Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Rinka » Gadžetų turgelis

Tokio matuoklio Lietuvoje nerasite nei su žiburiu: matuoja kietąsias daleles, lakiuosius organinius junginius, formaldehidų koncentraciją, kambario temperatūrą, drėgnumą, CO₂ lygį ir kainuoja bent 3 kartus pigiau nei Lietuvoje (iš Čekijos ir Ispanijos, nuolaidos kuponas)

2021-01-10 (6) Rekomenduoja   (10) Perskaitymai (330)
    Share

Atrodo, kad gyvename ganėtinai švarioje aplinkoje ir miestai, nuolat paskendę teršalų rūke, atrodo kažkas labai tolimo. Tačiau įvairių oro taršos šaltinių tiek namuose, tiek ir darbe bei atviroje aplinkoje yra apstu. Galime net nežinoti, kad aplink mus tiek namuose, tiek ir darbo vietoje ore sklando sveikatai labai pavojingos mikroskopinės dalelės. Štai toks universalus ir daugybę skirtingų parametrų matuojantis oro taršos matuoklis leis žinoti kokioje gyvename aplinkoje ir imtis atitinkamų priemonių.

„KKMOON DM69“ oro taršos matuoklis
©Gamintojo nuotr.

Speciali akcija ir sąlygos

„KKMOON DM69“ matuoklis:

 • Aliexpress - 69,20 € (su nuolaidos kuponu);
  • 40 % nuolaida + nuolaidos kuponas: prieš užsakymą spauskite Get coupons;
  • iš Čekijos ir Ispanijos sandėlių, tad nėra rizikos dėl muito mokesčių;
  • 0,45 € už siuntimą į Lietuvą.

Iš pradžių gali daugeliui pasirodyti, kad „KKMOON DM69“ yra gana brangokas įrenginys, tačiau Lietuvoje panašūs įrenginiai kainuoja 2-3 kartus brangiau.

Atkreipkite dėmesį, kad „KKMOON DM69“ įrenginys nuolat (24/7 režimu) matuoja PM2.5 ir PM10 kietąsias daleles, TVOC (lakiuosius organinius junginius), HCHO (formaldehidų koncentraciją), CO2 (anglies dioksido) kiekį; kambario temperatūrą ir drėgnumą.

Taip pat visa informacija rodoma ryškiame ekrane. Spalvos keičiasi, tad iškart matyti, jei kambaryje taršos lygis viršija normas.

 

„KKMOON DM69“ oro taršos matuoklis
©Gamintojo nuotr.

„KKMOON DM69“ yra kompaktiškas įrenginys: 19,2 x 8 x 5,5 cm dydžio. Sveria 255 gramus. Yra plastiko ir metalo korpuso.

Didelis privalumas ir tas, kad „KKMOON DM69“ yra maitinamas per USB jungtį įkraunama 3000 mAh talpos baterija. Tad tokį prietaisą patogu nusinešti ten, kur tik norite. Galima ir nusinešus į darbą patikrinti kokiomis sąlygomis tenka darbuotis.

O kodėl toks prietaisas apskritai yra reikalingas?

Kietosios dalelės

Reikėtų pradėti nuo to, kad kietųjų dalelių aplinkoje atsiranda ir dėl natūralių priežasčių, tačiau ypatingai miestų aplinkoje ir atėjus šildymo sezonui - daug šių kenksmingų dalelių paleidžia pramonė, transportas ir kt.

Jei PM10 (iki 10 mikronų skersmens) daleles sulaiko žmogaus gerklė bei nosis ir didesnės žalos jos nepadaro, tai PM2.5 ar juolab PM1.0 dalelės yra smulkesnės ir jau sugeba patekti į žmogaus organizmą. 

Patekusios į plaučius ir kraujotakos sistemą, jos gali skatinti astmą, alergiją, infarktą ar net priešlaikinę mirtį. Ilgalaikis buvimas užterštoje aplinkoje - kai PM2.5 viršija 25 mikrogramus, o nuo 2020-ųjų norma bus 20 mikrogramai - didina plaučių vėžio rizika. 

 

„KKMOON DM69“ oro taršos matuoklis
©Gamintojo nuotr.

Lakieji organiniai junginiai

Tai yra viena didžiausių grėsmių, būnant patalpose. Jie išsiskiria iš sienų apdailos, baldų, audinių. Remiantis tyrimais, apie 40 % vidaus oro taršos lakiųjų organinių junginių sukelia statybinės medžiagos.

O kur dar kuras šildymui, apšvietimui, maistui gaminti; įvairių cheminių medžiagų naudojimas; oro gaivikliai ir iš lauko atkeliaujanti tarša.

Viršijus lakiųjų organinių junginių ribines vertes - bendrai dar priimtina norma yra iki 1mg/m3 - gali atsirasti įvairių sveikatos sutrikimų:

 • akių, nosies ir gerklės dirginimas;
 • galvos skausmas, koordinacijos sumažėjimas, pykinimas;
 • žala kepenims, inkstams ir centrinei nervų sistemai;
 • rizika susirgti įvairių formų vėžiu.
 • įvairiausios alergijos, galvos skausmai.
 

Formaldehidai

Jie yra vieni iš dažniausiai aplinkoje pasitaikančių lakiųjų organinių junginių grupės teršalų, kuriems ilgesnį laiką viršijus normą - Lietuvoje ji yra yra 0,1 mg/m3, tarptautinės normos kiek didesnės - gali prasidėti jau paminėti labai rimti sveikatos sutrikimai.

Ką daryti, jei matuoklis parodytų didesnę normą? Reikėtų labai rimtai pagalvoti apie tuos daiktus, kuriuos turite namuose - mažinti plastikinių daiktų kiekį, keisti juos į medinius ar metalinius, o galiausiai, gali tekti pakeisti ir apdailos medžiagas. Tai sąnaudos, bet jei alternatyva alergijos ir vėžys, jau geriau į sveikatą investuoti iš anksto. 

CO2 koncentracija parodo, kada jau laikas pravėdinti kambarius, nes jau trūksta deguonies ir greitai pradės skaudėti galvą. 

Tad akivaizdu, jog reikia vengti aplinkų, kuriose yra padidėjusi šių teršalų koncentracija. O kaip žinoti kokia ji yra?

Štai būtent tam ir yra skirti oro kokybės matuokliai, kaip „KKMOON DM69“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(8)
Reitingas
(10)
Komentarai (6)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
65(5)
29(1)
23(0)
21(4)
19(0)
15(2)
15(5)
14(1)
12(2)
Savaitės
91(1)
80(0)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)