Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Akademinis sąžiningumas
 
 

Akademinis sąžiningumas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-05-15 0
Studijuoji dvejose panašios krypties magistrantūrose, parašai vieną magistro darbą ir už jį gauni dviejų skirtingų universitetų diplomus. Pasirodo, teisiškai tai Lietuvoje galima, tik prieštarauja akademinei etikai.
(10) 2013-05-11 -1
Teisėsauga nepradės ikiteisminio tyrimo dėl liūdnai pagarsėjusios istorijos, kuomet buvusi Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentė į teismą padavė nekokybišką mokslo darbą parašiusią įmonę. Pareigūnai dar kartą pakartojo: Lietuvoje rašyti ir pardavinėti mokslo darbus – legalu.
(9) 2013-04-13 -1
Vilniaus universitetas (VU) šykšti informacijos apie aprašytą istoriją, kada studentas pusę metų sau ir draugams keitė dėstytojų įvertinimus. VU „paslaptis“ socialiniame tinkle „Facebook“ atskleidė Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) dėstytoja Aušra Maldeikienė.
(13) 2013-04-11 2
Vilniaus universiteto (VU) studentas Justinas V., kuriam dėl akademinių skolų grėsė pašalinimas iš valstybės finansuojamos vietos universitete, savo kompiuteriu sugebėjo prisijungti prie dėstytojų administruojamos informacinės sistemos ir sau bei kitiems studentams pakeisdavo jų įvertinimus.
(3) 2013-03-25 0
Mykolo Romerio universitetas (MRU) teigia esantis šokiruotas precedento ir akademinio cinizmo, kuomet buvusi universiteto studentė į teismą padavė nekokybišką mokslo darbą parašiusią įmonę. Teisės profesorius Vytautas Mizaras sako, kad Lietuvoje žengtas žingsnis į priekį – teismas pripažino, kad toks sandoris niekinis ir prieštarauja viešajai tvarkai bei gerai moralei. Darbą pardavusiai įmonei gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.
(30) 2013-03-21 2
Kovo 20 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje ieškovė prašė priteisti iš įmonės 1500 Lt už sutarties nevykdymą ir 1500 Lt neturtinės žalos.
(12) 2013-02-05 3
Perkami mokslo darbai jau seniai nieko nestebina – teisėsauga tame nemato nieko blogo. Panašu, kad rašto darbų pardavinėjimo verslas žengia į naują veiklos pakopą – jau siūloma įsigyti rašto darbų, kurie iš anksto patikrinti atitinkamo universiteto plagiato patikros sistemoje.
(8) 2013-01-21 23
Pasirodo, baigti aukštąją mokyklą užsienyje ne taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tam pakanka interneto, banko sąskaitos ir pusantro tūkstančio litų.
(16) 2012-10-31 0
Nuo šiol jokio diskomforto rašant atsiskaitymus! Taip reklamuojama nusirašinėjimo naujiena – „Bluetooth“ laikrodis. Įvairią nusirašinėjimo įrangą nuomojantis ir pagal verslo liudijimą dirbantis Tomas tame nemato nieko bloga – pasak jo, visuomenei kenkia ir cigaretės, ir alkoholis. Universitetai prisipažįsta neturintys techninių priemonių su tokiais dalykais kovoti.
(12) 2012-06-21 0
Vasaros pradžia – tradicinis sesijos metas. Studentai, sėkmingai atsiskaitę už dar vieną studijų laikotarpį, gali ramiai džiaugtis vasaros teikiamais malonumais, tačiau po sesijos visada lieka klausimas – ar visi iš išlaikiusiųjų egzaminus sąžiningai mokėsi ir sąžiningai atsiskaitė? Taip pat verta paklausti – ar visada dėstytojai vertino studentus objektyviai?
(10) 2012-05-24 0
Akademinio sąžiningumo tyrimas, kurį atliko Lietuvos studentų sąjunga, atskleidė, kad studijuojantys savo lėšomis yra linkę į akademinį nesąžiningumą ir sukčiauja tiek pat, kiek ir studijuojantys valstybės finansuojamose vietose, skelbiama Lietuvos studentų sąjungos išplatintame pranešime spaudai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos