Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Absolventai ir jų perspektyvos
 
 

Absolventai ir jų perspektyvos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(18) 2017-01-26 8
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako matanti pagrindo diskutuoti siūlymą specialistų trūkumo regionuose problemą spręsti studentus įpareigojant už nemokamas studijas atidirbti paskirtoje vietoje.
(0) 2016-10-20 23
Studijos prestižiškiausiose pasaulio mokslo įstaigose – Harvardo, Kembridžo, Oksfordo ir kt. universitetuose nėra nepasiekiamos, juose išsilavinimo siekia ir lietuviai. Garsūs universitetai vilioja ne tik dėl skambių savo pavadinimų, ne paslaptis, kad toks išsilavinimas garantuos gerą darbą su dideliu atlyginimu.
(12) 2016-07-26 14
Siaubo filmas, kurio pavadinimas „Gyvi numirėliai“. Taip priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus komentuoja visažinis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Pasak jo, gilumines problemas rodo situacija, kada į universitetą pakviečiama studijuoti trigubai mažiau bakalaurų nei tame universitete yra etatinių darbuotojų.
(0) 2016-06-01 12
"Profkė". Šis menkinančiai skambantis žodis iki šiol tūkstančius jaunuolių atbaido nuo minties po vidurinio mokslo įgyti praktišką profesiją vienoje iš amatininkus ruošiančių mokyklų. Tačiau permainos aukštojo mokslo srityje, universitetų jungimasis gali atnešti pokyčių ir į profesines mokyklas. To tikisi ir Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos direktorė Sniega Marčiukaitienė.
(11) 2015-07-16 29
Brandos egzaminus, Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, šiemet laikė daugiau nei 36 tūkstančiai abiturientų. Liepos 23 dieną dauguma jų sužinos stojimų į aukštąsias mokyklas rezultatus. Oficiali šių metų statistika bus prieinama tik po keleto savaičių, tačiau tikėtina, kad tendencija išliks panaši, kaip ir praėjusiais metais. Po 4 metų darbo rinką papildysiančio jaunimo specialybės ir įgūdžiai vėl neatiitks realių rinkos poreikių, o laisvos darbo vietos liks neužpildytos.
(2) 2015-07-12 -9
Aukštojo mokslo diplomas dažniausiai terodo vieną – tu turėjai galimybę lankyti universitetą ir kažko išmokti, bet tai visai nereiškia, kad žmogus to ir išmoko, tvirtina „Baltic Education Cluster“ prezidentas Marius Pareščius.
(7) 2015-05-11 20
Kaip įvairių sričių absolventus priima darbo rinka, kaip greitai jiems pavyksta įsidarbinti, kokius darbus jie dirba ir kokius atlyginimus gauna? Švietimo ir mokslo ministerijai pavedus Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko specialistų kvalifikacijų žemėlapio pirminę analizę. Ji apžvelgia, kaip į darbo rinką integravosi 2012 ir 2013 m. baigusieji Lietuvos kolegijas ir universitetus.
(9) 2015-02-05 14
Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus pristato tryliktus metus vykstančią Studijų mugę, kuri bus didžiausia iki šiol ir joje prisistatys 70 užsienio aukštųjų mokyklų.
(8) 2015-02-05 20
Sakoma, kad aukštąjį išsilavinimą šiuo metu gali įgyti bet kas. Nors aukštosios mokyklos ir kratosi epiteto „diplomų kalvės“, darbdaviai atviri – diplomuotų lietuvių tiek daug, kad įgytas aukštasis išsilavinimas toli gražu nebėra svarbiausias rodiklis norintiems gauti gerai apmokamą darbą.
(0) 2014-09-22 20
Studentai vis mažiau tiki kalbomis apie mokslo naudą.
(0) 2014-05-20 0
Kas galėtų paneigti, kad studijų metai yra vieni iš geriausių gyvenime. Juk jų metu studentai turi galimybę patirti naujus, kupinus žinių, draugysčių ir įkvėpimų nuotykius, kurių prisiminimai lydės visą gyvenimą. Taip, gyventi studentišką gyvenimą yra įdomu, bet pripažinkime – daugelį studentų kamuoja nerimas dėl karjeros galimybių.
(3) 2014-02-03 1
Po studijų Vilniaus universitete diplomuotas Ernestas Bogdanovas mokslus tęsia Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre. Chemijos bakalauras per dvejus metus čia įgis apeigų ir švenčių organizavimo specialybę. Iš viso centras turi 849 auklėtinius, 50 iš jų – aukštųjų mokyklų absolventai.
(24) 2014-01-16 0
Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Daujotis Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ teigė, kad jaunimo nedarbo problemos sprendimas - ne tik atlyginimai. V. Daujotis pabrėžia, kad jaunuolių raštingumas labai menkas, menkesnis, nei visų mūsų kaimynų. Į aukštąsias atėję studentai nemoka spręsti elementarių uždavinių. Ir padėtis tik blogėja.
(15) 2013-11-25 1
Kaip kasmet Lietuvos kelininkus žiema užklumpa netikėtai, taip ir stojant į aukštąsias mokyklas situacija kiekvienais metais kartojasi – vienos populiariausių išlieka vadybos, teisės ir ekonomikos studijos. Daugiau nei 58,2 proc. pirmakursių 2013 m. pasirinko humanitarinių, menų ir socialinių mokslų kryptį. Po šiomis kryptimis besislepiančias profesijas vienas šių eilučių autoriaus dėstytojas prieš gerą dešimtmetį apibūdino taip: „Susitaikykite su tuo, kad pinigų jūs neturėsite.“
(114) 2013-11-04 1
Kuba jiems yra miestas, Juodoji jūra tyvuliuoja šalia Lietuvos, o prieveiksmio pavyzdys – jungtukas „kad“. Apie tokius studentų šedevrus pasakoja jų dėstytojai, tvirtinantys, kad kasmet lygis tik krenta.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos