Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Anglies medžiagos
 
 

Anglies medžiagos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-10-17 0
Už grafeno atradimą fizikos Nobelio premiją gavę Mančesterio universiteto (Jungtinė Karalystė) profesoriai Andrejus Geimas (Andre Geim) ir Konstantinas Novosiolovas (Kostya Novoselov) paskelbė dar vieną mokslinę publikaciją, susijusią su grafeno tyrimais.
(2) 2011-08-12 0
Mokslininkai sugalvojo naują kompiuterinių lustų ir elektroninių grandinių, tinkančių ekstremalioms terpėms, gamybos metodą. Pasirodo, tam užtenka panaudoti deimantą.
(0) 2011-05-01 0
Naudodami mažytes grafito daleles, savo dydžiu prilygstančias tūkstantajai žmogaus plauko storio daliai, Arizonos valstybinio universiteto (JAV) mechanikos inžinerijos specialistai tikisi padidinti saulės elektrinių efektyvumą ir pelningumą.
(0) 2011-04-21 0
Merilendo universiteto (JAV) tyrėjams pavyko aptikti būdą, leidžiantį valdyti magnetines grafeno savybes. Tikimasi, kad šis atradimas padės patobulinti magnetinius duomenų saugojimo įrenginius bei laisvosios kreipties atmintines.
(0) 2011-05-07 0
Ar žinojote, kad paprasto pieštuko grafitas galiausiai gali pakeisti pasaulį? Perversmą žada padaryti ne pats grafitas, o iš jo pagaminta unikali medžiaga – grafenas. Tai ypatinga medžiaga, kuri, kaip manoma, bus elektronikos pramonės kita nauja viltis kuriant ypatingai greitus elektronikos įrenginius. Tiesa, kol kas žengiami pirmieji fundamentiniai mokslinių tyrimų žingsniai, o gaunamos naujos žinios sutinkamos kaip nedidelės mokslo pergalės.
(0) 2013-06-04 0
Felixo Fischerio, dirbančio JAV Energetikos departamento Lawrence Berkeley nacionalinėje laboratorijoje, pagrindinis tikslas buvo sukurti grafeno nanostruktūras taikant naują kontroliuojamų cheminių reakcijų metodą. Tačiau pirmasis rezultatas mokslininką ir jo kolegas nustebino: elektroniniu mikrospopu jie užfiksavo neįtikėtinai detalų atskirų anglies atomų ir jų tarpusavio ryšių vaizdą.
(0) 2011-04-28 0
Mokslininkai gerai supranta kokį svarbų vaidmenį elektriniai laukai vaidina gamtoje bei techninėse srityse. Elektriniais laukais perduodami impulsai nervais bei atliekamos duomenų saugojimo operacijos kompiuteriuose. Naudojant fizikinius matavimo būdus iki šiol nebuvo įmanoma atlikti labai tikslių elektrinių laukų registravimų. Štutgarto universiteto (Vokietija) mokslininkai, pritaikę vieno defektinio centro deimantą, sugebėjo sėkmingai išmatuoti elektrinius laukus. Darbas a...
(0) 2011-07-26 0
Naujas grafeno auginimo metodas gerokai palengvina tyrėjų dalią ir leidžia pagalvoti apie kristalinio grafito panaudojimą konstruojant įmantrius ateities elektronikos įtaisus.
(0) 2015-12-22 6
Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) gautas finansavimas reikšmingam mokslo projektui. Pagal pirmą kartą Lietuvoje finansuotą „M-era.Net“ programą bus tiriamas deimanto defektų panaudojimas nano-metrologijoje.
(0) 2011-06-28 0
Nacionalinės fizikos laboratorijos (Jungtinė Karalystė) tyrėjai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Linčiopingo universiteto (Švedija), parodė, kad skirtingo storio grafeno sritis galima nesunkiai išskirti aplinkos sąlygomis naudojant elektrostatinės jėgos mikroskopą.
(0) 2011-02-23 0
Ilinojaus universiteto (JAV) tyrėjai aprašė pirmuosius įdomaus fizikinio reiškinio stebėjimus. Stebėtasis vyksmas pasireiškia, kuomet sujungiamos dvi labai gerai fizikams pažįstamos medžiagos: superlaidininkai ir grafenas. Mokslininkų grupė, vadovaujama Ilinojaus universiteto fizikos profesorės Nadijos Meison (Nadya Mason), savo tyrimų rezultatus paskelbė prestižiniame „Nature Physics“ žurnale.
(0) 2011-07-12 0
Grafenas yra gryna anglies forma. Anglies atomai gardelėje yra išsidėstę vieno atomo storio lakšte. Ši medžiaga domina mokslininkus dėl savo unikalių savybių – stiprumo bei elektrinių ir šiluminių savybių. Tačiau yra vienas trūkumas, kuris neleidžia grafeno panaudoti dar platesniu mastu – grafenas neturi draustinės elektronų juostos tarpo, kuris reikalingas kuriant tokius prietaisus, kaip tranzistoriai, kompiuteriniai lustai ir saulės elementai.
(2) 2011-07-08 0
Mokslininkų grupė, vadovaujama Bufalo universiteto chemikų, panaudojo sinchrotroninę šviesą elektronų debesėliams grafeno paviršiuje stebėti. Gauti vaizdai atskleidžia kaip įlinkimai ir susidariusios vilnys gali stipriai paveikti medžiagos laidumą.
(0) 2011-09-01 0
Didžiosios Britanijos mokslininkų grupė, vadovaujama dviejų rusų kilmės Nobelio premijos laureatų Andrėjaus Geimo ir Konstantino Novosiolovo, rado būdą, kaip pritaikyti ateities medžiaga vadinamo grafeno savybes interneto spartai didinti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos