Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Mini namukai | Stacionarūs mini namai
2014-12-12 30
Vos per dvi savaites net 23 architektūros portalai iš užsienio kreipėsi į lietuvių kompaniją „DO Architects“ prašydami leidimo perspausdinti jų kūrinius - cilindro formos, primenančius didelius šiaudų ritinius, namus. Riedantys namai netrukus turėtų atsirasti Kuršių marių pakrantėje.
2014-09-29 14
Populiarus butų ir namų nuomos portalas airbnb.com neseniai vartotojams pasiūlė unikalią pramogą: „Pagyvenk žaliai. Ir dar apsuptas lapų. Nuomokis namelį medyje!“. Nors iki daugelio nuomojamų namukų mums reikėtų skristi keliolika valandų – jie suręsti Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau keli šeimininkai nuomoja savo namelius medyje Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje.
(1) 2014-08-29 24
Tradiciniai jaunavedžiai sukuria šeimą, o tuomet skuba į banką paskolos būstui. Tačiau pasitaiko ir kūrybiškų asmenybių, kurios įspūdingą būstą susikuria investavę mažiau lėšų, tačiau daugiau rankų darbo ir meilės.
2014-06-22 2
LRT laidos „Jaukių namų" ir „Stiliaus" kūrėjai nutarė ištrūkti iš miesto ir aplankė molinio namo gyventojus Eglę ir Vytautą Žaltauskus. Eglė ir Vytautas Žaltauskai pasirinko labai netradicinį gyvenimo kelią - žiemą gyveno palapinėje ir savomis rankomis statė molio ir šiaudų namą. „Gamta viską sudėlioja į savo vietas“, - neslepia pora, pasirinkusi ekstremalias gyvenimo sąlygas.
2014-04-24
Į šį video ciklą sukelta daugybė video siužetų, susijusių su mažo miško namelio statyba. Namelis neskirtas gyvenimui, daugiau kaip iššūkis, bet tam tikrų idėjų galima surasti. Tiesa, video į ciklą sudėti nesilaikant laiko chronologijos, tad reiktų nepasimesti juos žiūrint.
2014-03-24 2
Video siužete pakankamai išsamiai pasakojama istorija, kaip keli vaikinai savomis rankomis pasistatė nedidelį, bet pakankamai erdvų namuką poilsiui gamtoje. Statybų eiga ir galutinis rezultatas pateiktas video siužete.
(3) 2013-12-18 2
Britų inžinierius Maikas Peidžas (Mike Page) suprojektavo 3m aukščio ir 4 m pločio namą QB2,kuriame gali gyventi ir miegoti iki 2 žmonių. Hertfordšyro universiteto daktaras tvirtina, kad jo namą labai lengva pasistatyti pačiam – tai ne ką sunkiau nei savo rankomis susirinkti "Ikea Billy" knygų spintą. Tam savininkas sugaiš tik 4 val. O kainuoja toks namukas nuo 38 tūkst. litų.
(9) 2013-09-19 4
Studentai neretai susiduria su būsto nuomos problema. Į pagalbą skuba „Tengbom“ architektai, sukonstravę vos dešimties kvadratinių metrų ploto individualų namą studentui.
(11) 2012-11-12 30
Lenkas architektas Jakubas Szczesny tikina, kad pastatė siauriausią pasaulio namą. Jo plotis – tik 122 cm. Minimalizmo šedevras pastatytas Varšuvos centre, siauroje alėjoje tarp modernių apartamentų ir namo, statyto dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, rašo amusingplanet.com.
(2) 2012-07-25
Turintis visaverčio namo funkcines savybes „mažylis“ (taip jį galime vadinti dėl namo neapsakomo mažumo) papildomai įgyja didžiulį pliusą – kai šeimininkams atsibosta vaizdas pro langą, namelis kuo lengviausiai gali „keliauti“ į kitą vietą.
 
(6) 2012-04-05 5
Iš antrinių žaliavų surinktas 33-ejų Dereko Didrikseno (Derek Diedricksen) nameliukas kainuoja tik 200 JAV dolerių. Žinoma, tikėtis jame erdvaus miegamojo gal ir nereikėtų. Tačiau savaip stilingam ir jaukiam būstui savų privalumų netrūksta.
(8) 2012-03-10 6
Pasiūlymas visiems gamtos mylėtojams ieškantiems tobulo namo kur nors užmiestyje – „Eco-Perch“ namas medyje. Sasekso (Didžioji Britanija) architektų įmonės „Blue Forest“ kūrinys ne tik ekologiškas, bet ir užtikrina aukštą komforto lygį, rašo gizmag.com.
2012-01-26
Kiekvienas berniukas vaikystėje svajojo apie savo slaptą „būstinę“. Geriausia jei ji būtų buvusi medyje. Gal vienas kitas ir buvome tokią pasistatę, bet suaugus vaikystės aistros kiek aprimsta ar užsimiršta.. Tik ne vyrukui iš Oregono valstijos (JAV). Savo aistros „būstinėms“ medyje jis ne tik nepamiršo, bet ir pavertė gyvenimo tikslu ir pragyvenimo šaltiniu.
(9) 2012-01-08 5
Lietuviai žavisi nekilnojamuoju turtu. Mėgstame nuosavybės teise valdyti butus ir namus. Pagal šį rodiklį esame vieni pirmųjų Europos Sąjungoje. Išsivysčiusiose valstybėse daug gyventojų gyvenamąjį būstą nuomojasi.
(25) 2009-05-24
Japonų architektūrinis minimalizmas jau nieko nestebina. Bet japonų architekto Jasuchiro Jamašita (Yasuhiro Yamashita) namas yra išskirtinis. Štai tokį namuką galima rasti Tokijo verslo centre.
Nežiūrint į tai, kad jo dydis labai mažas, viduje vietos ne tiek jau ir mažai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
(11) 2008-07-29
Tai - "m-ch", arba mikrokompaktiškas namas (angl. micro compact home). Konstrukciją kiek sunkoka pavadinti pastatu, nes jo viduje yra viso labo šiek tiek daugiau nei 6 kvadratiniai metrai naudingo ploto. Nepaisant to, kūrėjų teigimu šiame kube gali gyventi vienas ar netgi du žmonės.
(4) 2007-10-06
Ar nustebtumėte, jei sužinotumėte, jog didelis skaičius pasaulyje esančių namų - pradedant Niujorku, baigiant Amsterdamu ar Brazilija, siekia siauriausio pasaulio namo titulo? Kai kurie jų yra ploniausi pagal priekinį fasadą, kai kurie pagal plačiausią arba siauriausią vietą. Tačiau vienas dalykas juos sieja - norint visiems šiems pastatams parinkti tinkamus baldus, būtinas lakios fantazijos dizaineris.
(3) 2007-09-01
Neįprastose vietose pastatyti namai paprastai traukia žmogaus akį. Tai - vienas tokių pavyzdžių. Grupė Lenkijos architektų suprojektavo pastatą, sukonstruotą ant stulpo. Tokį architektūrinį sprendimą pasirinkę užsakovai gauna nedidelį dviejų aukštų namelį, kurį galima pastatyti praktiškai bet kur. Stulpo pagrindas statant įgrežiamas ir įtvirtinamas giliai į atraminę uolieną.