Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Akys ir regėjimas
 
 

Akys ir regėjimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-03-29 0
Jauna moteris per menstruacijas pravirksta – atrodo, tarsi nieko neįprasto, tiesa? Viskas ne taip paprasta, kaip kad gali pasirodyti: ši mergina verkė krauju, rašo livescience.com.
(1) 2021-01-01 2
Skaudančios akys – ryškiausias su rega susijęs COVID-19 simptomas, skelbia naujas tyrimas, paskelbtas žurnale „BMJ Open Ophthalmology“.
(0) 2020-12-15 2
Dažnas šiandien skundžiasi akių sausumu. Sausų akių ligą galima vadinti šio amžiaus sveikatos sutrikimu, nes būtent šiuolaikinės technologijos – kompiuteriai, oro kondicionieriai, miesto užterštumas didina šios ligos išsivystymo riziką.
(2) 2020-12-12 31
Harvardo medicinos mokyklos tyrėjai sėkmingai sugražino regėjimą dėl senatvės jį praradusiems gyvūnams. Jie taip pat pašalino akies pažeidimus, kurie atsirado dėl susirgimo panašaus į žmones kamuojančią glaukomą, kuri visame pasaulyje laikoma pagrindine aklumo priežastimi.
(0) 2020-12-11 6
Ar senos ir pažeistos ląstelės pamena, kaip reikia būti jaunoms? Tai naujo tyrimo tema, kurio metu mokslininkai perprogramavo neuronus pelės akyse, kad jos taptų atsparesnės žalais ir pažeist
(1) 2020-12-03 46
Mokslininkai skelbia atradę paprastą metodą, kuris gali padėti palaikyti gerą regėjimą. Vos kelios minutės reguliaraus žiūrėjimo į ryškią raudoną šviesą apsaugos nuo regos silpnėjimo senstant, skelbiama „The Journals of Gerontology“ publikuotame tyrime.
(1) 2020-11-25 5
Manoma, kad katarakta yra senatvės liga, bet ją sukelti gali ir kitos priežastys. Taip pat neretai manoma, kad tai – lengvai pagydoma liga, todėl neskubama kreiptis į medikus, tačiau svarbu žinoti, kad kataraktai subrendus, didėja rimtų komplikacijų tikimybė, regos pagerėjimą stabdo kitos akių ligos.
(0) 2020-11-05 3
Įprasta manyti, kad ašaros – nepageidautinas dalykas, reiškiantis skausmą, pyktį ir nusivylimą, juk gyvūnai neverkia ir neašaroja, o susierzinimą išreiškia agresyviai puldami, inkšdami, riaumodami ar lodami. Tačiau žmogui ašaros – gyvybiškai reikalingos.
(0) 2020-10-20 4
Manoma, kad iki 2050 metų trumparegiais bus maždaug pusė pasaulio gyventojų, iš jų apie 20 proc. – aukšto laipsnio trumparegiai. Kasmet trumparegystės atvejų nustatoma vis daugiau. O ir Lietuvoje trumparegystės paplitimas varijuoja nuo 20 iki 40 proc. Apie trumparegystę kalbėjomės su LSMU Kauno klinikų gydytoju oftalmologu doc. Arvydu Gelžiniu.
(0) 2020-10-19 6
Dažnas mūsų visą dieną žiūrime į kompiuterio ir telefono, vakare – dar ir televizoriaus ekraną. Ką daryti, kad akys atlaikytų šį krūvį? Ironiška, bet išlaikyti gerą regėjimą gali padėti net ir... jūsų išmanusis.
(4) 2020-10-03 37
Mokslininkų komanda iš Monasho universiteto Melburne sukūrė bioninį įrenginį, kuris, jų teigimu, gali atkurti regėjimą akliesiems naudojant smegenų implantą.
(2) 2020-09-16 14
Parduotuvių lentynos, televizijų reklamos ir pranešimai spaudai siūlo gausybę tokių produktų, kaip detoksikacinės arbatos, nuotaiką gerinantis vanduo ir panašiai. Visų jų gamybos pagrindas, anot neurologijos doktoranto Tareqo Yousefo, yra neurologinės žinios. Tiksliau, tų žinių trūkumas plačiojoje visuomenėje. Dalis teiginių, pagrindžiančių tokių produktų efektyvumą, yra nepagrįsti, o kita dalis – tiesiog išsigalvoti, rašo „The Conservation“.
(0) 2020-08-22 1
Intensyvūs saulės spinduliai ir ryški dienos šviesa vargina ir sausina akių gleivinę dar labiau nei kompiuteris ar kitų išmaniųjų prietaisų ekranai.
(3) 2020-06-29 39
Londono universiteto koledžo mokslininkai ką tik atliko įdomų tyrimą, kurio rezultatai gali padėti milijonams pasaulio žmonių. Jiems tereikės kasdien tris minutes įdėmiai žiūrėti tiesiai į ryškiai raudoną šviesą.
(1) 2020-06-23 1
Kruvinos ašaros, tekančios iš vaiko akių, galėtų sukrėsti bet kurį tėvą. Būtent tokį siaubą patyrė ir vienos Indijoje gyvenančios mergaitės motina – vaiko ašaros buvo ryškiai raudonos spalvos, rašo „Science Alert“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos