Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » 67P/Čiurumovo-Gerasimenko kometa
 
 

67P/Čiurumovo-Gerasimenko kometa

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-01-23 13
Fosforas yra vienas iš svarbiausių elementų visai gyvybei Žemėje. Tačiau jo Visatoje yra gerokai mažiau, nei kitų penkių, irgi būtinų gyvybei – vandenilio, azoto, anglies, deguonies ir sieros. Paukščių Take fosforo atomų yra mažiau nei vienas iš šimto tūkstančių, o žmogaus organizme – vienas iš šimto. Ilgą laiką buvo visai neaišku, kaip fosforas atsirado Saulės sistemoje ir Žemėje, kad juo nuo pat atsiradimo gana gausiai galėjo naudotis gyvi organizmai.
(8) 2018-06-05 25
Senovėje žmonės, pamatę žvaigždes su nutįsusiomis „uodegomis“, manydavo, kad tai nelaimių pranašai. Mokslininkų dėka, dabar jau žinome, kad bijoti nėra ko. Tai ne keistos žvaigždės, o nedideli dangaus kūnai – kometos. 2014 metais, įspūdingos kosminės misijos „Rosetta“ metu, ant vienos iš jų pirmą kartą nusileido žmonių sukurtas kosminis zondas.
(3) 2016-09-02 15
Baigdamas kelerius metus trukusią kosminę odisėją Europos kosminis zondas „Rosetta“ dabar lydi nuo saulės tolstančią Gerasimenko Čiurjumovo kometą ir po keturių savaičių galiausiai į ją įsirėš.
(0) 2015-10-30 15
Nustebę mokslininkai trečiadienį pranešė atradę didelius kiekius deguonies ant Čiurumovo – Gerasimenko (67P) kometos. Šis netikėtas atradimas kelia iššūkių vyraujančioms teorijoms apie Saulės sistemos formavimąsi, rašo Phys.org.
(0) 2015-08-21 12
Kai Europos erdvėlaivis prisiartino prie kometos, skriejančios per Saulės sistemą, jis užfiksavo paslaptingus klaikius garsus. Kaip rašo „Mashable“, dabar mokslininkai mano žinantys, kas sukėlė šią kosminę giesmę. Ne, tai ne ateiviai ir ne banginis.
(0) 2015-08-01 42
„Independent“ rašo, jog organinės molekulės, kurios gali prisidėti prie gyvybės formų susikūrimo, buvo atrastos po lediniu kometos paviršiumi. Būtent tokį atradimą padarė Čuriumovo-Gerasimenko kometą tyręs „Philae“ zondas.
(0) 2015-06-15 45
Europos kosmoso agentūra (ESA) pranešė, kad „atsibudo“ jos kometos zondas „Philae“, jis susisiekė su Žeme, rašo BBC.
(0) 2015-04-17 21
Pasak mokslininko Hanso-Ulricho Austerio, šis atradimas gali paneigti vieną pagrindinių teorijų apie kometų ir kitų Saulės sistemos kūnų formavimąsi.
(0) 2015-04-15 25
Tęsiame Saulės sistemos planetų kolonizavimui skirtą ciklą apie tai, koks gyvenimas būtų įvairiausiuose Saulės sistemos kampeliuose. Aplankytos jau visos svarbiausios Saulės sistemos planetos ir nykštukinės planetos. Tačiau tai – dar ne kelionės pabaiga. Saulės sistemoje yra ne tik planetų, bet ir... kometų. Taigi, koks gyvenimas būtų legendinėje Halio kometoje?
(0) 2015-04-03 14
Europos kosminis aparatas „Rosetta“ patyrė navigacijos problemų ir ryšio su Žeme sutrikimų po to, kai pataikė į dulkių ir dujų debesį, paleistą kometos, ketvirtadienį pranešė misijos valdymo centras.
(0) 2015-02-03 28
Europos kosmoso agentūra (EKA) paskelbė, kad daugiau nebevykdys tikslinių dingusio „Philae“ modulio, nusileidusio ant Čiuriumovo-Gerasimenkos kometos, paieškų, rašo BBC.
(2) 2014-12-15 26
Mokslininkai suabejojo teorija, kad didžiąją dalį vandens į Žemę atnešė kometos. Europos zondo „Rosetta“, kuris pateko į istoriją, lapkričio mėnesį nusileisdamas ant kometos 67P, rezultatai rodo, kad ledinės masės vanduo yra kitokios sudėties, negu mūsų planetoje.
(3) 2014-11-17 18
Taip jau yra, kad kiekvienas ypatingesnis žmonijos istorijos momentas anksčiau ar vėliau apraizgomas sąmokslo teorijų voratinkliais. Vienas iš chrestomatinių pavyzdžių – žmonėms nukeliavus į Mėnulį, netruko pasirodyti nuomonių, kad „Apollo“ misijos tebuvo Holivudo studijose sukurta klastotė. Ne išimtis ir Čuriumovo-Gerasimenkos kometa. Pasirodo, mūsų planetoje yra žinančių, jog tai – visai ne kometa. Ir net ne dangaus kūnas!
(0) 2014-11-17 40
Europos kosmoso agentūros (ESA) zondas „Philae“ pasiuntė į Žemę duomenų apie kometos branduolio grunto gręžimo eksperimentą, kuris buvo viena svarbiausių šios misijos operacijų, tačiau galiausiai turėjo išsijungti dėl energijos stygiaus akumuliatoriuose, šeštadienį nurodė misijos mokslininkas.
(1) 2014-11-13 78
Trečiadienį, 21:02 Lietuvos laiku, pasaulį pasiekė žinia, kad Europos kosmoso agentūros zondo „Rosetta“ modulis „Philae“ sėkmingai nusileido ant Čiuriumovo-Gerasimenkos kometos – tai yra pirmas žmonijos istorijoje sėkmingas švelnus nusileidimas ant tokio tipo dangaus kūno. Deja, netrukus pradėjo sklisti ir nelabai malonios naujienos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos