Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Skaitytojų pasaulis » Konkursai
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2016-01-17 10
XXI amžiuje mokslininkai vis dažniau siekia atskleisti mūsų prigimtį ir mūsų genomo paslaptis. Dabar vis populiarėja genomo sekos nuskaitymas, trumpai tariant, sekoskaita. Tai yra DNR fragmentų nukleotidinių dalių sekos nuskaitymas.
(1) 2016-01-17 -17
Atsikeliate iš ryto, susiruošiate, einate į garažą, įsėdate į mašiną ir važiuojate į darbą... Taip prasideda dažno žmogaus diena.
(5) 2016-01-17 -2
Ar kada nors susimąstėte, kokia gardi gali būti mokslo sriuba. Štai kad ir kalbos kultūros patiekalai. Pirmiausia reikia žinoti, kas ji yra. Ogi pavyzdingas ar bent tinkamas kalbos vartojimas. Tada ruošiame pirmąjį receptą. Kalbos kultūra gali būti vartojama siaurąja prasme. Tai kalbos taisyklingumas.
(2) 2016-01-16 36
XX a. pirmame dešimtmetyje Lietuvoje kilo sąmyšis vaizduojamojoje dailėje. Daugelis menininkų tokią situacija įvardino nuosmukio amžiumi. Tikėta, jog dailė priėjo akligatvį, kuris vertė rinktis siekiamybės tipažą – impresionizmą, realizmą, fovizmą.
(4) 2016-01-15 -106
Jūsų teismui - jau penktasis uždavinys, pretenduojantis įdomiausio uždavinio titului. Uždavinį atsiuntė skaitytojas Tautvydas.
(1) 2016-01-14 19

Per pastaruosius keletą metų matėme įvairių išradimų: nuo išmaniųjų laikrodžių, iki išmaniųjų liemenėlių. Viena iš šių išradimų įvairovės yra 2015 metų sausį pristatytas Microsoft HoloLens – pirmasis pasaulyje holografinis kompiuteris. Nors šį prietaisą žmonės ir pamiršo po keleto mėnesių, Microsoft tyliai ir po truputį jį tobulina. Ar šis išradimas gali tapti kompiuteriu, kurį ateityje naudosime kasdien?

(3) 2016-01-14 -216
Skaitytojas Tomas atsiuntė dar vieną uždavinį. Šįkart su Hafmano kodais.
(1) 2016-01-12 -23
Jau daugelį metų žmonės kalba apie globalinį atšilimą ir jo galimas pasekmes. Per pastarąjį dešimtmetį globalinis atšilimas labai suaktyvėjo. Bet ar tai reiškia, kad reikia pradėti bijoti? Bijoti pasaulio pabaigos?
(4) 2016-01-12 13
Ko gero viena labiausiai žmoniją intriguojančių paleontologijos paslapčių yra masinis dinozaurų išmirimas įvykęs prieš 65 mln metų. Šiuo klausimu yra keliamos įvairios tokio masinio išnykimo hipotezės, tad kai kurias čia trumpai ir apžvelgsime. Hipotezių daug, nuo pakankamai moksliškai pagrįstų, kaip kad asteroido teorija ir iki visiškai pseudomokslinių, teigiančių, kad dinozaurus išnaikino į Žemę atskirdę ufonautai. Hipotezių daug, tačiau nei viena nėra šimtaprocentinė, bet visos labai įdomios bei atveriančios naujus pažinimo klodus.
(8) 2016-01-11 167
Pirmas keistas su homeopatija susijęs dalykas yra tas, kad preparatai čia gali būti gaminami iš bet kokios medžiagos. Beje, iš bet kokios čia iš tikrųjų ir reiškia iš bet kokios. Tai gali būti pavyzdžiui nuodingoji gebenė, barškuolės nuodai, gyvsidabris, neptūnis, kalės pienas, gonorėjos išskyros, Rentgeno spinduliai, saulės šviesa, kraujas, įvairūs gyvūninės kilmės audiniai, šlapimas, skrepliai, na ir kaip gi be išmatų.
(13) 2016-01-11 -110
Trečiojo uždavinio sumanytojas Marius intriguoja: išspręsti šį uždavinį neužteks tik pieštuko ir popieriaus.
(3) 2016-01-10 59
Taip jau susiklostė, kad medicinoje, vaisto veiksmingumu nepatikima tik dėl to, kad koks nors autoritetingas diedas pasakė, jog tas vaistas efektyvus. Yra būdas vaisto efektyvumui patikrinti ir tas būdas yra atsitiktinių imčių, dvigubai aklas, placebo kontroliuojamas klinikinis tyrimas.
(4) 2016-01-09 -109
Štai ir antrasis konkurso uždavinys! Jį atsiuntė skaitytojas Dalius. Jis kviečia padirbėti detektyvais!
(35) 2016-01-09 89
Su homeopatija viskas būtų gerai, jeigu ne viena maža smulkmena. Tai – absoliučiai neefektyvus gydymo būdas, savo neefektyvumu galintis varžytis gal tik su gydymu stebuklingos energijos piramidėse, terapija aiškiaregės įkrautu tualetiniu popieriumi arba šlapimo gėrimu sveikatingumo tikslais.
(1) 2016-01-09 13
Gyvename suvirtualėjusiame pasaulyje. Ir tai yra tiesa – galime nesunkiai apsieiti be grynųjų pinigų, kasdien rašome laiškus, kurių negalime pačiupinėti ir ant kurių nereikia klijuoti pašto ženklų. O dar ir su rečiau matomais žmonės bendraujame ne akis į akį bet, pavyzdžiui, per „Facebook“ ar kitą socialinį tinklą.