Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Aktyvusis galaktikų branduolys
 
 

Aktyvusis galaktikų branduolys

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-06-16 3
Daugelyje aktyvių galaktikų aptinkami vėjai, judantys dešimčių tūkstančių kilometrų per sekundę greičiu, ir masyvios tėkmės, judančios gerokai lėčiau, bet išstumiančios didžiąją dalį galaktikos dujų. Pastaruoju metu vis daugiau bandoma vėjus ir tėkmes nagrinėti kartu, stebint galaktikas įvairiais teleskopais ir siekiant susidaryti kuo bendresnį vaizdą apie aktyvaus branduolio poveikį.
(0) 2019-03-25 7
Įvairios kosmose matomos struktūros dažnai pavadinamos pagal dalykus, kuriuos vizualiai primena – taip atsiranda ir Šiaurės Amerikos ūkas, ir Sombrero galaktika. Vienas iš tokių objektų yra SDSS J1430+1339, poetiškiau žinomas kaip Arbatos puodelio galaktika.
(0) 2019-02-21 15
Astronominiai reiškiniai dažniausiai vyksta labai ilgai. Mes negalime stebėti, kaip evoliucionuoja žvaigždė, kaip formuojasi planeta, kaip jungiasi galaktikos – stebime tik šių reiškinių momentinius vaizdus, ir iš daugybės pavienių atvaizdų bandome susidėlioti supratimą apie procesų eigą. Tiesa, pasitaiko ir labai greitų procesų; pavyzdžiui, supernovos sprogimas trunka kelias sekundes, vėliau liekanos šviesis gana reikšmingai kinta savaičų-mėnesių laikotarpiu. Tokius reiškinius galime tyrinėti, ir tyrinėjame, realiu laiku.
(0) 2019-01-02 5
Aktyvūs galaktikų branduoliai – centrinės supermasyvios juodosios skylės ir į jas krentanti medžiaga – turi vainikus, sudarytus iš labai karštų labai retų dujų. Ilgą laiką buvo manoma, kad dujas įkaitina jų pačių magnetinio lauko linijų persijungimas, kurio metu magnetinė energija išlaisvinama ir perduodama dujų dalelėms.
(0) 2018-09-24 12
Galaktikos formuoja žvaigždes nevienoda sparta. Mūsų Paukščių Takas šiuo atžvilgiu yra gana ramus, per metus suformuoja vos kelias naujas žvaigždes, kurių bendra masė siekia apie 1 Saulės masę.
(2) 2018-03-23 49
Šis atradimas kone paneigia viską, ką žinome apie juodąsias skyles, reliatyvumo teoriją ir gal net apskritai fiziką. Galima suprasti antraščių kūrėjus – šiais „clickbaito“ laikais sunku patraukti dėmesį su adekvačia antrašte. Bet visgi realybė, nors ir ne tokia dėsnius laužanti, yra gana įdomi. Taigi – kas ten iš tikro aptikta ir kas gali išlįsti iš juodosios skylės?
(0) 2018-03-12 30
Planetų evoliucija dažnai nagrinėjama atsietai nuo jų aplinkos, tolimesnės už pačią žvaigždės sistemą. Dažniausiai tai yra gera prielaida – Saulės sistemos planetoms nesvarbu, kaip šviečia Kentauro Alfa.
(5) 2018-01-12 29
<em>Superkompiuteriai parodė paslaptingiausius Visatos objektus neregėta raiška. Pasirodo, detalumas svarbiau, nei manyta.</em>
(4) 2017-09-05 21
Japonijos mokslininkai, pasinaudodami itin galingu radijo teleskopu Čilėje, mūsų galaktikos viduryje aptiko didžiulę juodąją skylę. Už mūsų Saulę 100 tūkstančių kartų didesnis darinys yra maždaug 25 tūkstančiai šviesmečių nutolęs nuo Žemės ir 195 šviesmečius nuo Paukščių tako centro. Ar ši didžiulė viską ryjanti juodoji skylė kelia pavojų Žemei ar visai galaktikai?
(10) 2017-06-10 5
Šiandieniniai mūsų turimi duomenys leidžia labai tvirtai teigti, kad daugumos galaktikų centruose egzistuoja supermasyvios juodosios skylės. Tačiau yra ir kitokių hipotetinių objektų, kurie atitinka daugumą centrinių galaktikų objektų savybių ir netgi yra tokie kompaktiški, kad jų spinduliai beveik tiksliai atitinka juodųjų skylių įvykių horizontus, nors šie objektai turi kietus paviršius.
(0) 2017-03-11 50
Aktyvių galaktikų yra įvairių tipų. Vienas iš jų – blazarai. Tai galaktikos, kurių juodosios skylės meta lauk čiurkšles, nukreiptas beveik tiksliai į mus.
(0) 2017-01-14 19
Galaktikų spiečiuose dažnai aptinkami didžiuliai radijo bangų šaltiniai, vadinami radijo reliktais. Manoma, kad radijo bangas skleidžia labai energingi elektronai, sąveikaujantys su magnetiniais laukais. Bet iki šiol niekas nežinojo, kaip tie elektronai ten atsiranda.
(0) 2015-01-19 26
<p style="font-style:italic">Ka­ni­ba­liz­mas la­bai svar­bus ga­lak­ti­kų gy­ve­ni­me, bet kai ku­rios pri­si­ke­lia iš mi­ru­sių­jų kaip zom­biai – taip pat ir le­kian­ti
(31) 2013-02-28 0
Astronomai skelbia išmatavę vienos iš galaktikų centre tūnančios supermasyvios juodosios bedugnės sukimosi greitį. Daugiau kaip 3,2 mln. kilometrų skersmens (8 nuotoliai nuo Žemės ligi Mėnulio) neįsivaizduojamai tankus rutulys aplink savo ašį sukasi taip greitai, jog jo paviršius skrieja beveik šviesos greičiu.
(0) 2013-02-13 0
Šešios greitos žvaigždės, kosmosu skriejančios iki 3 mln. km/val. greičiu, tikriausiai buvo išsviestos iš didžiulės juodosios skylės Paukščių Tako centre, teigia astronomai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos