Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gidai ir žinynai » Gidai » Vaikams

Mobili auklė: svarbiausi dalykai, ką reiktų žinoti

2017-01-22 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (330)
    Share

Be abejonės visiems tėvams jų vaikai – brangiausias pasaulyje turtas. Rūpinamės jais kaip tik galime ir stengiamės užtikrinti visišką saugumą net tada, kai jie miega. Deja, ne visada galime būti kiekvieną akimirką prie kūdikio lovytės. Dažnai tą laiką, kol vaikelis miega, išnaudojame smulkiems namų darbams ar tiesiog trumpam poilsiui. Čia į pagalbą ateina toks įrenginys kaip mobili auklė. Mobili auklė nuolat stebi vaiko aplinką ir informuoja tėvelius tais atvejais, kai vaikeliui jie reikalingi. Kaip išsirinkti mobilią auklę? Pataria vaikui ir mamai skirto asortimento Varle.lt specialistė Ineta Meškelevičiūtė.

Mobili auklė su kamera ar be jos?

Dar prieš keletą metų dominavo modeliai, kurie perduodavo tik iš vaiko kambario sklindantį garsą. Tokio tipo įrenginius tėvai naudojo daugiausia naktimis. Pastaruoju metu rinkoje pradėjo rastis mobilios auklės, kurios aprūpintos viena ar keliomis kameromis.

Žinoma, toks papildomas funkcionalumas turi savo kainą. Šiuolaikiškos mobilios auklės leidžia realiuoju laiku pažiūrėti į vaiko kambarį, todėl ir kainuoja daugiau nei tos, kurios perduoda tik garsą.

Taigi, kokį modelį rinktis? Sprendimas priklauso tik nuo individualių poreikių. Žinoma, mobilių auklių modeliai su kameromis siūlo didesnį saugumą. Vaiko stebėjimo per kamerą funkcija suteikia galimybę patikrinti, ar vaikas kartais neguli be antklodės, netyčia neuždengė veido pagalve ir kt. Jei nejaučiama nerimo ir baimių dėl tokių dalykų, galima drąsiai pirkti modelį, kuris perduoda tik garsą. 

Kai kurie modeliai yra aprūpinti tokiais patogumais:

Naktinis režimas leidžia stebėti vaiką naktį, kai kambaryje yra užgesintos šviesos. Tai įmanoma infraraudonųjų spindulių panaudojimo dėka.     

Monitorius. Kai kurios mobilios auklės vietoj įprasto ekrano, įmontuoto imtuvo stotelėje, yra aprūpintos atskiru monitoriumi.

Vaizdo kokybė naktį

Jei nusprendėte rinktis mobilią auklę, kuri perduoda tik garsą, šią dalį galite praleisti. Tačiau jei svarstote apie modelį su kamera, pagalvokite, kokios naktinio vaizdo kokybės jums reikėtų.

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į maksimalią kameros siūlomą raišką. 320×240 arba 640×480 vertės pakanka vaiko kambario stebėjimui esant geram apšvietimui dienos metu. Jei apšvietimas žada būti ne pats geriausias, būtinai paieškokite didesnės kameros raiškos mobilių auklių modelių. Šiuo atveju 1280×720 kameros raiška skamba tikrai įtikinamai, nes leis pamatyti žymiai detalesnį vaizdą.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad jei vaiko kambaryje bus visiškai tamsu, nepadės net ir didžiausia raiška. Tokiu atveju rekomenduojama pagalvoti apie naktinio matymo infraraudonųjų spindulių mobilią auklę. Tokiai mobiliai auklei tamsa ne kliūtis. Be to, kadangi žmogaus akis nefiksuoja infraraudonųjų spindulių, jie netrukdys vaikui.

Mobilių auklių tipai

Nepriklausomai nuo įrenginio tipo, visų mobilių auklių veikimo principai yra panašūs. Mobilios auklės įrenginį sudaro du pagrindiniai elementai: siųstuvas vaiko kambaryje ir imtuvas, kurį su savimi į kitą patalpą pasiima tėvai. Kai vaikas pradės verkti ar kalbėti, siųstuvas pagaus garsą ir perduos jį imtuvui. Svarbiausia yra tai, kad mobilios auklės įrenginys pasižymi beviele komunikacija.

Svarbus klausimas, į kurį reikėtų atsakyti, kokią mobilią auklę rinktis: su analoginiu ar skaitmeniniu signalu. Šis parametras turi įtakos signalo kokybei, jo diapazonui ir potencialių trukdžių lygiui. Rinktis galima iš mobilių auklių, duomenų perdavimui naudojančių skaitmeninį arba analoginį signalą. Ką tai reiškia?

Analoginis signalas

Analoginis signalas perduodamas nepertraukiamu būdu. Paprasčiausia jį lyginti su signalais, kurie naudojami CB radijuje. Analoginis signalas užtikrina gerą diapazoną, tačiau, deja, taip pat yra susijęs su nemažu sutrikimų skaičiumi.

Jei gyvename ramioje aplinkoje, šios problemos nepastebėsime, tačiau jei gyvename mieste ar šalia judrios gatvės, mobilios auklės signalą neigiamai veiks išoriniai signalai ir trukdžiai.

Iš tikrųjų šiuolaikiniai gamintojai isšprendė šią problemą ir pasiūlė sprendimą, kuris signalo priėmimui naudoja keletą kanalų.

Analoginio signalo mobilios auklės privalumas yra žemesnė kaina ir didelis diapazonas (iki 2 km, nors yra įrenginių, kurie atviroje erdvėje veikia net iki 5 km).

Skaitmeninis signalas

Skaitmeninis signalas – duomenų perdavimo rūšis identiška tai, kuria naudojasi mūsų namų maršrutizatoriai ar tarpusavyje komunikuojantys telefonai.

Lyginant su analoginiu signalu, skaitmeninis pasižymi mažesniu diapazonu (iki 600 m atviroje erdvėje), tačiau duomenų perdavimo kokybė reikšmingai geresnė.

Mobilios auklės veikimo diapazonas

Tai svarbus parametras, kuris, deja, ne visada gamintojų yra aiškiai nurodomas pagrindinėje produkto specifikacijoje. Veikimo diapazonas dažniausiai yra nurodomas metrais. Tai vertė, kuri apibrėžia atstumą, užtikrinantį sklandų duomenų perdavimą tarp siųstuvo, esančio vaiko kambaryje ir imtuvo, kuris yra šalia tėvų.

Mobilių auklių gamintojų nurodomu veikimo diapazonu nereikėtų pasitikėti aklai. Dauguma mobilių auklių gamintojų pateikiamos veikimo diapazono reikšmės aktualios tik palankiomis sąlygomis ir atviroje aplinkoje. Visai kas kita yra realios įrenginių naudojimo sąlygos. Mobilios auklės juk naudojamos butuose ar namuose, kur patalpos yra atskirtos neplonomis sienomis. Maksimalų mobilios auklės veikimo diapazoną realiomis sąlygomis galima nustatyti taip: gamintojo nurodomą veikimo diapazoną padalinti iš 5.

Mobilios auklės kanalai

Ieškant mobilios auklės vertėtų rinktis tokią, kuri siūlo bent keletą duomenų perdavimo kanalų. Tokia savybė leistų visada rasti kanalą, kuris pasižymi mažesniu trukdžių skaičiumi. Įdomus ir naudingas sprendimas – automatinis kanalų skenavimas ir pasirinkimas to, kuriam būdingas mažesni trukdžiai.

Signalo dažnis

Geriausia pasiteisina mobilios auklės, kurios veikia 1,88 arba 2,4 GHz dažniais. Tokie dažniai leidžia siųsti signalą be trukdžių. Nerekomenduojama rinktis 446 MHz dažnio modelius.

Jautrumo reguliavimas

Atkreipkite dėmesį į mikrofono jautrumo nustatymo galimybę. Ji užtikrins tai, kad įrenginys nereaguotų ir nefiksuotų nesvarbių garsų.

Mobili auklė su dvikrypte komunikacija

Kadangi mobili auklė leidžia girdėti vaiko balsą, kodėl vaikas negali girdėti to, ką jam sakome? Tokį klausimą mobilių auklių gamintojai sau iškėlė prieš keletą metų ir rinkoje greitai pradėjo rastis būtent tokia galimybe aprūpinti modeliai. Viskas veikia ganėtinai paprasto principo pagrindu. Prie vaiko lovytės be mikrofono ir galimos kameros taip pat yra nedidelis garsiakalbis, kurio dėka galime bendrauti su vaiku.

Toks sprendimas turi daug privalumų. Tėvų balsas labai dažnai gali vaiką nuraminti. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Nepamirškime, kad mūsų balsą garsiakalbis deformuos. Suaugusiems, telefonu bendraujantiems asmenims, šis reiškinys yra suprantamas, tačiau mažam vaikeliui – dar ne. Dėl šitos priežasties negalime būti visiškai tikri, ar vaikas atpažins mūsų balsą.  

Judanti kamera

Tie, kurie nusprendė rinktis mobilią auklę, perduodančią tik garsą, šią dalį gali praleisti. Tiems, kurie galvoja apie įrenginį su kamera, siūloma pagalvoti apie tokį, kuris yra aprūpintas judančia kamera. Žinoma, tokie modeliai kainuoja žymiai daugiau nei mobilios auklės su statiškomis kameromis.

Visų pirma, reikėtų pagalvoti apie pagrindinę mobilios auklės kameros panaudojimo paskirtį. Šiuo atveju labai daug priklauso nuo vaiko amžiaus. Jei turime kūdikį ir iš esmės norime stebėti jo miegą, mūsų kamera turės užduotį stebėti tik lovytę.

Šiuo atveju nėra poreikio žvalgytis po kitas kambario dalis. Tačiau jei vaikelis jau kiek paaugęs ir norime jį palikti vieną kambaryje ar prižiūrint vyresniam, vertėtų rinktis mobilią auklę su judančia kamera, kuri leistų stebėti visą kambarį.

Mobili auklė su duomenų įrašymo galimybe

Nemaža vidutinės ir aukštesnės kategorijų mobilių auklių dalis pasižymi stebėsenos duomenų įrašymo galimybe. Pagalvokite, ar šis funkcionalumas jums praverstų. Tokie duomenys dažniausiai įrašomi microSD arba microSD HC atminties kortelėse. Įrašomas tiek garsas, tiek vaizdo įrašai. Kam galėtų būti reikalinga ši funkcija?

Visų pirma, augančio vaikelio gyvenime yra daugybę pirmų ir nepakartojamų akimirkų. Dažnai jos įvyksta taip greitai ir mes nespėjame pasiruošti jas užfiksuoti: nufotografuoti ar nufilmuoti. Mobili auklė su duomenų įrašymo galimybe gali padėti nepraleisti nieko svarbaus. 

Antras funkcionalumas yra susijęs su vaiko sveikata. Jei kažkoks vaiko elgesys jus neramina, turėsite vaizdo įrašą, kurį galėsite parodyti gydytojui. Dar vienas šio dalyko pritaikymo pavyzdys – galimybė stebėti tikrą auklę, kuri prižiūri vaiką.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(2)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai
Su turiniu susijusios žymės:

Įdomiausi

Paros
62(1)
44(0)
40(9)
27(3)
25(0)
19(0)
18(8)
12(3)
11(2)
Savaitės
78(9)
68(4)
66(4)
62(2)
Mėnesio
168(16)
134(2)
104(1)
84(3)