Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Afrika
 
 

Afrika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-10-27 6
Per dešimtmečius nuo nepriklausomybės paskelbimo Afrikoje kariniai perversmai buvo dažni reiškiniai, o dabar nerimaujama, kad jie vėl dažnėja – vien šiemet jų jau įvyko šeši.
(1) 2021-10-04 2
Yra vos dvi Afrikos šalys, kai kurių mokslininkų nuomone, kurios niekada nebuvo kolonizuotos. Tačiau tiesa ta, kad trumpi įvairaus lygio užsienio jėgų kontrolės laikotarpiai per ankstyvąją istoriją paliko klausimą, ar šios dvi valstybės iš tikrųjų liko visiškai nepriklausomos.
(22) 2021-10-04 7
Tikriausiai dauguma šį straipsnį skaitančių žmonių savo banko sąskaitoje turi daugiau nei 200 eurų. Ši suma iš tiesų atrodo nedidelė, tačiau jeigu turite bent tokią pinigų sumą, jūs jau esate turtingesni nei vienu metu buvo visa valstybė.
(0) 2021-09-27 16
2021 m. rugpjūtį nutrūkę diplomatiniai santykiai tarp Alžyro ir Maroko yra ilgos įtampos istorijos rezultatas. Abi tautos niekada neturėjo ilgų draugystės laikotarpių, nepaisant daugelio juos vienijančių veiksnių. Iš tikrųjų jos priklauso tam pačiam Magrebo regionui, turi tą pačią religiją (sunitų islamą ir malekų apeigas) ir tapatybę bei kalba panašia tarme. Jos taip pat turi 1550 km bendrą sieną.
(0) 2021-09-22 11
1962 m. legendinis prancūzų okeanografas Jacques-Yves Cousteau (Žakas Kusto) įgyvendino seną savo svajonę – apsigyventi jūros dugne. Jis įkūrė tris tyrinėjimų stotis – Précontinent I, II ir III.
(1) 2021-09-17 24
Nors visi „Žvaigždžių karų“ gerbėjai yra susipažinę su konfliktu tarp Galaktikos imperijos ir Pasipriešinimo sukilėlių populiariojoje franšizėje, ne visi žino, kad originalus George'o Lucaso filmas „Žvaigždžių karai“ beveik sukėlė tikrą karą.
(1) 2021-09-15 36
Šaltojo karo metu Sovietų Sąjunga ir JAV tęsė tarpusavio varžybas, siekdamos įdiegti pažangius technologinius ir branduolinius ginklus. Netrukus jos suprato kosminių tyrimų svarbą – Šaltojo karo priešininkės tikėjo, kad raketų tyrimai kažkaip pakels jų šalį į aukštųjų technologijų olimpą. Taip prasidėjo kosminės lenktynės tarp SSRS ir JAV. Bet kosmoso programas vykdė ne tik galingosios valstybės, bet ir viena Afrikos valstybė.
(1) 2021-09-13 26
Ketverius metus esant itin mažam kritulių kiekiui, didžiulis žmonių skaičius Madagaskare yra ant bado slenksčio, o pagrindinė katastrofos priežastis - klimato kaita.
(0) 2021-09-10 53
Šioje 1954 m. nuotraukoje Pietų Afrikos kasyklų darbuotojas, prieš išvykdamas po darbo pamainos namo, skenuojamas rentgeno spinduliais. Atrodytų, darbdavys suteikė gerą sveikatos draudimą, tačiau viskas yra visai kitaip.
(0) 2021-09-10 20
Jei skristumėte virš Boki Diawe miesto, esančio Senegalo šiaurės rytuose, jūsų dėmesį tikrai patrauktų kruopščiai suplanuoti apskriti sodai, atrodantys kaip nemirksinčios dykumos akys.
(0) 2021-09-03 12
Archeologai rado seniausius namus homininų istorijoje (homininai – primatų būrio hominidų šeimos pošeimis. Apima tik dabartinį žmogų ir jo tiesioginius protėvius). Nenuostabu, kad tai yra ola – Wonderwerko urvas Kalahario dykumoje, Pietų Afrikoje. Tačiau mokslininkus stebina tai, kad čia milijonus metų buvo daugiau ar mažiau, tačiau tęstinai gyvenama. Ir visa tai vyko laikais, kai šiuolaikinių žmonių dar net nebuvo, rašo „Haaretz“.
(0) 2021-08-21 14
Sakoma, kad vaizdai kalba už save. Staigi talibano pergalė sukėlė tikrą chaosą Afganistane. Kabulo oro uostas pirmosiomis valandomis paplūdo gausybe žmonių mėginančių kaip nors pabėgti iš šalies. Ten buvo padaryta viena iš valstybės žlugimo simboliu tapsianti krovininio amerikiečių „C-17 Globemaster“ lėktuvo vidaus nuotrauką, kurioje skelbta apie 800 pabėgusiųjų pirmuoju lėktuvu. Dabar žinome, kad jame sėdėjo „tik“ 640 žmonių. Skaičius neabejotinai įspūdingas, tačiau iki rekordo labai labai toli. Daugiausiai vienu metu skridusių žmonių rekordas priklauso Izraelio valstybei, įvykdytas „Operacijos Saliamonas“ metu.
(0) 2021-08-06 25
Viduryje pietinės Afrikos, Namibijoje, yra iš pažiūros keistas ir absurdiškas „apendiksas“. Bet jis atsirado dėl itin žioplo Vokietijos neapsižiūrėjimo, o klaidą ištaisyti jau buvo per vėlu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos