Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Angliavandeniliai
 
 

Angliavandeniliai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2020-04-29 7
Taip, kada nors visi važinėsime elektromobiliais. Tačiau dar ne greitai. Kokius degalus naudos automobiliai su vidaus degimo varikliais? Visi istoriniai automobiliai tikrai niekur nedings, tai kodėl ir jiems nesuteikus žaliųjų savybių? Būtent tai ir stengiasi pasiekti mokslininkai, kurie skelbia ką tik pasiekę proveržį benzino alternatyvos kūrime.
(1) 2019-05-28 16
Mokslininkai išvystė naują dirbtinės fotosintezės metodą, kurios metu iš šiltnamio dujų – anglies dvideginio – bus gaminami aukštos energetinės vertės angliavandenių grandinės. O viso proceso branduolys – katalizatoriaus vaidmenį atliksiančios aukso nanodalelės, rašo „Science Alert“.
(1) 2019-02-20 12
Sumažinti naudojimą. Dar kartą panaudoti. Perdirbti. Kai kalbama apie plastiko atliekas, jau net ir viso to nepakanka, tačiau šis sąrašas gali būti papildytas dar viena plastiko panaudojimo galimybe. Mokslininkai skelbia išradę būdą, kaip polipropileną, kuris sudaro dalį plastikinių atliekų, paversti skystais angliavandeniliais. Taip, naudingais degalais. Ir net jei tai nėra pats geriausias būdas, siekiant išvalyti Žemę nuo plastiko atliekų, tokia galimybė vis tiek sukurtų didelę ekonominę ir aplinkosauginę naudą.
(3) 2017-11-10 32
<em>Chemikai iš vario oksido ir cinko oksido sukūrė fotokatalizatorių, kuriuo anglies dvideginį galima versti metanu, naudojant Saulės šviesą, be to, naudojant tokį katalizatorių visiškai n
(0) 2017-06-14 13
<!--Keisdami pavadinimą, įsijunkite režimą BE REDAKTORIAUS --> <em>Arkties vandenyno dugne, po ledo storyme glūdi skysto ir kieto metano klodai. Nežymaus vandenyno temperatūros pakilimo gali
(0) 2013-10-02 1
NASA kosminis aparatas „Cassini“ Saturno palydovo Titano žemutiniuose atmosferos sluoksniuose aptiko propileno. Tai bespalvės ir bekvapės dujos, priskiriamos angliavandenilių grupės alkenų klasei. Ši medžiaga Žemėje naudojama plastmasei (polipropilenui) sintetinti, ir anksčiau jos nė kartą nebuvo užfiksuota kitose Saulės sistemos planetose.
(2) 2011-04-18 0
Naujo tyrimo rezultatai byloja, jog, bėgant tūkstantmečiams, angliavandeniliai (taip pat ir nafta) giliai Žemės gelmėse galėjo susiformuoti ne vien tik iš suslėgtų ir įkaitintų organinių audinių liekanų, bet ir iš metano. Tokių angliavandenilių, ko gero, būtų randama ne tiek daug, kiek aptinkama įprastos naftos. Tačiau tyrimo rezultatai leidžia manyti, jog kai kuriose mūsų planetos vietose, kurioms būdingas aukštas slėgis ir aukšta temperatūra, gali būti aptikta...
(11) 2011-01-13 0
Linksmai nusiteikęs japonų mokslininkas išsiaiškino, jog karštuose alkoholiniuose gėrimuose 24 valandas pamirkę bandiniai tampa superlaidininkais aplinkos temperatūroje.
(2) 2008-09-17 0
Dauguma žmonių metaną žino kaip vieną iš gamtinių dujų komponentų. Tačiau Didžiosios Britanijos chemikai sukūrė būda, kaip šias dujas paversti kieta medžiaga, panašia į granuliuotą cukrų, ir kuri gali būti nesudėtingai saugoma ir transportuojama. Kuo tai naudinga?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos