Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Anesteziologija
 
 

Anesteziologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2019-04-16 34
Marihuana, kaip ir kiti svaigalai, turi ir neigiamą poveikį. Tai - nėra paslaptis ir daugelis tai suvokia. Tačiau dabar mokslininkai iš JAV aptiko vieną netikėtą neigiamą kanapių savybę, apie kurią jos mėgėjai sužino tik apsilankę pas gydytojus.
(0) 2019-03-18 11
XIX a. britų didikai turėjo gan įdomų užsiėmimą – juoko dujų vakarėlius. Tokiuose vakarėliuose žmonės įkvėpdavo diazoto monoksido dujų, dar kitaip vadinamų juoko dujomis, kurios buvo atrastos XVIII a. Vėliau tokie užsiėmimai išplito ir Amerikoje – tačiau čia buvo pastebėtos ir kitokios, narkozę sukeliančios bei skausmą malšinančios juoko dujų savybės. Todėl nors ilgainiui juoko dujų vakarėliai išnyko – diazoto monoksidas ir toliau yra naudojamas medicinoje.
(4) 2019-03-04 23
Kai kurie pacientai atsisako operacijos, nes bijo narkozės, manydami, jog tai bent penkeriais metais sutrumpina gyvenimą bei silpnina atmintį, kiti baiminasi, kad anestezija nesuveiks ir jie per operaciją atsibus, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Laidos viešnia Santaros klinikų anesteziologė-reanimatologė Vilma Kuzminskaitė padėjo jam patvirtinti ar paneigti dažniausiai pasitaikančius mitus apie anesteziją.
(0) 2019-02-07 3
Tokio incidento sukeltas stresas gali persekioti žmogų ir vėliau. Netgi jeigu jis tai pamirš
(0) 2019-01-02 19
Kai kurie pacientai atsisako operacijos, nes bijo narkozės, manydami, jog tai bent penkeriais metais sutrumpina gyvenimą bei silpnina atmintį, kiti baiminasi, kad anestezija nesuveiks ir jie per operaciją atsibus. Tačiau kiek iš šių nuogąstavimų turi ką nors bendro su realybe?
(0) 2018-08-01 13
Vienas anesteziologas britų dienraščiui theguardian.com anonimiškai papasakojo, ką reiškia būti anesteziologu ir kokie iššūkiai laukia operacinėje. Operacijos metu pacientų gyvenimas yra jų rankose. Tačiau, nepaisant itin svarbaus anesteziologų vaidmens, pacientams jie yra nematomi.
(0) 2018-07-13 5
Daugelis mano, kad asmuo, veikiamas narkozės, ne tik nieko nejaučia, bet ir negirdi, nes yra užmigdomas iki sąmonės netekimo. Tačiau nauji moksliniai tyrimai rodo, kad nors operacijų metu ir yra taikoma bendroji nejautra, žmonės iš dalies yra sąmoningi ir gali atsiminti, kas vyko.
(0) 2018-01-10 32
Narkozė - preparatais sukeliamas ligonio užmigdymas, kurio metu žmogus visiškai ar iš dalies netenka sąmonės ir nejaučia skausmo. Kaip narkozė veikia? Nežinome. Nežino ir mokslininkai. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, vienas iš svarbiausių sėkmingų operacijų darbo įrankis iki šiol yra paslaptis. Bet dabar Australijos mokslininkai mano, kad šiek tiek priartėjo prie tiesos.
(1) 2017-01-16 16
Kad ir kaip ironiškai tai gali nuskambėti kai kuriems mirties bausmės šalininkams, visos bausmės nusikaltėliams turi būti humaniškos. Tiesa, tai nėra taip paprasta. Mirtinos injekcijos kainuoja didžiulius pinigus ir ne visada garantuoja lengvą ir neskausmingą mirtį. Todėl dabar Ohajo valstijos Kalėjimų agentūra nori įsigyti vaistų, galinčių atšaukti mirtinos injekcijos poveikį jei to prireiktų.
(3) 2016-11-23 13
Iki šiol buvo manoma, kad visos narkozės paveikto žmogaus smegenys pasidaro neaktyvios. Dabar mokslininkai nustatė, kad taip nėra: smegenys išlieka labai aktyvios, tik veikia kitaip ir reaguoja į aplinkos dirgiklius kur kas jautriau.
(0) 2015-12-18 11
<i>Nuo gimimo negebanti jausti skausmo moteris pirmą kartą jį pajuto – pavartojusi vaisto, paprastai vartojamo perdozavusiems opioidų. Ji buvo nudeginta lazeriu ir potyris jai patiko.<br />Šis
(0) 2014-06-06 16
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas į interviu atskubėjo vos tik sugrįžęs iš Švedijoje vykusio Europos anesteziologų draugijos kongreso „Euroanesthesia 2014“, kur profesoriui buvo įteiktas oficialus sertifikatas. Apie šį sertifikatą, studijas ir ateities mediciną – pokalbis su prof. A. Macu.
(0) 2013-09-26 0
Kai pacientas ruošiasi operacijai, turbūt labiausiai bijo pabusti ant operacinio stalo. Tikėtina, kad pacientai operacijos metu prabunda dažniau nei manyta anksčiau. 500 pacientų apklausa sufleruoja, kad pacientai galėjo nutuokti, kas vyko operacinėje, bet jokio skausmo nejautė.
(0) 2012-10-16 0
Daugiau nei dešimtmetį žmogaus dėmesio sukaupimo ir išblaškymo procesas buvo kruopščiai tiriamas mokslininkų, o gauti duomenys sėkmingai taikomi klinikinėje praktikoje, siekiant sumažinti skausmą ir nerimą, susijusį būtent su medicininėmis procedūromis.
(0) 2012-04-18 0
Nusibodo kęsti skausmą? Tiesiog išjunkite jį. Nors tai kol kas tarsi mokslinė fantastika, tačiau naujausi mokslininkų iš Miuncheno, Berklio ir Bordo universitetų tyrimai rodo, kad tai realiai pasiekiama technologija.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos