Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Mūrinės sienos | Sienos iš blokelių
2014-04-26 1
Video siužete pristatomi polistireninio putplasčio blokeliai, trumpai paaiškinama jų montavimo subtilybės ir pristatomos kai kurios techninės charakteristikos.
(5) 2014-04-15 21
Ekologiški kanapių blokeliai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Termoizoliacijos mokslo instituto Termoizoliacinių medžiagų laboratorijos mokslinių tyrimų rezultatas. Tai – alternatyvi statybinė medžiaga, sukurta iš kanapių spalių ir įvairių rišamųjų medžiagų, galinti pakeisti keleto rūšių lengvojo betono blokus, naudojamus pastatų statybai.
2014-03-26 1
Video siužete supažindinama su polistireno putplasčio blokelių panaudojimu namo sienų statybai ir tuo pačiu parodomas pats statybų procesas. Sienos iš polistireno putplasčio blokelių gali būti tinkuojamos, apmūrijamos apdailinėmis klinkerio, silikatinėmis ar keraminėmis plytomis, natūralaus ar skelto betoninio akmens plokštėmis, įvairiomis lakštinėmis medžiagomis, net akmens masės plytelėmis, apkalamos plastikinėmis ar medinėmis dailylentėmis.
(7) 2013-11-20 3
Namų statyba iš kanapių spalių ir pluošto Lietuvoje bunda iš letargo miego. Nors šios statybinės medžiagos Australijoje bei daugumoje Europos šalių naudojamos dar nuo 1960 metų, o Azijoje bei Viduriniuosiuose Rytuose skaičiuoja tūkstantmečius, Lietuvoje žengiami tik pirmieji žingsniai. Iki šiol, kaip pastebi mokslininkai, kanapinių namų statybai koją kišo Lietuvos įstatymai, iki 2013-ųjų draudę mūsų šalies laukuose auginti pluoštines kanapes. Dabar – šis draudimas jau praeityje, taigi nuo 2014-ųjų spėjama, kad rasis vis daugiau ūkių, norinčių auginti šią perspektyvią kultūrą ir ją įvairiapusiškai panaudoti.
2013-11-03 25
Pluoštinė kanapė, ilgai sieta tik su kvaišalais, pamažu vaduojasi iš stereotipinio mąstymo gniaužtų ir įgauna gerą vardą. Besidomintys šios kultūros auginimu įžvelgia plačias panaudojimo galimybes ir jau kalba apie pluoštinę kanapę kaip apie itin ekologišką statybinę medžiagą, tinkamą namų statybai.
(1) 2013-07-01 6
Po to kai Lietuvoje buvo legalizuotos pluoštinės kanapės, laikas susimąstyti, kur ir kaip šį augalą galimą panaudoti efektyviausiai.
(10) 2013-02-28 8
Namą iš silikatinių blokelių sugalvojęs pasistatyti vyras susidūrė su problema – statant namą jo sienose esantys blokeliai ėmė trūkinėti, o galiausiai statinį teko griauti. Silikatinių plytų gamintojas savo kaltės neįžvelgia, esą žmogus norėjo amžino daikto, o tokių nebūna.