Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gidai ir žinynai » Pasidaryk pats » Pasidaryk pats idėjos » Idėjos buityje - pasidaryk pats

Kaip klijuoti ir formuoti plastikinius daiktus acetonu (Video)

2014-12-07 (1) Rekomenduoja   (32) Perskaitymai (385)
    Share

Plastikai – turbūt plačiausiai buityje paplitusios medžiagos, nes yra pigios ir lengvos. Bet, deja, nepasižymi ypatingu tvirtumu. Tad dažnai sulūžta ar prakiūra. Įprasta sulūžusį plastiką tiesiog išmesti į šiukšlyną, tačiau kartais norisi jį sutaisyti – vieniems dėl ekologinės paskatos, kitiems dėl to, kad taip pigiau.

Pasirodo yra puikus plastikinių daiktų performavimo ir klijavimo būdas - tam nereikia jokių klijų, o rezultatas gali gautis kur kas geresnis nei su įprastiniais klijais. Žinoma, yra ir tam tikrų būtinų sąlygų - formuojamas plastikas turi būti tirpus acetone.

Tokio plastiko mūsų aplinkoje netrūksta, pavyzdžiui, tai gali būti standartinis polistirenio putplastis, naudojamas tiek daiktų pakavimui, tiek ir statybose kaip šiltinimo medžiaga.

Prieš klijavimą reikia pasiruošti minkšto plastiko masę. Tam reikės:

  1. Acetono;
  2. Acetone tirpaus plastiko (tai gali būti nuo įvairių pirkinių atlikusios putplasčio liekanos arba tiesiog galima jo pigiai nusipirkti bet kurioje statybinių medžiagų parduotuvėje);
  3. Stiklinio indo, kurio talpa priklauso nuo to, kiek minkšto plastiko norite turėti. Mažiems plastiko kiekiams pakanka paprasčiausio stiklainiuko ar kitos nedidelės taros.;
  4. Guminių pirštinių.
  5. Apsauginių akinių.

Šį procesą atlikite lauke, nes acetonas toksiškas ir garuoja labai greitai.

Įpilkite į stiklainį apie 1 cm acetono.

Dabar tiesiog  į jį dėkite polistireną. Jo dėkite tiek, kol jis nebetirps. Kaip šis procesas atrodo gyvai, galima pamatyti šiame video intarpe:

Tada palaukite nuo vienos iki penkių minučių iki kol acetonas išgaruos. Laukimo laikas priklauso nuo to, kokio tąsumo plastiką norite gauti: kuo mažiau lauksite, tuo ji bus skystesnė ir elastingesnė. Užsidėję pirštines galite minkyti ištirpusią masę į norimą formą ir tai padarę tiesiog palaukti, kol ji sustings.

Šitokia tirpinto plastiko masė idealiai tinkama plastikinių daiktų klijavimui. Pavyzdžiui šiame video galite pažiūrėti, kaip naudojant acetoną suklijuojama sulūžusi motociklo apdailinė detalė:

Verta skaityti! Verta skaityti!
(42)
Neverta skaityti!
(10)
Reitingas
(32)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
34(0)
32(4)
28(0)
26(1)
18(1)
10(0)
10(0)
Savaitės
86(0)
82(0)
79(1)
69(0)
65(4)
Mėnesio
177(16)
134(21)
129(2)
113(26)