Nors reikalas finansiškai tikrai nebus nuostolingas, tačiau pasak pačio organizatoriaus, konkurso tikslas yra „paskatinti pagarbą ir pažadinti entuziazmą“.

„Kuo arčiau žmonės pajus planetos grožį, tuo daugiau galimybių, kad jie nutars, jog reikia ką nors daryti norint visa tai išsaugoti“, – aiškino jis.

77 nugalėtojus prasidėsiančiame pasauliniame interneto balsavime galės rinkti visi žmonės, o 2009 sausį jų išskirtus kandidatus vertins ir jau tik 21 iš jų išrinks ekspertų komisija. Tuomet viso pasaulio gyventojai bus kviečiami balsuoti dar kartą. 7 laimėtojai bus paskelbti 2010 metų pabaigoje.

Tarp pasiūlymų šiuo metu yra Everesto kalnas, Baikalo ežeras, Galapagų salos, Sinajaus kalnas, Serengečio nacionalinis parkas ir kiti gamtos kūriniai.

Pirmieji septyni pasaulio stebuklai įvardyti dar Antikoje. Tai buvo vienintelės iki šių dienų išlikusios Egipto piramidės, Aleksandrijos švyturys, kabantieji Babilono sodai, Artemidės šventykla, Halikarnaso mauzoliejus, Dzeuso statula ir Rodo kolosas.