Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Skaitytojų pasaulis » Konkursai
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2013-01-01 iki 2013-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-31 0
Žmonija juda į priekį. Jau bemaž 200 metų mokslo atradimai keičia pasaulį. Žmogaus vaizduotė yra tai, kas stumia mus pirmyn. Prieš 200 metų evoliucijos teorija buvo laikoma erezija, skrydžiai į kosmosą, tiesioginis vaizdas, matomas pro šviečiančią dėžutę, buvo neįmanomi. Jei prieš 40 metų atsiliepęs telefonu žmogus būtų pasakęs, jog negali kalbėti, nes yra miške ir čia prastas ryšys, jis būtų palaikytas bepročiu. Visi šie išradimai ir žmonijos pasiekimai kadaise buvo laikomi moksline fantastika. Tiesa, yra tokių išradimų, kurie ir šiandien daugumos žmonių laikomi fantastika, nors jie jau išrasti. Vienas iš jų – trikorderis.
(0) 2013-12-31 3
Modernūs laikai atnešė visai kitokį gyvenimo būdą. Šiandieniniame pasaulyje (ypač vakarų šalyse) jau neįsivaizduojame gyvenimo be nuolatinės higienos, ligų gydymo be antibiotikų ir gyvenimo švarioje, izuoliuotoje aplinkoje. Tačiau, kaip toks drastiškas pokytis paveikė mūsų organizmą? Ką reiškia dabartinės ligos ir kaip atsiranda autoimunitetas, alergijos? Koks yra šiandieninių biomedicinos tyrimų progresas gydant alergijas? Į šiuos klausimus pabandysiu atsakyti šiame straipsnyje bei pristatyti vieną iš požiūrių į alergijas ir jų atsiradimą.
(0) 2013-12-31 0
Visata kaip milžiniškas rutulys, kuriame įsispraudusi visa medžiaga, visa energija, o jame, kažkas paslaptingo. Štai klausimas - kas? Dalelės. Jos yra paprastos sandaros, bet ypatingos savo veikimo principu. Taip viskas paprasta, kad sunku įsivaizduoti jų paprastumą, tai tas pats kaip suvokti kosmoso begalybę. Būtent per juos atsirado nauja mokslo šaka, naujos teorijos, nauji atradimai. Jos pakeitė visa žinomą požiūrį į pasaulį.
(0) 2013-12-31 0
Dabar pasaulyje pilna automobilių. Mums atrodo įprasta, jog viena šeima turi po vieną arba kelis. Tiesiami nauji keliai, statomi tiltai, mašinų stovėjimo aikštelės. 2010-aisiais automobilių skaičius perkopė milijardą. Nuo ko visa tai prasidėjo? Kas laukia mūsų ateityje?
(4) 2013-12-31 1
Visą vasarą, nuo ankstaus ryto iki tamsaus vakaro laukuose dirbantys traktoriai ir kombainai – taip dauguma žmonių įsivaizduoja šiuolaikinį žemės ūkį. Visgi viskas daug sudėtingiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Per pastaruosius du šimtmečius žemės ūkis kaip ir kitos gyvenimo šakos pradėjo sparčiai tobulėti ir toliau tobulėja.
(3) 2013-12-31 1
„Džiaugsmas matyti ir suprasti yra pati didžiausia gamtos dovana‘‘ A. Einšteinas. Nuo Aristotelio laikų (IVa.pr.Kr.) žmonės stebėjo gamtą ir tyrinėjo jos reiškinius. Fizikai jau daug metų bando eksperimentais, stebėjimais paaiškinti mus supantį pasaulį, jo prigimtį, sandarą. Visi didūs mokslininkai paliko „pėdsaką visatoje“, jie sukūrė pasaulį, kuriame mes gyvename, savo vaizduotės pagalba. Už tai mes jiems turime būti dėkingi, nes mokslininkai pakeitė žmonių suvokimą apie pasaulį, jie mastė kitaip.
(1) 2013-12-31 0
Šiai dienai globalioje ekonomikoje vis daugiau reikšmės turi įmonės. Pastebima, jog didžiausios pasaulio korporacijos tampa bene svarbiausiu valstybių ekonomiką lemiančiu veiksniu. Vien ko vertas JAV investicinio banko Lehman Brothers bankroto procesas, prasidėjęs 2008 m., ir sukelta grandininė reakcija, nulėmusi ekonomikos krizę pasaulyje. Suprantant įmonių svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, svarbu rasti tokius įmonės valdymo metodus, kurie galėtų užtikrinti įmonės veiksmingumą ir ekonominį efektyvumą.
(2) 2013-12-24 2
Įsivaizduokime, kad esame teatre. Žiūrėjome spektaklį. Prieš porą akimirkų spektaklis pasibaigė ir jis tikrai nebuvo pats įspūdingiausias. Visgi kai kam jis patiko – mergina sėdėjusi porą eilių prieš jus atsistoja ir pradeda garsiai ir įnirtingai ploti. Ji pažiūri į greta sėdintį vaikinuką ir jam kažką pasako. Kad ir ką ji sakė, žodžiai suveikė labai gerai – dabar jau ir vaikinukas stovėdamas ploja. Dar keli žiūrovai susimasto, kad jei plojančių bus tiek mažai, tai aktoriai labai nusimins, ir taip pat pradeda ploti. Juos atlydėjusiems žmonėms pasidaro nejauku tik sėdėti, tad ir jie prisideda plojimais. Po kelių akimirkų jau ir jūs stovėdami plojate, nors spektaklis jums nelabai tepatiko. Kodėl? Į šį klausimą stengsiuosi atsakyti įvairiais pavyzdžiais, bet pradėsiu nuo trumpos istorinės apžvalgos.
(7) 2013-12-23 2
Daugumai žmonių mikropasaulis atrodo gana egzotiškai, o elementariųjų dalelių miškas esti paralelinėje Visatoje. Visgi, yra žmonių, kurie dirba su elementariosiomis dalelėmis visą gyvenimą tam, kad visa tai priartėtų prie mūsų, o po kiek laiko ne tik paaiškintų įvairius gamtos dėsnius ir/ar sąveikas, vykstančias Visatoje, bet ir būtų naudinga paprastų žmonių gyvenime. Taigi, tikriausiai fundamentaliausias gamtos pagrindas yra atomai, tad apie juos pirmiausia ir pakalbėkime.
(2) 2013-12-21 0
Rutulys, aplink kurį simetriškomis orbitomis skraido kiti, mažesni rutuliai – su tokiu atomu susipažinome mokykloje, tokį jį įsivaizduojame iki šiol. Ir tai nestebina: juk šiame modelyje naudojamos atomo savybės (neigiamo krūvio dalelės, jų išsidėstymas) eksperimentiniais duomenimis buvo patvirtintos jau prieš 100 metų.
(8) 2013-12-02 0
Domiesi mokslu?
Seki naujienas apie visokiausius išradimus ir atradimus?
Nori kitiems papasakoti apie savo mėgiamą sritį?
Jei taip, tuomet šis konkursas – kaip tik tau!
(3) 2013-11-15 0
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) studentų komandos jau trečią kartą varžėsi dėl tvirčiausio tilto iš makaronų varžybų laimėtojų titulo. Kūrybiškos statybos čempionate „Makaronų tiltai“ sukonstruotas kilogramo nesveriantis tilto modelis atlaikė net 122 kilogramų svorį ir praėjusių metų rezultatą viršijo daugiau nei porą kartų.
(1) 2013-10-29 0
Kauno technologijos universiteto (KTU) įsteigtus prizus – 1 000, 700 ir 500 eurų – tarptautiniame architektūros studentų baigiamųjų darbų konkurse laimėjo studentai iš Latvijos, Bulgarijos ir Vokietijos.
(29) 2013-04-25 0
Gegužės 7-ąją tradiciškai bus minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šiandien dažnai girdime, jog lietuvių kalbai vėl iškilęs pavojus išnykti, tik šį kartą tam įtakos turi ne vienokios ar kitokios politinės jėgos bei oficialūs draudimai, bet mūsų pačių elgesys: pernelyg dažnas anglicizmų ir kitų svetimybių vartojimas, lietuviškų rašmenų vengimas naudojantis IT technologijomis ir panašiai. Kyla natūralus klausimas: ar mus šiandien suprastų didysis lietuvių kalbos patriarchas, bendrinės kalbos normintojas Jonas Jablnoskis? O kaip skambės lietuviškas žodis dar po šimto metų?
(0) 2013-04-17 0
„Sharp Europe“ skelbia konkursą, kuriame Europos studentai gali laimėti apmokamą vasaros stažuotę „Sharp“ tyrimų ir plėtros centre „Sharp Laboratories of Europe“ Oksforde, Jungtinėje Karalystėje. Vienam laimingajam ši stažuotė suteiks unikalią galimybę dirbti prie naujo projekto, kuris galbūt taps neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi.