Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Namo projektavimas | Projekto pasirinkimas
(0) 2015-01-20 10
Lietuvoje, Statybos produkcijos sertifikavimo centro duomenimis, daugėja energiškai taupių pastatų.
(0) 2014-12-10 29
Apsimauna šiltas kojines, apsivelka pora megztinių, net nevėdina būsto, kad tik išsaugotų šilumą. Lietuviai geriau šąla nei šildosi.Tačiau taip taupant galima prisidaryti rimtų bėdų ir vėliau – dar didesnių išlaidų. Nevėdinamas patalpas puola pelėsis.
(0) 2014-11-01 3
Baimė yra ištikimiausia kiekvienos naujovės bei išradimo palydovė. Ir nors išmanieji būstai pasaulyje diegiami jau kelias dešimtis metų, šalia protingo namo sąvokos vis dar sklando ir išprotėjusio namo idėja. Beje, labai panašią mintį - apie agresyviai nusiteikusią ir žmones namuose puldinėjančią buitinę techniką – iliustravo fantastinio siaubo filmo „Galutinis tikslas“ („Final Destination“) režisierius James Wong. Kiek saugūs yra šiuolaikiniai išmanieji namai ir ar jie gali „išprotėti“ kartu su visais juose esančiais daiktais, pasakoja automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis.
(4) 2014-07-22 31
Metus trukęs bandymas išsiversti su pačių išgauta energija baigėsi sėkmingai – energijos balansas „išėjo į pliusą“.
Tikėkimės, nereiks ilgai laukti, kol tokie save energetiškai išlaikantys namai taps įprastu reiškiniu ir pas mus.
(0) 2014-06-25 19
Pasyvus, kitaip dar vadinamas energiškai efektyviu, būstas yra dažno gyventojo svajonė, tačiau atsiranda ir tokių, kurie išgirdę apie ketinimus tokį statyti pila galybę kontrargumentų. Nacionalinės pasyvaus būsto asociacijos direktorius Aidas Vaičiuslis tikino, kad didelė dalis priešiškų teiginių yra tiesiog mitai. „Žmonės kuria mitus paprasčiausiai dėl to, kad tiksliai nežino, tačiau jei jiems kas nors viską paaiškina, nuomonė greitai pasikeičia“, – kalbėjo A.Vaičiulis.
(0) 2014-05-31 2
Video siužetuose išvysite, kaip praktikoje statomi pasyvūs namai, kokios naudojamos technologijos ir medžiagos.
(0) 2014-05-01 0
Video siužete parodytas ugnies atsparumo bandymas: aptinkuotas šiaudų briketas kaitinamas tiesiogine ugnies liepsna ir stebima, kaip į karštį reaguoja šiaudai.
(1) 2014-03-24 2
Kaip teigia „Pop-up House“ kūrėjai, jų suprojektuoto pasyvaus namo surinkimas yra „paprastesnis nei „Ikea“ baldų“. Sienų ir lubų plokščių, pagamintų beveik vien tik iš izoliacinės medžiagos, surinkimas labiau primena žaidimą „Lego“ nei tikras statybas. Pastatytas namas yra pigus ir gali apsieiti be papildomo šildymo.
(0) 2013-11-14 0
Tobulėjant statybų technologijoms, o ekspertams labiau pabrėžiant sveikatos bei ekologijos faktorius, vis dažniau atkreipiamas dėmesys ir į „sveiką būstą”. Daugiau nei trečdalis Vakarų šalių gyventojų jau orientuojasi į sveiką ir energijos požiūriu efektyvų gyvenimo stilių, tačiau Lietuvoje rūpestis būsto efektyvumu ir klimatu dar nėra svarbiausias kriterijus statant ar įsigyjant būstą.
(0) 2013-11-03 23
Pluoštinė kanapė, ilgai sieta tik su kvaišalais, pamažu vaduojasi iš stereotipinio mąstymo gniaužtų ir įgauna gerą vardą. Besidomintys šios kultūros auginimu įžvelgia plačias panaudojimo galimybes ir jau kalba apie pluoštinę kanapę kaip apie itin ekologišką statybinę medžiagą, tinkamą namų statybai.
(5) 2013-10-10 12
Nekilnojamojo turto rinkos atsigavimas kelia ūpą modulinių namų gamintojams. Į Norvegiją tokius namus eksportuojančios įmonės planuoja netrukus pasiekti ikikrizinį užsakymų lygį ir šiuos namus jau siūlo Lietuvos rinkai.
(21) 2013-09-30 2
Lie­tu­vo­je maž­daug pu­sė su­nau­do­tos ener­gi­jos ten­ka pa­sta­tams. Sie­kiant ma­žin­ti ener­gi­jos var­to­ji­mą, vi­sa ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to (NT) rin­ka bus pe­ro­rien­tuo­ja­ma į ener­ge­tiš­kai efek­ty­vių pa­sta­tų sta­ty­bą ir se­nų­jų mo­der­ni­za­vi­mą, praneša portalas lzinios.lt.
(11) 2013-09-16 22
Koks turi būti lietuvio namas – medinis ar mūrinis? Kaip kam patinka, tačiau sutariama, kad jis turi būti šiltas ir kokybiškas. Medinių namų statytojai tikina galintys pastatyti energiją taupantį namą per pusmetį, o pirkėjai artėjant šildymo sezonui kaip tik ir ieško pigiai išlaikomų namų.
(1) 2013-09-16 0
Pelėsis gyvena ne tik senos statybos daugiabučiuose, jis gali užaugti ir naujos statybos name ar po renovacijos, atkreipia dėmesį specialistai.
(2) 2013-07-15 0
Jeigu paklaustumėte, ar galima atsikratyti putplasčio pastatuose, atsakymas būtų vienareikšmiškas – žinoma. Pasaulyje šiuo metu gaminama aukštos kokybės izoliacinė medžiaga... iš grybų. Nauja technologija gali gerokai supurtyti žaliųjų statybinių medžiagų rinką, rašo treehuger.com.
(21) 2013-06-13 1
Statybų inspektoriai ruošia pirtį nuosavus namus be rangovų, statybos vadovų ir techninio statybų prižiūrėtojo renčiantiems gyventojams. Planuojama vykdyti reidus ir tikrinti statybas, o nuo birželio vidurio nepasisamdę prižiūrinčių specialistų turės mokėti iki 3 tūkst. Lt baudas. Gyventojai gąsdinasi, kad dėl tokio masiškumo brangs paslaugų kaina, tačiau šioje srityje dirbančios įmonės ramina, kad konkurencija didelė ir kainos didėti neturėtų. Kiti mano, kad padaugės mokančių pinigus tik už parašą.
(3) 2013-05-20 9
Minimalizmas, subitilumas, mažas dėžutes primenančios formos – tai vyraujančios mūsų dienų architektūros tendencijos. Pamatyti apvalų arba kupolo formos namą šiuolaikiniame mieste beveik neįmanoma, tačiau ar tikrai kupolai skirti tik senovinių bažnyčių stogams?
(0) 2013-05-20 -1
Alytiškis Vytautas Uosaitis užkūrė nuosavą verslą: prieš kiek daugiau nei pusmetį įkurta įmonė, prekiaujanti ekologiškomis statybinėmis medžiagomis, jau generuoja maždaug 100 tūkst. Lt/mėn. apyvartą ir sėkmingai auga. Sėkmės receptas, anot alytiškio, paprastas: paneigti mitą, kad iš ekologiškų medžiagų statomi namai gerokai brangiau kainuoja.
(21) 2013-05-03 25
Lietuvoje pasiruošimas nuosavo namo statybai vyksta tarsi „akmens amžiuje“, žmonės pridaro daug klaidų ir prisikuria svajonių, toli lenkiančių finansines galimybes, tvirtina individualių namų statyba užsiimančios įmonės „Statybų studijos“ direktorius Linas Mikaila. Dažniausiai karštligiškai ieškoma pigesnių statybinių blokelių, kad būtų galima sutaupyti 120 Lt, bet priprojektuojama dešimtis tūkstančių kainuojančių nebūtinų sprendimų arba pigiame sklype statomas prabangus namas.
(8) 2013-04-28 1
Protingame name gyvenantys lietuviai gali internetu valdyti ne tik elektros, apšvietimo ar šildymo sistemas, tačiau ir važiuodami namo užkurti pirtį, pašerti šunį. Šią sistemą diegiančios bendrovės tvirtina, kad lietuviai dar atsargiai į savo namus įsileidžia automatiką, tačiau susidomėjimas auga.
(0) 2013-04-11 0
Nuo 2018 m. visuomeniniai pastatai, o nuo 2020 m. ir gyvenamieji namai turės būti statomi pagal pasyviojo namo principus ir tapti beveik nulinių energijos sąnaudų pastatais. Nors tai nurodanti ES direktyva netrukus įsigalios, tikrų pasyviųjų namų Lietuvoje kol kas vos keletas.
(9) 2013-04-04 1
Tuo metu, kai Aplinkos ministerija pasiraitojusi rankoves puola taisyti kiauriausių Lietuvos daugiabučių, sostinėje, Visorių rajone netoli Verkių regioninio parko išdygo pirmasis Lietuvoje A energinės klasės daugiabutis.
(13) 2013-04-03 -1
Anot menininko Tony Culverio, apie 99 proc. visų gyvenamųjų namų yra priešistorinių urvo tipo būstų perprojektavimas. Jis ne tik paaiškina šį teiginį, bet ir sako, jog mums jau laikas išlįsti iš savo urvų, skelbia theecologist.org.
(3) 2013-01-31 0
Renovuotuose namuose gyvenantys klaipėdiečiai už šildymą sumoka mažiau nei įsikūrusieji naujos statybos būstuose. Manoma, kad tai lemia ne tik namų kokybė, bet ir gyventojų gebėjimas taupyti šilumą.
(10) 2013-01-08 0
Nuo 2013 m. sausio 9 d. įsigalioja nauji Statybos įstatymo pakeitimai, kuriais remiantis parduodant ar nuomojant nekilnojamą turtą (NT) reikės pateikti energetinio naudingumo sertifikatą, nurodantį, kiek energijos suvartoja pastatas.
(54) 2013-01-03 1
Šiais metais parduodantys būstą turės jį sertifikuoti: nurodyti energinio naudingumo klasę – nuo geriausios A, iki prasčiausios – G. Specialistai tikina, kad sertifikavimas Lietuvoje – vienas pigiausių, o Statybų įstatymo pakeitimai nėra drastiški, labiau socialinio pobūdžio. Nuo 2013-ųjų tokia privalomoji tvarka galios ir parduodamam ir nuomojamam būstui.
(5) 2012-12-17 8
Brangstantys energetiniai ištekliai skatina statyti energiją taupančius namus. Kol kas Lietuvoje yra tik vienas vadinamas pasyvus namas, turintis tarptautinį sertifikatą, skelbiantį, kad jis yra aukščiausio energetinio efektyvumo. O Vilniuje pastatytas pirmasis daugiabutis, įvertintas aukščiausiu energetinio efektyvumo sertifikatu.
(0) 2012-12-11 2
Švedų mokslininkai iš Čalmerio technologijos universiteto (Chalmers University of Technology) nustatė, kad gerai suprojektuoti medicininės paskirties pastatai mažina hospitalizuotų psichikos pacientų agresijos lygį. Nustatyta, kad naujajame Ostra‘os ligoninės psichiatrijos korpuse priverstinių injekcijų ir tramdomųjų diržų panaudojimo atvejų skaičius šiuo metu gerokai mažesnis nei būdavo anksčiau.
(11) 2012-11-12 30
Lenkas architektas Jakubas Szczesny tikina, kad pastatė siauriausią pasaulio namą. Jo plotis – tik 122 cm. Minimalizmo šedevras pastatytas Varšuvos centre, siauroje alėjoje tarp modernių apartamentų ir namo, statyto dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, rašo amusingplanet.com.
(15) 2012-10-07 4
Vilniaus Antakalnio seniūnijoje artimiausiu metu bus baigtas statyti pirmasis Lietuvoje pasyvus medinis namas. Šis unikalus statinys pasižymi dideliu sandarumu – jis veikia kaip termosas, sukauptą šilumą išlaikantis ilgą laiką. Todėl pasirinktos būsto vidaus temperatūros palaikymas ištisus metus nereikalaus aktyvaus energijos naudojimo.
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į