Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Akių stimuliatoriai
 
 

Akių stimuliatoriai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2019-07-31 75
Iš Tatumo (Teksasas, JAV) kilęs Johnas Jamesonas buvo neregiu daugiau nei 40 metų – nuo tada, kai stipri infekcija atėmė iš jo regėjimą. Žinoma, amerikietis susitaikė su savo negalia ir išmoko gyventi su ja, tačiau dabar jis vėl gali matyti pasaulį – jam buvo atlikta revoliucinė operacija, kurios metu buvo įstatyta bioninė akis.
(0) 2016-11-30 77
Mokslininkai žengė didžiulį žingsnį atstatant regėjimą akliesiems. Chirurgai pirmą kartą atliko operaciją, kurios metu 30-metės moters smegenyse įstatė regėjimą stimuliuojantį lustą. Pacientė, kuri 7 metus buvo visiškai akla, pamatė spalvų pliūpsnius, o, kai iš kompiuterio į jos smegenis buvo pradėti siųsti signalai, ji taip pat išvydo linijas bei dėmes.
(0) 2016-05-17 17
Mes įpratę savo akyse turėti ir už save didesnius daiktus. Vienai koks vyras į akį įkrito, kitas rąsto savo aky nemato. Nieko nuostabaus – juk lietuvių patarlė sako, kad akis už pilvą didesnė, už kiaulę ėdresnė. Tačiau vis tiek neramu, ką į mūsų akis planuoja sukišti „Google“, „Sony“, „Samsung“. Technologijų kompanijos rimtai susidomėjo, ką išmanaus galima sutalpinti į kontaktinį lęšį ar pačią akį, ir jau turi kuo pradžiuginti. Arba išgąsdinti.
(0) 2016-02-24 49
49-ių metų Britė tiesiog tryško džiaugsmu, kai buvo atlikta neįtikėtina operacija, kuri po 16 metų moteriai vėl leido išvysti pasaulį.
(2) 2012-09-14 0
Žmonės, turintys tam tikrų neurologinių sutrikimų, gali prarasti gebėjimą kalbėti. Sudėtinga komunikacija kelia aibę nepatogumų ir labai vargina, tad mokslininkai ieško įvairiausių būdų palengvinti jų dalią. Viena originaliausių išeičių, pasiūlyta prancūzų mokslininko, yra „rašyti akimis“, rašo nbcnews.com.
(5) 2011-12-12 0
Kanadietis režisierius Rob Spence, netekęs vienos akies, nufilmavo dokumentinį filmą apie žmogaus „kiborgizaciją“. Dirbti jam teko su miniatiūrine vaizdo kamera, integruota į jo akies protezą.
(7) 2011-11-23 0
Mokslininkai sukūrė naujos kartos kontaktinių lęšių prototipą, kuris įrodė, jog ateityje bus galima projektuoti vaizdą tiesiai prieš akis. Bandymai su gyvūnais buvo sėkmingi, tad ši technologija ateityje gali būti pritaikyta buityje.
(0) 2011-09-01 0
Valensijos politechnikos universiteto Grafinių technologijų tyrimų centro (Ispanija) inžinierių komanda, vadovaujama Gilermo Periso Facharneso (Guillermo Peris Fajarnés), sukūrė naują įrenginį, kuris akliesiems padeda judėti be kitų žmonių pagalbos. Ši sistema, pavadinta EYE 21, apdovanota „Vodafone“ prizu, skirtu telekomunikacijų inovacijoms.
(4) 2011-08-02 0
San Franciske (JAV) gyvenanti menininkė Tanya Vlach per autokatastrofą prarastą akį nori pakeisti jos protezu su įmontuota videokamera, skelbia „Dailymail.co.uk".
(2) 2011-07-07 2
Akiniai žmogaus regėjimą pasyviai koreguoja jau ne vieną šimtmetį: išlauždami šviesos spindulius, stiklo lęšiai kompensuoja įvairaus pobūdžio regėjimo sutrikimus. Tačiau prieš kai kuriuos iš jų – pavyzdžiui, senstant galinčią išsivystyti aklumo atmainą, kuri vadinama amžine makulos degeneracija (angl. – „macular degeneration“) – įprastiniai akiniai yra bejėgiai. Kas žino, kokios būklės bus mūsų regėjimas, kai stuktelės pusšimtis metelių ir daugiau...
(2) 2011-01-13 0
Modernūs miestai, apsupti dangoraižių, tapo tokie kompleksiškai painūs, kad net su normaliu regėjimu keliautojai jaučiasi atstumti ir pasiklysta erzinančiose takuose, o ką kalbėti apie lankytojus su silpnu regėjimu ar neregius.
(4) 2010-07-12 0
JAV federalinė Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido naudoti bendrovės „VisionCare“ sukurtą miniatiūrinį akies implantą, skirtą amžine tinklainės degeneracija sergantiems pacientams, praneša „Daily Mail“.
(17) 2010-06-21 0
Europą kitais metais pasieks JAV išrasti įprastus dviejų židinių akinius pakeisiantys elektroniniai akiniai, automatiškai keičiantys lęšių židinio nuotolį.
(12) 2010-04-07 0
Australijos mokslininkai, sekdami savo kolegų ir Didžiosios Britanijos pavyzdžiu, sukūrė pusiau dirbtinės akies prototipą ir vėliausiai po trejų metų planuoja jį implantuoti pirmajam pacientui. Technologija padės žmonėms su regėjimo negalia atgauti judėjimo laisvę ir savarankiškumą.
(1) 2010-03-17 0
Vienas britų karys, netekęs regėjimo, kai buvo sužalotas sprogus granatai Irake, džiaugiasi galėdamas naudotis revoliucinga technologija, leidžiančią jam „matyti“ liežuviu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos