Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Alkoholio vartojimas
 
 

Alkoholio vartojimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2016-10-06 17
Priklausomybę nuo alkoholio Lietuvoje gaubia mitai. Daugelis įsivaizduoja, kad į alkoholio liūną įkliūva tik žemesnių pajamų, pigius alkoholinius gėrimus vartojantys žmonės arba kad iš šio liūno ištrūkti galima vien tik valios pastangomis. Tačiau kiek šie teiginiai yra teisingi?
(7) 2016-08-30 6
Morkos pagerina regėjimą tamsoje, pieno produktai mus daro sveikesniais, plaukimas pavalgius sukelia mėšlungį, o kas dieną reikia išgerti 8 stiklines vandens – šie ir kiti teiginiai pamažu tapo tokie populiarūs, jog juos ėmėme laikyti savotiškais „faktais“. Vis dėlto, neseniai buvo atskleista, kad visi iki vieno iš žemiau pateikiamų „faktų“ yra neteisingi, atskleidė businessinsider.com.
(1) 2016-07-11 10
Organizmo tolerancija suvartotam alkoholio kiekiui ilgainiui stiprėja – kuo daugiau jo vartojama, tuo didesnio kiekio reikia tam, kad organizmas apsvaigų. Tačiau bėgant metams pagirios vis stiprėja ir gera savijauta po apsinuodijimo alkoholiu vyresnio amžiaus žmonėms atsistato kur kas vėliau. Kodėl taip nutinka, aiškina nymag.com.
(0) 2016-04-28 16
Yra gausybė patarimų, ką turėtume ar neturėtume daryti, siekdami išvengti vėžio. Tačiau tokioms nuorodoms dažnai trūksta įrodymų bei pagrįstumo. Šis kūno žemėlapis pateikia moksliškai įrodytas vėžinių susirgimų priežastis.
(10) 2016-04-25 113
Kokios medžiagos sukelia didžiausią priklausomybę? Be abejo, tai yra narkotikai, tačiau ieškant atsakymo, kurie iš jų mus įtraukia labiausiai, tyrėjų nuomonės išsiskiria. Vis dėlto, apibendrinus daugelio studijų rezultatus, išaiškėjo 5 didžiausią priklausomybę sukeliančios narkotinės medžiagos.
(2) 2016-03-10 20
Kokios medžiagos sukelia didžiausią priklausomybę? Regis, paprastas klausimas, bet atsakymai į jį būna įvairūs. Priklausomybę sukeliančios medžiagos vertinamos pagal tai, kokią žalą padaro, kiek aktyvina dopamino gamybą smegenyse, kiek malonių pojūčių sukelia, kokia būna abstinencijos simptomai ir ar greitai žmogus prie šių procesų pripranta.
(14) 2016-03-02 23
Naujausi moksliniai tyrimai kalba apie tai, kad net ir nedidelis alkoholio kiekis yra žalingas, tačiau jo žala auga proporcingai su kiekiu – kuo jis didesnis, tuo labiau sau kenkiame.
(6) 2016-02-16 30
Narkotikų testas, jų likučius organizme gali aptikti ir po daugiau nei trijų mėnesiu ir tai nepriklauso nuo jų stiprumo, rašo businessinsider.com
(0) 2016-01-29 -10
Nors alkoholio vartojimo blogybes galima vardinti nesustojant, viena yra ypač puikiai žinoma ir be galo nemaloni. Tai pagirios. Tačiau ar žinote, kaip ir kodėl atsiranda pagirios? Viskas labai paprastai ir įdomiai paaiškinta šiame siužete:
(3) 2016-01-27 -2
Kokia yra alkoholio paslaptis, kad jis taip sugeba svaiginti, sulėtinti reakciją, atjungti blaivų mąstymą ir galiausiai, žmogų paversti daržove? Pasirodo, atsakymas slypi smegenų neuronuose:
(3) 2016-01-07 -3
Nuo šių metų birželio Lietuvoje gali būti pradėtas taikyti priverstinis gydymas nuo alkoholizmo. Sveikatos apsaugos ministerija jau parengė visus įstatymus ir tikisi, kad Seimas pavasario sesijoje skubos tvarka jiems pritars. Šio įstatymo atsiradimą paskatino tragiški įvykiai Lietuvoje – girto vyro 4 moterų žudynės Kražiuose ir tragedija Kėdainių rajone.
(4) 2016-01-07 -2
Ar riebus kepsnys prieš vakarėlį padės išvengti pagirių? O gal geriau išgerti tabletę aspirino ar aktyvintos anglies? Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuro vedėja Laima Gruzdytė sako, kad pirmiausia pagalba sau – saikas.
(16) 2016-01-04 1
Nemažėjant alkoholizmo mastams ir nuo alkoholio apsvaigusių asmenų padaromai žalai, valstybė imasi naujos alkoholizmo prevencijos – bus steigiamas Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.
(64) 2015-12-15 13
Įteisinus nulio promilių ribą vairuotojams, gali būti pažeisti teisėti didžiosios visuomenės dalies, vartojančios alkoholį atsakingai, interesai, sako gydytojas psichiatras, Vilniaus priklausomybės ligų centro direktorius Emilis Subata.
(9) 2015-11-06 20
Apsvaigęs žmogus gali būti priešas pats sau. Per kiek laiko gali išsivystyti priklausomybė nuo alkoholio? Kaip ši cheminė medžiaga veikia žmogaus dėmesį, gebėjimą orientuotis, mąstymą, elgseną?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos