Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Akys ir regėjimas
 
 

Akys ir regėjimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-11-25 35
Su amžiumi žmogaus kūnas ima prarasti kai kurias savo funkcijas - tai yra visiškai natūralus procesas. Todėl nieko keisto, kad silpsta ir regėjimas. Tačiau Londono universiteto koledžo mokslininkai mano, kad šį procesą galima sulėtinti.
(0) 2021-06-11 1
Vokų trūkčiojimas, tikas arba miokimija – pasikartojantis ir nevalingas akies žiedinio raumens susitraukimas. Dažniausiai ima trūkčioti viršutinis vokas, tačiau šis nemalonus pojūtis įmanomas tiek apatiniame, tiek viršutiniame voke. Įprastai vokas trūkčioja gana nesmarkiai, vizualiai tai beveik nepastebima, tačiau kartais spazmai tokie smarkūs, jog akis nevalingai užsimerkia. Tai jau kita būklė, turinti mokslinį pavadinimą – blefarospazmas, skelbia healthline.com.
(6) 2021-06-10 13
Aklajam rega atkurta aukštosiomis technologijomis, naudojant optogenetiką, kai nervų ląstelės genetiškai pakeičiamos taip, kad reaguotų į šviesą.
(1) 2021-06-07 -7
Dažnam atrodo, kad kava suteikia energijos pliūpsnį, padeda prabusti, padidina darbingumą. Ji turi ypatingą gardų, sodrų aromatą, o rytinis kavos gėrimo ritualas padeda pasitikti prasidedančią dieną. Taigi, kodėl blogai gerti kavą? Žmonės, kenčiantys nuo degeneracinių regėjimo sistemos ligų: kataraktos, glaukomos, makulos degeneracijos šiame straipsnyje gali rasti atsakymų.
(0) 2021-05-28 3
Mokslininkai jau daugiau nei dešimtmetį dirba ties optogenetinėmis terapijomis, kuriomis siekiama sugrąžinti regėjimą žmonėms, sergantiems degeneracinėmis akių ligomis, pavyzdžiui, pigmentiniu retinitu. Naujo tipo genų terapijos dėka šis užmojis tapo įmanomas. Pertvarkanti akies nervines ląsteles pastelkiant šviesai jautrius baltymus, aklam vyrui buvo sugrąžintas ribotas regėjimas.
(0) 2021-03-29 0
Jauna moteris per menstruacijas pravirksta – atrodo, tarsi nieko neįprasto, tiesa? Viskas ne taip paprasta, kaip kad gali pasirodyti: ši mergina verkė krauju, rašo livescience.com.
(1) 2021-01-01 2
Skaudančios akys – ryškiausias su rega susijęs COVID-19 simptomas, skelbia naujas tyrimas, paskelbtas žurnale „BMJ Open Ophthalmology“.
(0) 2020-12-15 2
Dažnas šiandien skundžiasi akių sausumu. Sausų akių ligą galima vadinti šio amžiaus sveikatos sutrikimu, nes būtent šiuolaikinės technologijos – kompiuteriai, oro kondicionieriai, miesto užterštumas didina šios ligos išsivystymo riziką.
(2) 2020-12-12 32
Harvardo medicinos mokyklos tyrėjai sėkmingai sugražino regėjimą dėl senatvės jį praradusiems gyvūnams. Jie taip pat pašalino akies pažeidimus, kurie atsirado dėl susirgimo panašaus į žmones kamuojančią glaukomą, kuri visame pasaulyje laikoma pagrindine aklumo priežastimi.
(0) 2020-12-11 6
Ar senos ir pažeistos ląstelės pamena, kaip reikia būti jaunoms? Tai naujo tyrimo tema, kurio metu mokslininkai perprogramavo neuronus pelės akyse, kad jos taptų atsparesnės žalais ir pažeist
(1) 2020-12-03 46
Mokslininkai skelbia atradę paprastą metodą, kuris gali padėti palaikyti gerą regėjimą. Vos kelios minutės reguliaraus žiūrėjimo į ryškią raudoną šviesą apsaugos nuo regos silpnėjimo senstant, skelbiama „The Journals of Gerontology“ publikuotame tyrime.
(1) 2020-11-25 5
Manoma, kad katarakta yra senatvės liga, bet ją sukelti gali ir kitos priežastys. Taip pat neretai manoma, kad tai – lengvai pagydoma liga, todėl neskubama kreiptis į medikus, tačiau svarbu žinoti, kad kataraktai subrendus, didėja rimtų komplikacijų tikimybė, regos pagerėjimą stabdo kitos akių ligos.
(0) 2020-11-05 3
Įprasta manyti, kad ašaros – nepageidautinas dalykas, reiškiantis skausmą, pyktį ir nusivylimą, juk gyvūnai neverkia ir neašaroja, o susierzinimą išreiškia agresyviai puldami, inkšdami, riaumodami ar lodami. Tačiau žmogui ašaros – gyvybiškai reikalingos.
(0) 2020-10-20 4
Manoma, kad iki 2050 metų trumparegiais bus maždaug pusė pasaulio gyventojų, iš jų apie 20 proc. – aukšto laipsnio trumparegiai. Kasmet trumparegystės atvejų nustatoma vis daugiau. O ir Lietuvoje trumparegystės paplitimas varijuoja nuo 20 iki 40 proc. Apie trumparegystę kalbėjomės su LSMU Kauno klinikų gydytoju oftalmologu doc. Arvydu Gelžiniu.
(0) 2020-10-19 6
Dažnas mūsų visą dieną žiūrime į kompiuterio ir telefono, vakare – dar ir televizoriaus ekraną. Ką daryti, kad akys atlaikytų šį krūvį? Ironiška, bet išlaikyti gerą regėjimą gali padėti net ir... jūsų išmanusis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos