Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Rinka » Apžvalgos

Remo Recover: programa bet kokiems ištrintiems failams atkurti, kuri iš tikrųjų veikia (Apžvalga)

2017-04-21 (7) Rekomenduoja   (12) Perskaitymai (440)
    Share

Įsivaizduokite, jog visą naktį dirbote prie dokumento, kurį turėjote pristatyti rytoj ryte, paskutinę minutę vargais negalais spėjote jį užbaigti, tačiau iš nuovargio ar streso susipynė pirštai, ir užuot dokumentą išsaugoję, netyčia jį ištrynėte, o atsarginės kopijos neturite.

Scenarijų galima pasukti ir kitokia linkme. Tarkime jūsų įrenginys patyrė virusinę ataką, fiziškai sugedo, arba tiesiog nepasidarę atsarginės duomenų kopijos, perrašėte programinę įrangą arba neapdairiai suformatavote savo USB atmintinę. Visais šiais atvejais papuolate į labai nepavydėtiną situaciją nes prarandate svarbius dokumentus ar kitus failus.

Žinoma, galima pamokslauti, ir teigti, jog patys kalti, girdi, nepasidarėte atsarginės duomenų kopijos. Tačiau visi gudrūs mokyti, kai šaukštai jau po pietų.

Gera žinia ta, kad prarastus duomenis daugeliu atvejų galima susigrąžinti. Vis dėlto, įvykus incidentui ir netekus duomenų, delsti nevertėtų. Kai paspaudžiate mygtuką trinti failą, Windows sistema iš tikrųjų jo neištrina, o tik panaikina įrašą apie failo egzistavimą savo sistemoje, tačiau pats failas kurį laiką sėkmingai guli toje pačioje vietoje, kietajame diske, kur ir gulėjęs. 

Vienintelis skirtumas tik tas, jog toks failas nėra apsaugotas nuo „užrašymo ant viršaus”, t.y. jeigu jūs toliau dirbate kompiuteriu, ir yra kuriami nauji duomenys, tai jie gali būti užrašomi vietoje jūsų ištrintų failų. Tokiu atveju, ištrintų failų atkūrimas virs daug rimtesniu iššūkiu, arba jų išvis nebus įmanoma atkurti.

Taigi, praradote duomenis ir nusprendžiate juos susigrąžinti naudodamiesi programa Remo Recover. Pirmiausiai į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, tai jokiais būdais nesisiųsti programos ir neišsaugoti jos tame pačiame diske, kuriame dingo jūsų duomenys. Taip išvengsite prieš tai minėto „užrašymo ant viršaus”.

Apie patį programos atsisiuntimą ir diegimą nėra daug ko kalbėti: programa nepasižymi jokiomis išskirtinėmis diegimo ypatybėmis, procesas paprastas ir trunka gal tik porą minučių. Sistemos reikalavimai labai maži, tad programa puikiai veiks ne tik su bet kokiu šiuolaikiniu, bet ir ganėtinai senu kompiuteriu. Kliūčių nepadarys ir turima Windows operacinė sistema: programa veiks tiek ir su naujausia jos versija, tiek ir su Windows XP ir bet kuria tarpine versija. 

Programos valdymas visiškai minimalizuotas ir supaprastintas. Vadovaudamiesi nuorodomis, pasirenkate kurią disko dalį pageidautumėte susigrąžinti, arba kokio tiksliai failo ieškote, tada programa nuskenuoja jūsų diską ir atkuria failą ten, kur nurodote.

Egzistuoja trys programos versijos: Basic, Media ir Pro. Basic versija leis jums atkurti daugelį kompiuteryje ištrintų failų. Jeigu esate atsidūrėte tokioje situacijoje kaip tas teksto pradžioje minimas nelaimėlis, per neapdairumą ištrynęs visą naktį ruoštą dokumentą, greičiausiai tokios versijos jums ir užteks.

Tačiau jei norėsite atkurti video ar audio failus tiesiai iš fotoaparato ar atminties kortelės ar susigrąžinti iš suformatuoto USB prarastus failus, jums reikės aukštesnės programos versijos. Ją bet kada galima įsigyti, jau turint Basic versiją.

Nuo kitų panašaus pobūdžio, ypač nemokamų, programų, Remo Recover gana stipriai skiriasi. Pirmiausiai tuo, jog gali atkurti ištrintus failus ne tik iš kompiuterio kietojo disko, bet kaip prasitarėme, ir iš prie jo prijungtų įvairių rūšių atminties kortelių, USB atmintinės, ir kitų įrenginių, turinčių flash tipo atmintį.

Kitas labai didelis skirtumas – ši programa gali atkurti ne tik pačius populiariausius ir svarbiausiais laikomus failų tipus, tokius kaip PDF ar Microsoft Office programų paketo failus, bet tiesiog neįtikėtinai plačią jų gamą: nuo foto (JPEG, JPG, TIFF, TIF, PNG, BMP, GIF, PSD) ir audio (MP3, MP4, WAV, MIDI, M4b, M4A, AIFF, AIF, AIFC, RA, AMR) iki video failų (AVI, MP4, MOV, MPEG, MPG, M4V, 3G2, 3GP, RM), įskaitant ir visą krūvą vadinamųjų neapdorotų (RAW) failų, pavyzdžiui: NEF, ARW, SR2, ORF, MRW,  3FR, RAW, X3F, PEF, DNG, RAF, KDC, K25, DCR. Tiesa, ne visus failų tipus galėsite atkurti su bazine programos versija.  

Technologijos.lt redakcijoje ir patys išbandėme šią programą. Bandymo metu buvo siekiama atkurti po USB laikmenos formatavimo pražuvusius failus. Specialiai pasirinkome kuo didesnę failų įvairovę: nuo PDF ir keleto nuotraukų failų tipų iki „PowerPoint“ pateikčių.

Nuskenavę naujai suformatuotą laikmeną ir nurodę direktoriją, kurioje norime matyti atkurtus failus, juos visus turėjome jau po kelių akimirkų, ir tiesą pasakius, tai nelabai apstulbino. Labiau nustebino faktas, kad visi failai buvo sveiki, neturėjo jokių artefaktų, puikiausiai atsidarė. Panašu, jog buvo atkurti visiškai visi rinkmenos fragmentai. Tiesa, reikia paminėti, jog naudojomės pilniausia (Pro) programos versija.

Kaip rašoma kitų panašių programų apžvalgose, turėti iliuzijų apie visus atkurtus failus nevertėtų. Nedidelė failų fragmentų dalis, tačiau pakankama, kad vienas ar pora konkrečių failų neveiktų, t.y. neatsidarytų, neatkuriama su didžiąja programinės įrangos dalimi, ir tai reikėtų laikyti normaliu reiškiniu.

Stebuklų ir šimtaprocentinio veikimo, savaime suprantama, negarantuoja ir Remo Recover programos kūrėjai, tačiau panašu, kad tai vienas rinkos lyderių.

Nors išbandėme Windows duomenų atstatymui skirtą programą, tačiau ji taip pat prieinama ir Mac OS vartotojams 

Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(12)
Komentarai (7)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
29(2)
22(0)
20(0)
18(0)
15(0)
13(0)
12(0)
10(3)
10(0)
Savaitės
92(2)
79(9)
70(4)
69(4)
Mėnesio
168(16)
135(2)
105(1)
84(3)