Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gidai ir žinynai » Naudingi patarimai » Verta žinoti

Kaip lengviau nuryti vaistus

2015-01-26 (0) Rekomenduoja   (8) Perskaitymai (330)
    Share

Kas trečias žmogus nuolatos susiduria su gerklėje užstrigusios tabletės problema, tačiau šį jausmą bent kartą gyvenime patyrė kiekvienas. Pateikiami būdai kaip lengvai nuryti bet kokio dydžio tabletes, kapsules ir piliules.

Neseniai publikuota studija „Dvi lengvesnio piliulių nurijimo technikos“ apžvelgia dažniausiai vartojamus tablečių nurijimo būdus. Tyrimo tikslas – padėti žmonėms, turintiems susilpnėjusius raumenis, todėl negalintiems nuryti tablečių ir dėl to kenčiantiems gerklėje įstrigusios tabletės sukeltus nemalonius pojūčius.

Eksperimento metu viena tiriamųjų grupė išbandė vadinamąjį „užvertimo“ metodą, kai tabletė įsidedama į burną, tada galva užverčiama į viršų, vienu greitu judesiu įsiurbiamas vanduo, o kartu su juo ir tabletė. Antroji grupė naudojo „nusilenkimo“ techniką, kurios esmė – įsidėti kapsulę į burną, išgerti šiek tiek vandens, tada palenkti galvą žemyn, arčiau krūtinės ir tik tada nuryti kapsulę.

Kapsulės lengvesnės už vandenį, todėl plūduriuoja burnoje. Dėl to bet kokio dydžio kapsules lengviau nuryti palenkus galvą žemyn. Vartojantiems tabletes, verta užversti galvą aukštyn ir greitai nuryti. Dar vienas medikų patarimas – supjaustyti per dideles tabletes. Piliulės bei kapsulės nėra malonaus skonio, tai trukdo rijimo refleksui, dėl to jas galima užgerti malonaus skonio gėrimu. Naudokite šiuos būdus ir medikamentus vartokite nesibaimindami.
Annals of family medicine
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(8)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(8)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Sima Mažutavičiūtė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
22(2)
18(0)
16(0)
13(7)
12(0)
10(6)
Savaitės
89(0)
66(3)
61(9)
Mėnesio
645(32)
262(38)
145(17)
117(28)