Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » 2010
 
 

2010

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2014-02-11 1
Kaimyninėje Lenkijoje nuo praėjusiųjų metų gruodžio pabaigos gaminamas grafenas – medžiaga, už kurios atradimą mokslininkai 2010 m. gavo fizikos Nobelio premiją. Lenkų bendrovė „Nano Carbon" – pirmoji pasaulyje, kuri šią supermedžiagą gamins komerciniu būdu.
(22) 2011-01-05 0
Vilnius, kaip archetipinė Lietuvos sostinė, daugeliui, be abejo, svarbus savo mūrais. Todėl tuos lietuvius, kurie 1939 m. su Lietuvos kariuomene atvyko į Vilnių, ištiko šokas, atradus kiek kitokį miestą nei jie įsivaizdavo ar buvo susikūrę iš savo skaitytos poezijos įvaizdžių. Jie atrado miestą, kuriame medis egzistavo šalia mūro, nebuvo aiškios, kompaktiškos urbanistinės struktūros, daugelyje vietų net ir miesto sienos ribose „perbėgdavo“ į kaimą ir vėl sugr...
(0) 2010-12-29 0
Miškų vaidmuo žvelgiant istoriškai smarkiai keitėsi. Be daugelio gamtinių veiksnių, vis didesnę reikšmę įgaudavo vidiniai ir išoriniai socialinio pobūdžio faktoriai. Kai kurie iš jų tapo labai svarbūs žmogaus ir miško santykiams, o atskirais atvejais turėjo tiek vienai, tiek kitai pusei egzistencinę reikšmę.
(4) 2010-12-22 0
Suomių mokslininkai mano, kad ateityje kaip dietinį maistą galėsime valgyti „medžių makaronus“
(6) 2010-12-15 0
„Atsinaujinanti energetika negali padengti visų poreikių, kurie Lietuvai ir Baltijos regionui būtų reikalingi...“ – viename interviu tvirtino Lietuvos Premjeras A. Kubilius.
(8) 2010-12-10 0
Nobelio taikos premijos teikimo ceremonija šiemet vyks nedalyvaujant nei jos laureatui – kalinamam Kinijos disidentui Liu Xiaobo, nei jo atstovams – tokia padėtis susiklostė tik antrą kartą per šio prestižinio apdovanojimo istoriją.
(1) 2010-12-08 0
Rugsėjo 23-ioji motulės gamtos padalyta pusiau – po lygiai dienai ir nakčiai. Tokį rudens lygiadienį prieš 51-erius metus Žemaičiuose, Plungės rajono Spraudės kaime, išvydo Algimantas Krajinas – būsimasis Plungės girininkijos girininkas. Ir visas jo gyvenimas, žingsniuojant miško takais, supasi tarsi lygiadienio svarstyklėse – su šviesesniais ir tamsesniais atspalviais.
(4) 2010-12-01 0
„Nekristų mūsų mediniai kryžiai taip į akis svetimšaliams, neverstų domėtis ir taip gražiai vadinti Lietuvą, jei jie, tie mūsų mediniai kryžiai, tebūtų tik paprastos krikščioniško kryžiaus formos. Visos domėjimosi priežastys glūdi mūsų medinių kryžių be galo turtingose ypatingose meninėse formose ir nepaprasto originališkumo garsėjime, kuris ne kartą ir ne vienam gali priminti net tolimųjų rytų architektūrines formas arba apskritai kažin ką nepaprastą, ...
(2) 2010-11-24 0
Spalio pradžioje Vyriausybės patvirtintoje ir Seimui svarstyti pateiktoje Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje didelė reikšmė teikiama platesniam vietinių išteklių panaudojimui ateities energetikoje. O lapkričio pirmosiomis dienomis Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas įregistravo svarstymui Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo projektą. Šis įstatymas bus pagrindas plėtoti įvairias alternatyvių šaltinių energijos r...
(2) 2010-11-17 0
Kas yra už horizonto?.. Vis dažniau pastebiu, kad klausimas, kuris neduoda ramybės nuo vaikystės, vėl kutena protą. Vėl dirgina fantaziją. Nors jau seniai pervažiuotas didysis vaikystės miškas, tvyrojęs iki horizonto, išvaikščioti už jo stovėję miestai, perplaukta už tų miestų tyvuliavusi jūra ir netgi kitame jūros krante žibanti Švedija išvažinėta, iščiupinėta, išfotografuota. O amžinoji horizonto paslaptis įkyriai styro kažkur pasąmonėje ir vis sugrįžt...
(14) 2010-11-10 3
Paprastasis ąžuolas – Lietuvai būdinga ir viena vertingiausių vietinių miško medžių rūšių. Praeityje ąžuolynų Lietuvoje buvo daug daugiau: pagal istorinius šaltinius XVI amžiuje mišrių su ąžuolais ir plačialapių miškų buvo 15–20 proc. visų miškų ploto, tačiau jau 1937 m. valstybiniuose miškuose ąžuolynai sudarė tik 1,3 proc. visų miškų.
(1) 2010-11-03 0
Užima 24 759 ha, arba apie 10 proc. visos Harco teritorijos. Įkurtas 1990, 1994 ir 2006 metais. Tai didžiausias Vokietijos šiaurinių aukštumų nacionalinis ir geologinis parkas, nusidriekęs per dvi federalines žemes: Žemutinę Saksoniją ir Saksoniją-Anhaltą. Priklauso „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklui, UNESCO Tarptautinės gamtos ir jos išteklių apsaugos sąjungos pripažintas II grupės nacionaliniu parku. 95 proc. parko ploto dengia spygliuočių (vyrauja eglės) ...
(10) 2010-10-27 0
Yra susitikimų, dėl kurių tariamasi metų metus, o būna ir tokių, kuriuos, rodos, suplanavo kažkas aukštybėse tam, kad žinia būtų perduota reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje. Netikėta pažintis su žinomu italų visuomenės veikėju, eseistu, daugelio knygų autoriumi Maurizio Pallante padovanojo dar vieną žvilgsnio į pasaulį būdą.
(8) 2010-10-14 0
Į savo virtuvę, kurioje tradiciškai karaliauja riebūs kaloringi patiekalai, mūsų tautiečiai pasiryžę priimti ir iki šiol neįvertintą brangią gamtos dovaną – sraiges, iš kurių gaminami itin maistingi ir skanūs patiekalai.
(31) 2010-10-11 2
Po to kai šių metų Nobelio fizikos premija atiteko grafeno atradėjams Andre Geimui ir Kostya Novoselovui, susidomėjimas šia unikalia anglies atmaina dar labiau padidėjo. Šia proga žurnalas „Popular Science“ pabandė surašyti pagrindines technologijų plėtros sritis, kuriose grafenui planuojamas didžiausias dėmesys.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos