Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Sienų statyba
(1) 2014-09-23 7
Nors 3D spausdintuvų naudojimas namų statyboje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docentas Vitoldas Vaitkevičius įsitikinęs – „atspausdintuose“ namuose normaliai gyventi galėsime jau artimiausioje ateityje.
(2) 2014-08-30 15
Alternatyvūs statybos būdai pamažu įsitvirtina Lietuvoje: prieš keletą metų ėmė sparčiau dygti pastatai iš šiaudų, o dabar jau renčiamas ir pastatas iš žemės ir molio mišiniu pripildytų maišų. Toks statybos būdas labiau yra paplitęs šiltuose kraštuose, kur ieškoma pigesnių mūro alternatyvų, tačiau tinkamas iš atšiauresniu klimatu.
2014-08-01
Statant apvalių rąstų namus dažnai kyla abejonių, kaip prie sienų prisiglaus įvairūs baldai. Tai ypač aktualu virtuvėms, kur baldų yra labai daug. Tačiau realybėje problemų dėl to nekyla - tuo galite įsitikinti šioje nuotraukų galerijoje.
2014-07-06 35
Lietuvoje jau pastatyta daugiau nei 100 namų iš šiaudų. Nors lietuviai įpratę gyventi mūriniuose arba mediniuose namuose, mūsų šalyje, palyginti su kitomis Europos valstybėmis šiaudinių namų statyba populiarėja sparčiau.
2014-05-31
Video siužetuose užfiksuoti patys įvairiausi šiaudiniai namai ir jų statybų akimirkos. Taip pat gausu komentarų apie tai, kaip, kas ir kodėl daroma.
2014-05-31 1
Šiuose video siužetuose matysite kaip statomi karkasiniai namai ir apšildomi dabar įprastinėmis medžiagomis - įvairiomis termoizoliacinėmis vatomis.
2014-05-26 1
Video siužete pasakojama apie jauną šeimą, kuri nusprendė investuoti į šiaudinį namą. Visus darbus atlieka profesionali statybų brigada. Įdomu tai, jog šiaudai panaudoti ir stogo šiltinimui.
(31) 2014-05-25 36
Gyvename tokiu laiku, kada vyksta dar viena inovacija, kuri tikrai pakeis architektūrą, kaip mes ją suvokiame ir kur gyvensime ateityje. Taip „Žinių radijo“ laidoje „Reikia architekto“ sakė architektas Povilas Čepaitis.
2014-05-22
VšĮ "ŠIAUDINUKAS" direktorius J.Kačerauskas dalinasi žiniomis ir asmenine patirtimi apie šiaudinius namus, jų statybą, atsparumą įvairiems aplinkos poveikiams. Apžvelgiami tokie klausimai kaip šiaudinių namų statybos būdai, šiaudų atsparumas drėgmei, ugniai, mechaniniams poveikiams, apsauga nuo pelių ir kitų kenkėjų. Taip pat, kaina, gyvenimo komfortas šiaudiniuose namuose bei ekologiniai motyvai.
2014-05-12 19
Nusprendę statyti nuosavą būstą naujakuriai ilgai matuoja ir skaičiuoja kaip, iš ko ir per kiek laiko būstas turėtų būti pastatytas. Ilgas ir alinantis statybų procesas dažniausiai užtrun
 
2014-05-01 2
Video siužete nufilmuotas seminaras, kuriame šiaudinio namo savininkas statybvietėje pasakoja apie statybų eiga, pritaikytus sprendimus ir tai, kas pasiteisino ar nepasiteisino.
2014-05-01
Video siužete parodytas ugnies atsparumo bandymas: aptinkuotas šiaudų briketas kaitinamas tiesiogine ugnies liepsna ir stebima, kaip į karštį reaguoja šiaudai.
2014-04-30
Šiame nuotraukų albume galite susipažinti, kaip atrodo įvairūs rąstiniai namai iš viengubo pjovimo rąstų.
2014-04-30
Video detaliai aiškinama, jog cementinis tinkas praleidžia drėgmę ir ji patenka į šiaudines sienas. Nuolatinis toks procesas skatina šiaudinių sienų degradaciją - atsiranda puvimo, irimo procesai. Tuo tarpu molinis tinkas drėgmę sugeria į save, bet gilyn į sieną nepraleidžia, todėl šiaudia išlieka sausi ir nepūnantys.
2014-04-28
Pasistačius namą iš viengubo pjovimo rąstų galima rimtai svarstyti ar bereikia papildomos apdailos - jei sienos obliuotos ir švelnios, jas nudažius gausime praktiškai idealią aplinką. O toliau - fantazijos ir kūrybos reikalas.
2014-04-28
Apvalių rąstų namai visada atrodo išskirtinai: pirmiausia, tokių namų nėra daug, o ir esame įpratę prie lygių ir nugludintų sienų. Tokios sienos visada kelia kiek didesnį iššūkį derinant baldus ir kuriant vientisą interjero koncepciją. Tačiau gaunami rezultatai ne tik nenusileidžia tradicinių sienų namams, bet kai kada juos net ir lenkia originalumu ir jaukumu.
2014-04-26
Didelį ir erdvų namą turinti savininkė pasakoja, kokios pagrindinės bėdos ištiko per 7 gyvenimo metus naujos statybos apvalių rąstų name. Namas statytas firmos, rąstus ruošiant gamykloje, o pas klientą sklype atliekant tik surinkimą. Tačiau nepasiteisino kai kurie projekto pasirinkimai, o ir ne viską idealiai gerai atliko pati statybų įmonė. Tačiau yra ir teigiamų pastebėjimų - šeimininkės žodžiais, identiško storio karkasinė siena šiluminėmis savybėmis nusileidžia to paties storio rąstinei sienai.
2014-04-26 1
Video siužete pristatomi polistireninio putplasčio blokeliai, trumpai paaiškinama jų montavimo subtilybės ir pristatomos kai kurios techninės charakteristikos.
2014-04-24
Video siužetuose nuosekliai parodyta, kaip su benzopjūklu išpjaunami rasto sujungimai namo kampuose ir paruošiama "poza", kad rąstas idealiai priglustų prie apačioje paguldyto rasto. Šis kampų paruošimo būdas dar vadinamas skandinaviškais kampais, kanadiškais kampais. Yra kelios skirtingos variacijos, kaip paruošiama viršutinė rąsto dalis kampų sujungimo vietose. Visa tai - tolesniuose video.
(1) 2014-04-23 4
Jeigu vertinate komfortą ir erdvę, tai šie namai tikriausiai ne jums. JAV ir Didžiosios Britanijos dizainerių komanda sukūrė mini namukus, kurie „už prieinamą kainą“ taps bilietu į nuosavą būstą daugeliui jaunų žmonių.
2014-04-22 4
Video siužete nuosekliai pasakojama, kaip žmonės savomis rankomis nuo pamatų iki stogo pastatė molinį namą. Pirmiausia išlieti pamatai, paskui pastatytas karkasas, uždengiamas stogas ir tik tuomet prasideda plaušmolio maišymas bei drėbimas į formas. Po truputį suformuojamos visos sienos su durų ir langų angomis. Plaušmolio namo statybose dalyvavo daug draugų ir buvo rengiamos nuolatinės talkos.
(5) 2014-04-15 21
Ekologiški kanapių blokeliai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Termoizoliacijos mokslo instituto Termoizoliacinių medžiagų laboratorijos mokslinių tyrimų rezultatas. Tai – alternatyvi statybinė medžiaga, sukurta iš kanapių spalių ir įvairių rišamųjų medžiagų, galinti pakeisti keleto rūšių lengvojo betono blokus, naudojamus pastatų statybai.
(7) 2014-04-09
Šanchajaus kompanija „WinSun Decoration Design Engineering Co.“ paskelbė pradėjusi gaminti namus, naudodama 6,6 metrų aukščio, 10 metrų pločio ir 150 metrų ilgio trimatį spaudintuvą.
2014-03-27 1
Video siužetuose detaliai užfiksuota, kaip senas ir apgriuvęs namas rekonstruojamas į šiuolaikišką karkasinį namą su šiaudų kitkomis. Įdomu tai, kad šio šiaudinio namo sienos tinkuojamos ne tiesiai ant šiaudų briketų, o ant tinkavimui sukaltų medinių lentelių.
2014-03-26 1
Video siužetuose išvysite, kaip atrodo netinkuotos ir tinkuotos plaušmolio sienos, kaip vyksta pats tinkavimo procesas. Patarimai iš video siužeto autorių - jei darote plaušmolines sienas, pasistenkite, kad jos būtų maksimaliai lygios - tai palengvina tinkavimą.
2014-03-26 1
Video siužete supažindinama su polistireno putplasčio blokelių panaudojimu namo sienų statybai ir tuo pačiu parodomas pats statybų procesas. Sienos iš polistireno putplasčio blokelių gali būti tinkuojamos, apmūrijamos apdailinėmis klinkerio, silikatinėmis ar keraminėmis plytomis, natūralaus ar skelto betoninio akmens plokštėmis, įvairiomis lakštinėmis medžiagomis, net akmens masės plytelėmis, apkalamos plastikinėmis ar medinėmis dailylentėmis.
(1) 2014-03-24 3
Kaip teigia „Pop-up House“ kūrėjai, jų suprojektuoto pasyvaus namo surinkimas yra „paprastesnis nei „Ikea“ baldų“. Sienų ir lubų plokščių, pagamintų beveik vien tik iš izoliacinės medžiagos, surinkimas labiau primena žaidimą „Lego“ nei tikras statybas. Pastatytas namas yra pigus ir gali apsieiti be papildomo šildymo.
2014-03-21
Video siužetuose pasakojama, kaip teisingai turi būti statomas namas iš D. Beconio įmonėje pagaminto klijuoto tašo. Dauguma šių pamokymų bus naudingi naudojant ir kitų įmonių gamybos klijuotus tašus.
2014-03-14
Apvalios sienos gali pasirodyti kiek grubokos dėl miegamojo, tačiau tokių sprendimų pavyzdžių tikrai netrūksta. Kaip ir jaukumo - svarbu darnūs interjero sprendimai.
2014-02-28
Miegamasis - dažniausiai intymi ir jaukumo reikalaujanti erdvė. Kaip šie tiksliai įgyvendinami viengubo pjovimo rąstų namuose, galite peržvelgti šiose nuotraukose.
2014-02-27 4
Šiaudinio namo tinkavimas nėra labai sudėtingas procesas, tačiau labai imlus darbui. Tad tenka arba kviesti talkas, arba naudoti specialią tinkavimo mašiną. Kaip viskas atrodo gyvai, pasakojama šiuose vaizdo siužetuose.
2014-02-19 1
Trumpas vaizdo siužetas, kuriame parodoma kaip su benzopjūklu rąstinių namų meistrai paruošia rąstus sienų statyboms. Prie to pačio pamatysite ir išskirtinės išvaizdos apvalių rąstų namus bei patį rąstinių namų statybos procesą.
(5) 2014-01-17 1
Mokslininkai sako sukūrę naują 3D spausdintuvą, kuriuo 2, 5 tūkst. kvadratinių pėdų (225 kvadratinių metrų) betoninį namą galima pastatyti vos per parą. Pietų Kalifornijos universiteto profesoriaus Behrokho Khoshneviso sukurtas 3D spausdintuvas veikia su ant platformos esančiu antgaliu, kuris dozuoja betoną ir namus stato remdamasis kompiuterio modeliu.
(3) 2013-12-18 2
Britų inžinierius Maikas Peidžas (Mike Page) suprojektavo 3m aukščio ir 4 m pločio namą QB2,kuriame gali gyventi ir miegoti iki 2 žmonių. Hertfordšyro universiteto daktaras tvirtina, kad jo namą labai lengva pasistatyti pačiam – tai ne ką sunkiau nei savo rankomis susirinkti "Ikea Billy" knygų spintą. Tam savininkas sugaiš tik 4 val. O kainuoja toks namukas nuo 38 tūkst. litų.
(7) 2013-11-20 3
Namų statyba iš kanapių spalių ir pluošto Lietuvoje bunda iš letargo miego. Nors šios statybinės medžiagos Australijoje bei daugumoje Europos šalių naudojamos dar nuo 1960 metų, o Azijoje bei Viduriniuosiuose Rytuose skaičiuoja tūkstantmečius, Lietuvoje žengiami tik pirmieji žingsniai. Iki šiol, kaip pastebi mokslininkai, kanapinių namų statybai koją kišo Lietuvos įstatymai, iki 2013-ųjų draudę mūsų šalies laukuose auginti pluoštines kanapes. Dabar – šis draudimas jau praeityje, taigi nuo 2014-ųjų spėjama, kad rasis vis daugiau ūkių, norinčių auginti šią perspektyvią kultūrą ir ją įvairiapusiškai panaudoti.
2013-11-03 26
Pluoštinė kanapė, ilgai sieta tik su kvaišalais, pamažu vaduojasi iš stereotipinio mąstymo gniaužtų ir įgauna gerą vardą. Besidomintys šios kultūros auginimu įžvelgia plačias panaudojimo galimybes ir jau kalba apie pluoštinę kanapę kaip apie itin ekologišką statybinę medžiagą, tinkamą namų statybai.
(11) 2013-09-16 22
Koks turi būti lietuvio namas – medinis ar mūrinis? Kaip kam patinka, tačiau sutariama, kad jis turi būti šiltas ir kokybiškas. Medinių namų statytojai tikina galintys pastatyti energiją taupantį namą per pusmetį, o pirkėjai artėjant šildymo sezonui kaip tik ir ieško pigiai išlaikomų namų.
(1) 2013-07-01 9
Po to kai Lietuvoje buvo legalizuotos pluoštinės kanapės, laikas susimąstyti, kur ir kaip šį augalą galimą panaudoti efektyviausiai.
(14) 2013-05-03 3
Konstrukcijos iš smėlio maišų yra plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jos jau daugybę metų naudojamos apkasų tvirtinimui, užtvarų, apsaugančių nuo potvynių statybai, garso izoliacijai. Visgi, tokio tipo konstrukcijų pritaikymas namų statybai - vis dar naujovė.
(9) 2013-04-07
Panevėžio rajone Upytės miestelyje šiaudinį namą pastačiusi vietos bendruomenė šiemet jame įrengs amatų centrą. Pasirinkę karkasinį šiaudinio namo statybos būdą statytojai nesigaili: per trejus metus moliu nutinkuotos sienos nesuskilinėjo, rugių šiaudų stogas atlaikė permainingą lietuvišką orą.
(10) 2013-02-28 9
Namą iš silikatinių blokelių sugalvojęs pasistatyti vyras susidūrė su problema – statant namą jo sienose esantys blokeliai ėmė trūkinėti, o galiausiai statinį teko griauti. Silikatinių plytų gamintojas savo kaltės neįžvelgia, esą žmogus norėjo amžino daikto, o tokių nebūna.
2013-01-25
Architektas iš Olandijos planuoja pasitelkti 3D spausdinimą ir kurti su Žemės kraštovaizdžiu derančius pastatus.
(15) 2012-10-07 5
Vilniaus Antakalnio seniūnijoje artimiausiu metu bus baigtas statyti pirmasis Lietuvoje pasyvus medinis namas. Šis unikalus statinys pasižymi dideliu sandarumu – jis veikia kaip termosas, sukauptą šilumą išlaikantis ilgą laiką. Todėl pasirinktos būsto vidaus temperatūros palaikymas ištisus metus nereikalaus aktyvaus energijos naudojimo.
(17) 2012-05-03 1
Šiltesnių ir pigesnių namų besidairantys žmonės statybine medžiaga renkasi ir šiaudus – šiuo metu Lietuvoje yra apie 100 tokių statinių, kurių dauguma – individualūs gyvenamieji namai, keletas jų – pirtelės. Šiaudinių namų statytojai vardija tokių namų privalumus, mokslininkai statybą iš atsinaujinančių išteklių vertina konservatyviau, tačiau vis tiek randa daugiau privalumų nei trūkumų.
(19) 2012-04-07
Medis, ilgus metus vadintas tradiciniu ir kaimišku, kratosi senųjų etikečių ir vis dažniau imamas suvokti kaip šiuolaikiška, itin moderni statybinė medžiaga, į kurią naujai pažvelgti įkvepia ir garsiausių pasaulio architektų darbai – drąsiai, lanksčiai ir kūrybingai. Visuomenės dėmesiui į šių menininkų kūrybą ir medžio panaudojimo galimybes atkreipti įsteigtas tarptautinis architektūros apdovanojimas The Spirit of Nature Wood Architecture Award.
>> Senesni įrašai